Ajax en AZ staan voor monsterklus in Europa League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en AZ staan donderdagavond voor een monsterklus als ze het avontuur in de Europa League levend willen houden. De nummers 1 en 2 van de eredivisie beginnen met een slechte uitgangspositie aan het tweede optreden tegen respectievelijk het Spaanse Getafe en het Oostenrijkse LASK Linz.
Ajax bereikt alleen de achtste finales als het in de thuiswedstrijd tegen Getafe een achterstand van 2-0 ongedaan weet te maken. De geblesseerde Hakim Ziyech, David Neres, Joël Veltman, David Neres, Noussair Mazraoui en Zakaria Labyad staan niet aan de aftrap in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Nicolás Tagliafico zit op de tribune omdat hij geschorst is.
AZ kwam vorige week in de thuiswedstrijd tegen LASK Linz niet verder dan een zwaarbevochten gelijkspel (1-1). De club uit Oostenrijk was eerder dit seizoen voor eigen publiek al veel te sterk voor PSV (4-1). "Wij vinden dat we beter kunnen dan afgelopen donderdag. De goal die we vlak voor tijd maakten, is heel belangrijk geweest", aldus trainer Arne Slot.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
21 uur geleden