Ajax en Lille ronden transfer Botman af
AMSTERDAM (ANP) - Sven Botman staat vanaf nu officieel onder contract bij Lille. De 20-jarige verdediger is afkomstig van Ajax, dat hem eerst zou verhuren. "Aan alle inhoudelijke verplichtingen met betrekking tot een definitieve overgang is inmiddels echter voldaan, waardoor de transfer van de verdediger nu alsnog is afgerond", meldt Ajax donderdag.
Botman verliet Ajax zonder dat hij in het eerste elftal heeft gespeeld. Hij werd het afgelopen seizoen verhuurd aan sc Heerenveen en keerde terug naar Amsterdam om de concurrentie met Daley Blind aan te gaan. Botman verlengde zijn contract bij Ajax in het voorjaar tot de zomer van 2023.
Botman maakte op 17 augustus 2018 zijn debuut in het betaald voetbal, voor Jong Ajax. In totaal speelde hij 28 officiële wedstrijden voor het beloftenelftal van Ajax en daarin was hij twee keer trefzeker.
Met de transfer naar Lille zou een bedrag van 8 tot 9 miljoen euro zijn gemoeid.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in de Spaanse voetbalcompetitie hersteld van de thuisnederlaag tegen rivaal Real Madrid van zondag (1-2). De Catalanen lieten Deportivo Alavés kansloos: 6-1. Bij rust leidde Barcelona al met 4-0.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen AZ in de Eredivisie gewonnen (1-0). De club maakte met een zwaarbevochten zege een einde aan een serie van elf duels zonder overwinning op de concurrent uit Alkmaar.
19 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft voor het eerst dit seizoen een wedstrijd in de Italiaanse voetbalcompetitie verloren. Stadgenoot AC Milan won met 3-1 in San Siro. Internazionale is dinsdag de komende tegenstander van Feyenoord in het hoofdtoernooi van de Champions League.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - Jan Paul van Hecke heeft met een doelpunt bijgedragen aan de overwinning van Tottenham Hotspur op Crystal Palace in de Premier League. Het werd 2-0.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn goede reeks voortgezet met een kleine zege op NEC. Het werd 1-0 in het Abe Lenstra-stadion. Dylan Vente was halverwege de tweede helft de maker van het doelpunt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van koploper Feyenoord. De regerend landskampioen liet hekkensluiter Willem II in het Philips Stadion met 7-0 kansloos. Trainer Jurgen Streppel zat sinds zijn aanstelling van woensdag voor het eerst op de bank bij Willem II.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De topper in de Bundesliga tussen Bayern München en Borussia Dortmund heeft geen winnaar opgeleverd. De ontmoeting in München tussen de twee koplopers eindigde in 2-2.
2 uur geleden