Ajax en PSV gaan met veel nieuwe gezichten voor eerste prijs
ZEIST (ANP) - Met een andere hoofdtrainer op de bank en nieuwe voetballers op het veld openen landskampioen Ajax en bekerwinnaar PSV zaterdag het nieuwe seizoen met een wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal in Amsterdam. Beide rivalen zien de trofee niet als belangrijkste prijs. De clubs zijn benieuwd waar ze staan. En er staat best wat prestige op het spel.
PSV is al langer met de voorbereiding bezig, met het oog op de uitwedstrijd van komende dinsdag tegen AS Monaco in de derde voorronde van de Champions League. Maar Alfred Schreuder, de opvolger van de vertrokken coach Erik ten Hag bij Ajax, zal dat niet als excuus aandragen. "We hebben goede voetballers en ik mag vijfmaal wisselen", zei hij.
PSV probeerde de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal vergeefs met een dag te vervroegen, met het oog op de krachtmeting in Monaco. Toch is de nieuwe trainer Ruud van Nistelrooij op dit moment meer met Ajax bezig dan met AS Monaco. "Die wedstrijd telt nu niet, we willen ons met Ajax meten", zei hij.
Transfers
Bij Ajax verdedigt Jay Gorter het doel. Schreuder wilde nog niet zeggen of de 22-jarige keeper voorlopig de voorkeur boven Remko Pasveer krijgt. PSV ziet de van een blessure herstelde André Ramalho terugkeren. Ook Cody Gakpo is weer helemaal fit.
Beide clubs waren deze zomer zeer actief op de transfermarkt, Ajax gaf al een historisch bedrag van ruim 85 miljoen euro uit voor de komst van Steven Bergwijn, Calvin Bassey, Owen Wijndal, Brian Brobbey en Francisco Conceição. De kampioen nam voor 110 miljoen euro afscheid van Lisandro Martínez, Sébastien Haller, Ryan Gravenberch, André Onana, Noussair Mazraoui, Danilo, Zakaria Labyad en Dominik Kotarski. Ajax is nog op zoek naar meerdere versterkingen. Volgens Italiaanse media wordt de boomlange Italiaanse spits Lorenzo Lucca de volgende aanwinst.
Vertrouwen
PSV heeft gewilde spelers als Gakpo en Ibrahim Sangaré nog onder contract staan. De bekerwinnaar haalde Luuk de Jong, Walter Benítez, Guus Til, Xavi Simons en Boy Waterman naar Eindhoven, De club werkt met andere budgetten dan Ajax, maar slaagde er wel in Ki-Jana Hoever, Savinho en Jarrad Branthwaite voor een seizoen te huren. Mario Götze, Ritsu Doan, Eran Zahavi, Yvon Mvogo, Bruma, Ryan Thomas en Maximiliano Romero spelen komend seizoen niet meer in de Eredivisie.
De teruggekeerde De Jong heeft er alle vertrouwen in dat hij weer prijzen gaat winnen met PSV. "Natuurlijk kan Ajax qua financiën uit een ander vaatje tappen dan wij, maar wij hebben zeker ook kwaliteit gehaald. Ik heb heel veel vertrouwen in ons team."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool kan de komende weken geen beroep doen op Cody Gakpo. De Oranje-international kampt met een blessure. Dat meldde Slot een dag voor de uitwedstrijd in de Champions League bij Internazionale. Gakpo reisde niet mee met de ploeg naar Milaan.
10 uur geledenZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
17 uur geleden