Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en PSV gaan met veel nieuwe gezichten voor eerste prijs

Ajax en PSV gaan met veel nieuwe gezichten voor eerste prijs

ZEIST (ANP) - Met een andere hoofdtrainer op de bank en nieuwe voetballers op het veld openen landskampioen Ajax en bekerwinnaar PSV zaterdag het nieuwe seizoen met een wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal in Amsterdam. Beide rivalen zien de trofee niet als belangrijkste prijs. De clubs zijn benieuwd waar ze staan. En er staat best wat prestige op het spel.

PSV is al langer met de voorbereiding bezig, met het oog op de uitwedstrijd van komende dinsdag tegen AS Monaco in de derde voorronde van de Champions League. Maar Alfred Schreuder, de opvolger van de vertrokken coach Erik ten Hag bij Ajax, zal dat niet als excuus aandragen. "We hebben goede voetballers en ik mag vijfmaal wisselen", zei hij.

PSV probeerde de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal vergeefs met een dag te vervroegen, met het oog op de krachtmeting in Monaco. Toch is de nieuwe trainer Ruud van Nistelrooij op dit moment meer met Ajax bezig dan met AS Monaco. "Die wedstrijd telt nu niet, we willen ons met Ajax meten", zei hij.

Transfers

Bij Ajax verdedigt Jay Gorter het doel. Schreuder wilde nog niet zeggen of de 22-jarige keeper voorlopig de voorkeur boven Remko Pasveer krijgt. PSV ziet de van een blessure herstelde André Ramalho terugkeren. Ook Cody Gakpo is weer helemaal fit.

Beide clubs waren deze zomer zeer actief op de transfermarkt, Ajax gaf al een historisch bedrag van ruim 85 miljoen euro uit voor de komst van Steven Bergwijn, Calvin Bassey, Owen Wijndal, Brian Brobbey en Francisco Conceição. De kampioen nam voor 110 miljoen euro afscheid van Lisandro Martínez, Sébastien Haller, Ryan Gravenberch, André Onana, Noussair Mazraoui, Danilo, Zakaria Labyad en Dominik Kotarski. Ajax is nog op zoek naar meerdere versterkingen. Volgens Italiaanse media wordt de boomlange Italiaanse spits Lorenzo Lucca de volgende aanwinst.

Vertrouwen

PSV heeft gewilde spelers als Gakpo en Ibrahim Sangaré nog onder contract staan. De bekerwinnaar haalde Luuk de Jong, Walter Benítez, Guus Til, Xavi Simons en Boy Waterman naar Eindhoven, De club werkt met andere budgetten dan Ajax, maar slaagde er wel in Ki-Jana Hoever, Savinho en Jarrad Branthwaite voor een seizoen te huren. Mario Götze, Ritsu Doan, Eran Zahavi, Yvon Mvogo, Bruma, Ryan Thomas en Maximiliano Romero spelen komend seizoen niet meer in de Eredivisie.

De teruggekeerde De Jong heeft er alle vertrouwen in dat hij weer prijzen gaat winnen met PSV. "Natuurlijk kan Ajax qua financiën uit een ander vaatje tappen dan wij, maar wij hebben zeker ook kwaliteit gehaald. Ik heb heel veel vertrouwen in ons team."

Meer uit Voetbal

Duitse voetballers verslaan Ghana dankzij doelpunt in slotfase

STUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.

11 uur geleden
Polen wil na 96 jaar weer eens winnen in Zweden en zo WK bereiken

SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.

14 uur geleden
Deense bondscoach spreekt van 'belangrijkste duel uit carrière'

PRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.

14 uur geleden
Standbeeld voor ADO-icoon Lex Schoenmaker in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".

16 uur geleden
Spelers zelf verantwoordelijk na aannemen andere nationaliteit

DEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.

16 uur geleden
Dumfries aanvoerder Oranje als Van Dijk ontbreekt tegen Ecuador

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.

16 uur geleden
Nagelsmann wil meer openheid over homoseksualiteit in voetbal

STUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.

18 uur geleden