Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en Lille ronden transfer Botman af

Ajax en Lille ronden transfer Botman af

AMSTERDAM (ANP) - Sven Botman staat vanaf nu officieel onder contract bij Lille. De 20-jarige verdediger is afkomstig van Ajax, dat hem eerst zou verhuren. "Aan alle inhoudelijke verplichtingen met betrekking tot een definitieve overgang is inmiddels echter voldaan, waardoor de transfer van de verdediger nu alsnog is afgerond", meldt Ajax donderdag.

Botman verliet Ajax zonder dat hij in het eerste elftal heeft gespeeld. Hij werd het afgelopen seizoen verhuurd aan sc Heerenveen en keerde terug naar Amsterdam om de concurrentie met Daley Blind aan te gaan. Botman verlengde zijn contract bij Ajax in het voorjaar tot de zomer van 2023.

Botman maakte op 17 augustus 2018 zijn debuut in het betaald voetbal, voor Jong Ajax. In totaal speelde hij 28 officiële wedstrijden voor het beloftenelftal van Ajax en daarin was hij twee keer trefzeker.

Met de transfer naar Lille zou een bedrag van 8 tot 9 miljoen euro zijn gemoeid.

Meer uit Voetbal

Advocaat: Martínez nog niet rechtstreeks in gesprek met KNVB

BRUSSEL (ANP) - Roberto Martínez heeft nog geen rechtstreeks gesprek met de KNVB over de functie van bondscoach van het Nederlands elftal gevoerd. Dat meldt advocaat Jesse De Preter, die meer dan tien jaar de zaken van de Spaanse trainer behartigt.

1 uur geleden
Depay: Corinthians schendt afspraak door niet te verlengen

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft op X uitgehaald naar zijn oude werkgever Corinthians. De Braziliaanse club waar de recordinternational van Oranje sinds 2024 speelde, maakte dinsdag bekend uit financiële overwegingen het aflopende contract van de Nederlander niet te verlengen. Volgens Depay schendt de club daarmee gemaakte afspraken.

1 uur geleden
Stadionverboden na wangedrag bij NAC Breda - sc Heerenveen

BREDA (ANP) - De KNVB heeft 24 supporters van NAC Breda een landelijk stadionverbod opgelegd na het wangedrag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen van 10 mei. Zij zijn verantwoordelijk gehouden voor geweld, het gooien van voorwerpen, vloeistoffen en illegaal vuurwerk of andere vormen van wangedrag.

14 uur geleden
NEC met Tadić tegen Olympiakos in voorronde Champions League

NIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.

17 uur geleden
KNVB: zorgen clubs over aanhoudende droogte vooralsnog beperkt

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.

18 uur geleden
Geweigerde Somalische WK-arbiter 'trots' om Super Cup te leiden

SALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.

20 uur geleden
Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Infantino

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.

1 dag geleden