Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en Feyenoord duelleren in Amsterdam om koppositie Eredivisie

Ajax en Feyenoord duelleren in Amsterdam om koppositie Eredivisie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Feyenoord duelleren vanaf 14.30 uur in de Johan Cruijff ArenA om de koppositie in de Eredivisie. De Rotterdamse ploeg verdedigt in Amsterdam een voorsprong van 3 punten op Ajax. Bijna twee maanden geleden troffen de clubs elkaar in De Kuip, toen eindigde de Klassieker in 1-1.

Ajax won onder leiding van John Heitinga, de opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder, de laatste zeven wedstrijden in de Eredivisie. De regerend kampioen kan de eerste plaats in de Eredivisie overnemen van Feyenoord als het voor eigen publiek wint. Het doelsaldo van Ajax is wat beter dan dat van Feyenoord, dat dit seizoen pas één competitiewedstrijd verloor.

FC Groningen en sc Heerenveen treffen elkaar vanaf 12.15 uur. Om 14.30 uur begint naast Ajax - Feyenoord ook het duel tussen Excelsior en SC Cambuur, respectievelijk de nummer 16 en 18 van de ranglijst. Excelsior heeft 4 punten meer dan Cambuur. PSV neemt het in Arnhem op tegen Vitesse (aftrap 16.45 uur) en FC Twente en AZ sluiten om 20.00 uur in Enschede de 26e speelronde af.

Meer uit Voetbal

Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

13 minuten geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

2 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

3 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

4 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

4 uur geleden
Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

15 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

15 uur geleden