Ajax en PSV deelnemers aan FIFA 20 Stay and Play Cup
LONDEN (ANP) - Ajax en PSV behoren tot de twintig Europese topclubs die deelnemen aan het virtuele toernooi om de EA Sports' FIFA 20 Stay and Play Cup. Het organiserende spelcomputerbedrijf Electronic Arts begint woensdag met de titelstrijd waarin verder onder meer teams als Real Madrid, Liverpool en AS Roma actief zullen zijn.
"We willen de mondiale voetbalgemeenschap samenbrengen met dit toernooi. Miljoenen fans kunnen zo alsnog de spanning voelen dat hun teams en hun favoriete spelers in competitie zijn. Ook al zitten we allemaal thuis", zei Andrew Wilson, topman van het bedrijf dat onder meer het populaire FIFA-computerspel heeft ontwikkeld.
De Stay and Play Cup doneert 1 miljoen dollar voor hulp aan de mensen die het meest te lijden hebben onder de coronacrisis, de oorzaak ook dat er wereldwijd niet gevoetbald wordt. Alle wedstrijden zijn te volgen op het EA Sports FIFA Twitch-kanaal. De finale is op 19 april.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
7 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
8 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
11 uur geleden