Ajax en Bayern München in oefenduel in evenwicht
MÜNCHEN (ANP) - Ajax heeft de voorbereiding op het seizoen voortgezet met een gelijkspel bij Bayern München. Bij de Duitse topclub werd het 2-2. Steven Berghuis debuteerde bij Ajax. Trainer Erik ten Hag stuurde de van Feyenoord overgekomen aanvaller na ruim een uur het veld in.
Zakaria Labyad zette Ajax al na 10 minuten op voorsprong. Hier ging voorbereidend werk van Dusan Tadic en Sébastien Haller aan vooraf, hoewel de treffer vooral werd ingeleid door een slechte uittrap van de Duitse doelman Sven Ulreich.
Hoewel de Amsterdammers meerdere kansen kregen om verder uit te lopen was het halverwege toch gelijk. In de 40e minuut maakte Eric Maxim Choupo-Moting de gelijkmaker voor de Duitse kampioen.
Zirkzee
Joshua Zirkzee leek Bayern op slag van rust zelfs op voorsprong te zetten. De Nederlandse spits, die de afwezige topschutter Robert Lewandowski verving, passeerde doelman Remko Pasveer en nam op 50 centimeter voor het lege doel vervolgens zoveel tijd, dat Perr Schuurs nog kon ingrijpen.
Na de hervatting kwam de formatie van de nieuwe trainer Julian Nagelsmann alsnog op 2-1. Tanguy Nianzou scoorde met het hoofd. Amper twee minuten later was het alweer gelijk. Victor Jensen passeerde Ulreich met een schot van buiten het strafschopgebied.
Berghuis
Steven Berghuis was dichtbij de 2-3, maar zag dat zijn inzet door Ulreich uit de hoek werd getikt.
Beide trainers maakten in de tweede helft veelvuldig gebruik van de ruime mogelijkheden tot wisselen.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
4 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
4 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
16 uur geleden