Ajax en Fulham akkoord over transfersom Bassey
BRUSSEL (ANP) - Ajax en Fulham hebben in grote lijnen overeenstemming bereikt over een overgang van Calvin Bassey. De club uit Londen wil zo'n 21 miljoen euro voor de verdediger betalen. Bassey zelf heeft nog niet ja gezegd tegen Fulham.
Bassey kreeg zaterdag geen speeltijd tijdens het door Ajax verloren oefenduel met Anderlecht (3-0) in Brussel. "Hij is erbij, omdat het nog niet helemaal rond is", vertelde trainer Maurice Steijn bij Ziggo Sport. "We hebben laatst met hem gesproken over de interesse en willen geen risico lopen dat hij geblesseerd raakt. In overleg met elkaar gebruiken we hem niet. We gaan zien welke kant het de komende dagen opgaat."
Ajax nam Bassey vorig jaar voor 23 miljoen euro over van Rangers FC. De verdediger moet nog steeds wennen aan de speelstijl van de club uit Amsterdam. Ajax nam eerder deze zomer afscheid van Jurriën Timber (Arsenal) en Dusan Tadic (Fenerbahçe). De club is nog op zoek naar een rechtsbenige centrale verdediger en spits, die met Brian Brobbey moet concurreren.
Voor de positie achterin is Josip Sutalo in beeld. De verdediger van Dinamo Zagreb speelde vorige maand met Kroatië tegen het Nederlands elftal in de halve finale van de Nations League. "Er moet nog wat bij, dat is duidelijk" zei Steijn. "Maar onze directeur voetbalzaken Sven Mislantat is achter schermen hard bezig. En met sommige spelers is hij best ver."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.
2 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
10 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
15 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
16 uur geleden