Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en PSV gaan met veel nieuwe gezichten voor eerste prijs

Ajax en PSV gaan met veel nieuwe gezichten voor eerste prijs

ZEIST (ANP) - Met een andere hoofdtrainer op de bank en nieuwe voetballers op het veld openen landskampioen Ajax en bekerwinnaar PSV zaterdag het nieuwe seizoen met een wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal in Amsterdam. Beide rivalen zien de trofee niet als belangrijkste prijs. De clubs zijn benieuwd waar ze staan. En er staat best wat prestige op het spel.

PSV is al langer met de voorbereiding bezig, met het oog op de uitwedstrijd van komende dinsdag tegen AS Monaco in de derde voorronde van de Champions League. Maar Alfred Schreuder, de opvolger van de vertrokken coach Erik ten Hag bij Ajax, zal dat niet als excuus aandragen. "We hebben goede voetballers en ik mag vijfmaal wisselen", zei hij.

PSV probeerde de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal vergeefs met een dag te vervroegen, met het oog op de krachtmeting in Monaco. Toch is de nieuwe trainer Ruud van Nistelrooij op dit moment meer met Ajax bezig dan met AS Monaco. "Die wedstrijd telt nu niet, we willen ons met Ajax meten", zei hij.

Transfers

Bij Ajax verdedigt Jay Gorter het doel. Schreuder wilde nog niet zeggen of de 22-jarige keeper voorlopig de voorkeur boven Remko Pasveer krijgt. PSV ziet de van een blessure herstelde André Ramalho terugkeren. Ook Cody Gakpo is weer helemaal fit.

Beide clubs waren deze zomer zeer actief op de transfermarkt, Ajax gaf al een historisch bedrag van ruim 85 miljoen euro uit voor de komst van Steven Bergwijn, Calvin Bassey, Owen Wijndal, Brian Brobbey en Francisco Conceição. De kampioen nam voor 110 miljoen euro afscheid van Lisandro Martínez, Sébastien Haller, Ryan Gravenberch, André Onana, Noussair Mazraoui, Danilo, Zakaria Labyad en Dominik Kotarski. Ajax is nog op zoek naar meerdere versterkingen. Volgens Italiaanse media wordt de boomlange Italiaanse spits Lorenzo Lucca de volgende aanwinst.

Vertrouwen

PSV heeft gewilde spelers als Gakpo en Ibrahim Sangaré nog onder contract staan. De bekerwinnaar haalde Luuk de Jong, Walter Benítez, Guus Til, Xavi Simons en Boy Waterman naar Eindhoven, De club werkt met andere budgetten dan Ajax, maar slaagde er wel in Ki-Jana Hoever, Savinho en Jarrad Branthwaite voor een seizoen te huren. Mario Götze, Ritsu Doan, Eran Zahavi, Yvon Mvogo, Bruma, Ryan Thomas en Maximiliano Romero spelen komend seizoen niet meer in de Eredivisie.

De teruggekeerde De Jong heeft er alle vertrouwen in dat hij weer prijzen gaat winnen met PSV. "Natuurlijk kan Ajax qua financiën uit een ander vaatje tappen dan wij, maar wij hebben zeker ook kwaliteit gehaald. Ik heb heel veel vertrouwen in ons team."

Meer uit Voetbal

Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

4 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

4 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

4 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

5 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

5 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

7 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

9 uur geleden