Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en Manchester United akkoord over recordtransfer Antony

Ajax en Manchester United akkoord over recordtransfer Antony

MANCHESTER (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt met Manchester United over de transfer van aanvaller Antony. De 22-jarige Braziliaan verhuist voor 95 miljoen euro naar de Engelse club van trainer Erik ten Hag. Via bonussen kan dat bedrag oplopen naar 100 miljoen euro, maakte Ajax bekend.

Het is daarmee de grootste transfer ooit voor een Nederlandse club. Ajax verkocht drie jaar geleden Frenkie de Jong voor maximaal 86 miljoen euro aan FC Barcelona.

Antony speelde twee jaar voor Ajax, dat hem in 2020 voor 15,7 miljoen euro overnam van São Paulo. Die Braziliaanse club profiteert nu ook van de transfer naar Engeland. São Paulo heeft bedongen dat het 20 procent krijgt van de winst die Ajax op Antony maakt. In 82 wedstrijden maakte de Braziliaanse international 24 doelpunten. Antony werd met de Amsterdammers twee keer landskampioen.

De rechtsbuiten stond bij Ajax nog drie jaar onder contract, maar Antony wilde deze zomer per se vertrekken. Hij weigerde al ruim een week om te trainen, tot boosheid van trainer Alfred Schreuder.

Tweede Ajacied

Antony is de tweede Ajacied die Ten Hag meeneemt naar Manchester United. Eerder kocht de Engelse club de Argentijnse verdediger Lisandro Martínez al voor maximaal 67,37 miljoen euro. ManUnited versterkte zich deze zomer ook met Tyrell Malacia van Feyenoord, Christian Eriksen en Casemiro.

Schreuder, en de technische bazen Gerry Hamstra en Klaas-Jan Huntelaar, hadden Antony liever aan zijn contract gehouden. "Wat heb je aan geld?", merkte de opvolger van Ten Hag al een paar keer op. "Ik wil presteren in de Champions League, Eredivisie en KNVB-beker."

Verloop

Schreuder zag eerder deze zomer al Martínez, Sébastien Haller, Noussair Mazraoui, Ryan Gravenberch, Perr Schuurs, Nicolás Tagliafico en André Onana vertrekken. Ajax heeft voor meer dan 220 miljoen euro aan spelers verkocht en trok zo'n 100 miljoen uit voor de komst van Steven Bergwijn, Calvin Bassey, Owen Wijndal, Brian Brobbey, Francisco Conceição, Lorenzo Lucca, Jorge Sánchez en Ahmetcan Kaplan. Ajax heeft tot woensdag middernacht de tijd om nog een opvolger voor Antony te vinden. In veel andere landen sluit de transfermarkt 24 uur later.

Een terugkeer van Hakim Ziyech lijkt niet haalbaar. De Argentijnse international Lucas Ocampos van Sevilla komt mogelijk wel naar Amsterdam als vervanger van Antony.

Meer uit Voetbal

Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

2 uur geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

20 uur geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

22 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

22 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

22 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

23 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

1 dag geleden