Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax en Bayern München in oefenduel in evenwicht

Ajax en Bayern München in oefenduel in evenwicht

MÜNCHEN (ANP) - Ajax heeft de voorbereiding op het seizoen voortgezet met een gelijkspel bij Bayern München. Bij de Duitse topclub werd het 2-2. Steven Berghuis debuteerde bij Ajax. Trainer Erik ten Hag stuurde de van Feyenoord overgekomen aanvaller na ruim een uur het veld in.

Zakaria Labyad zette Ajax al na 10 minuten op voorsprong. Hier ging voorbereidend werk van Dusan Tadic en Sébastien Haller aan vooraf, hoewel de treffer vooral werd ingeleid door een slechte uittrap van de Duitse doelman Sven Ulreich.

Hoewel de Amsterdammers meerdere kansen kregen om verder uit te lopen was het halverwege toch gelijk. In de 40e minuut maakte Eric Maxim Choupo-Moting de gelijkmaker voor de Duitse kampioen.

Zirkzee

Joshua Zirkzee leek Bayern op slag van rust zelfs op voorsprong te zetten. De Nederlandse spits, die de afwezige topschutter Robert Lewandowski verving, passeerde doelman Remko Pasveer en nam op 50 centimeter voor het lege doel vervolgens zoveel tijd, dat Perr Schuurs nog kon ingrijpen.

Na de hervatting kwam de formatie van de nieuwe trainer Julian Nagelsmann alsnog op 2-1. Tanguy Nianzou scoorde met het hoofd. Amper twee minuten later was het alweer gelijk. Victor Jensen passeerde Ulreich met een schot van buiten het strafschopgebied.

Berghuis

Steven Berghuis was dichtbij de 2-3, maar zag dat zijn inzet door Ulreich uit de hoek werd getikt.

Beide trainers maakten in de tweede helft veelvuldig gebruik van de ruime mogelijkheden tot wisselen.

Meer uit Voetbal

Verdediger Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.

10 minuten geleden
Barcelona dient klacht in bij UEFA voor onbestraft hands Atlético

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.

11 minuten geleden
Spits Parrott keert tegen Sjachtar terug in basiselftal AZ

KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.

50 minuten geleden
Ajax verlengt contract middenvelder Mokio met vier jaar

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.

1 uur geleden
Introverte Brugts wil bij Oranje vooral met haar voeten spreken

ZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.

2 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie opnieuw naar WK voetbal

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.

3 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat groepstraining bij Barcelona

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.

7 uur geleden