Ajax en Feyenoord zien Dinamo Zagreb hoofdtoernooi mislopen
ATHENE (ANP) - Dinamo Zagreb maakt niet langer kans op een plek in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Kroaten, met spelers die in de belangstelling staan van Ajax en Feyenoord, speelden in de derde voorronde in de uitwedstrijd tegen AEK Athene met 2-2 gelijk. In Zagreb had de Griekse topclub met 1-0 gewonnen.
Het duel tussen AEK en Dinamo Zagreb werd uitgesteld vanwege hevige rellen eerder deze maand. Daarbij kwam een Griekse fan om het leven.
Dinamo Zagreb leek in Athene op weg naar een zege en plaatsing voor de play-offs, maar in blessuretijd ging het mis. Uitgerekend Domagoj Vida, voormalig speler van Zagreb, maakte in de 10e minuut van de blessuretijd de 2-2. Hij kopte raak nadat een penalty was gekeerd.
Bij Dinamo Zagreb deden Josip Sutalo en Luka Ivanusec de hele wedstrijd mee. Verdediger Sutalo wordt al weken in verband gebracht met Ajax en Ivanusec staat nadrukkelijk in de belangstelling van Feyenoord. Naar verluidt wilde Dinamo Zagreb pas over transfers praten na de voorronden van de Champions League.
AEK neemt het in de play-offs op tegen Royal Antwerp FC, de Belgische kampioen die onder leiding staat van trainer Mark van Bommel.
Meer uit Voetbal
PUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
14 minuten geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
13 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
17 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
17 uur geleden