Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en FC Twente scoren niet in Johan Cruijff ArenA

Ajax en FC Twente scoren niet in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is het winnen verleerd in de Eredivisie. De club kwam in de thuiswedstrijd tegen FC Twente niet verder dan een gelijkspel (0-0) en wacht nu al vijf competitieduels vergeefs op een zege.

Veel supporters van Ajax vragen zich af of de clubleiding nog steeds een toekomst ziet met trainer Alfred Schreuder. De kampioen is naar de derde plaats van de ranglijst gezakt en kan deze speelronde nog worden gepasseerd door PSV. Als Feyenoord zondag wint van FC Groningen, dan begint de koploper uit Rotterdam volgende week met een voorsprong van 5 punten aan het thuisduel met Ajax. Devyne Rensch zal er niet bij zijn in De Kuip. Hij kreeg in de 35e minuut en rode kaart waardoor Ajax bijna een uur met tien man moest spelen tegen FC Twente.

Ook met elf spelers op het veld was de thuisploeg de onderliggende partij. FC Twente had in de eerste 8 minuten maar liefst driemaal kunnen scoren. Maar Václav Cerny schoot op de paal en Michel Vlap kopte op de paal. Ricky van Wolfswinkel verzuimde te profiteren van een verkeerde terugspeelbal van Rensch, die na 35 minuten nogmaals in de fout ging.

Rode kaart

De verdediger moest van het veld omdat hij de doorgebroken Van Wolfswinkel naar de grond trok. Rensch kreeg weinig mee van die rode kaart. Hij kreeg tijdens een valpartij een schoen van de spits van FC Twente in zijn gezicht en moest met een brancard van het veld. Veel ploeggenoten van Rensch vonden de rode kaart zwaar bestraft. Van Wolfswinkel was ruim 20 meter verwijderd van het doel toen hij aan zijn schouder werd getrokken.

Ajax speelde slordig en zonder vertrouwen. De supporters achter het doel zongen al na 20 minuten: Schreuder rot op. In zo'n sfeer is het lastig voetballen als het toch al voor geen meter loopt. Mohammed Kudus, Steven Berghuis en Steven Bergwijn waren hersteld van een griep en keerden als wisselspelers terug in de selectie. Kudus kwam na rust in het veld voor Brian Brobbey en ook Bergwijn mocht nog invallen.

FC Twente was na rust veel in balbezit maar creëerde minder kansen dan in de openingsfase. Ajax beperkte zich vooral tot verdedigen. Kenneth Taylor kreeg nog wel een aardige mogelijkheid, maar hij schoot naast. Zo speelde Ajax voor de vierde keer op rij gelijk in de Eredivisie. Dat is nog nooit eerder gebeurd in de geschiedenis van de club. Het is ook geen record om trots op te zijn.

Meer uit Voetbal

Danilo schiet NEC in blessuretijd naar gelijkspel tegen Feyenoord

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).

7 minuten geleden
PEC na gelijkspel tegen Excelsior bijna zeker van lijfsbehoud

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.

23 minuten geleden
Kampioen ADO lijdt bij FC Dordrecht zevende nederlaag dit seizoen

DORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.

2 uur geleden
Nassoh redt in blessuretijd punt voor NAC bij Fortuna

SITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.

2 uur geleden
Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

2 uur geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

5 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

7 uur geleden