Ajax en Feyenoord duelleren in Amsterdam om koppositie Eredivisie
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Feyenoord duelleren vanaf 14.30 uur in de Johan Cruijff ArenA om de koppositie in de Eredivisie. De Rotterdamse ploeg verdedigt in Amsterdam een voorsprong van 3 punten op Ajax. Bijna twee maanden geleden troffen de clubs elkaar in De Kuip, toen eindigde de Klassieker in 1-1.
Ajax won onder leiding van John Heitinga, de opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder, de laatste zeven wedstrijden in de Eredivisie. De regerend kampioen kan de eerste plaats in de Eredivisie overnemen van Feyenoord als het voor eigen publiek wint. Het doelsaldo van Ajax is wat beter dan dat van Feyenoord, dat dit seizoen pas één competitiewedstrijd verloor.
FC Groningen en sc Heerenveen treffen elkaar vanaf 12.15 uur. Om 14.30 uur begint naast Ajax - Feyenoord ook het duel tussen Excelsior en SC Cambuur, respectievelijk de nummer 16 en 18 van de ranglijst. Excelsior heeft 4 punten meer dan Cambuur. PSV neemt het in Arnhem op tegen Vitesse (aftrap 16.45 uur) en FC Twente en AZ sluiten om 20.00 uur in Enschede de 26e speelronde af.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
3 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
3 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
3 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
5 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
5 uur geleden