Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en FC Twente scoren niet in Johan Cruijff ArenA

Ajax en FC Twente scoren niet in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is het winnen verleerd in de Eredivisie. De club kwam in de thuiswedstrijd tegen FC Twente niet verder dan een gelijkspel (0-0) en wacht nu al vijf competitieduels vergeefs op een zege.

Veel supporters van Ajax vragen zich af of de clubleiding nog steeds een toekomst ziet met trainer Alfred Schreuder. De kampioen is naar de derde plaats van de ranglijst gezakt en kan deze speelronde nog worden gepasseerd door PSV. Als Feyenoord zondag wint van FC Groningen, dan begint de koploper uit Rotterdam volgende week met een voorsprong van 5 punten aan het thuisduel met Ajax. Devyne Rensch zal er niet bij zijn in De Kuip. Hij kreeg in de 35e minuut en rode kaart waardoor Ajax bijna een uur met tien man moest spelen tegen FC Twente.

Ook met elf spelers op het veld was de thuisploeg de onderliggende partij. FC Twente had in de eerste 8 minuten maar liefst driemaal kunnen scoren. Maar Václav Cerny schoot op de paal en Michel Vlap kopte op de paal. Ricky van Wolfswinkel verzuimde te profiteren van een verkeerde terugspeelbal van Rensch, die na 35 minuten nogmaals in de fout ging.

Rode kaart

De verdediger moest van het veld omdat hij de doorgebroken Van Wolfswinkel naar de grond trok. Rensch kreeg weinig mee van die rode kaart. Hij kreeg tijdens een valpartij een schoen van de spits van FC Twente in zijn gezicht en moest met een brancard van het veld. Veel ploeggenoten van Rensch vonden de rode kaart zwaar bestraft. Van Wolfswinkel was ruim 20 meter verwijderd van het doel toen hij aan zijn schouder werd getrokken.

Ajax speelde slordig en zonder vertrouwen. De supporters achter het doel zongen al na 20 minuten: Schreuder rot op. In zo'n sfeer is het lastig voetballen als het toch al voor geen meter loopt. Mohammed Kudus, Steven Berghuis en Steven Bergwijn waren hersteld van een griep en keerden als wisselspelers terug in de selectie. Kudus kwam na rust in het veld voor Brian Brobbey en ook Bergwijn mocht nog invallen.

FC Twente was na rust veel in balbezit maar creëerde minder kansen dan in de openingsfase. Ajax beperkte zich vooral tot verdedigen. Kenneth Taylor kreeg nog wel een aardige mogelijkheid, maar hij schoot naast. Zo speelde Ajax voor de vierde keer op rij gelijk in de Eredivisie. Dat is nog nooit eerder gebeurd in de geschiedenis van de club. Het is ook geen record om trots op te zijn.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran maandag naar WK-trainingskamp in Turkije

TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.

4 uur geleden
Cristiano Ronaldo verliest met Al Nassr finale Aziatisch toernooi

RIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.

5 uur geleden
Willem II naar finale play-offs na zege op Almere City

TILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.

5 uur geleden
Afellay stopt na seizoen als assistent-trainer bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.

5 uur geleden
Vrouwen FC Twente kloppen PSV na strafschoppen en winnen beker

ROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).

6 uur geleden
Manchester City verovert ten koste van Chelsea FA Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.

9 uur geleden
FC Heidenheim en Sankt Pauli degraderen uit Bundesliga

HAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.

9 uur geleden