Ajax en AZ staan voor monsterklus in Europa League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en AZ staan donderdagavond voor een monsterklus als ze het avontuur in de Europa League levend willen houden. De nummers 1 en 2 van de eredivisie beginnen met een slechte uitgangspositie aan het tweede optreden tegen respectievelijk het Spaanse Getafe en het Oostenrijkse LASK Linz.
Ajax bereikt alleen de achtste finales als het in de thuiswedstrijd tegen Getafe een achterstand van 2-0 ongedaan weet te maken. De geblesseerde Hakim Ziyech, David Neres, Joël Veltman, David Neres, Noussair Mazraoui en Zakaria Labyad staan niet aan de aftrap in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Nicolás Tagliafico zit op de tribune omdat hij geschorst is.
AZ kwam vorige week in de thuiswedstrijd tegen LASK Linz niet verder dan een zwaarbevochten gelijkspel (1-1). De club uit Oostenrijk was eerder dit seizoen voor eigen publiek al veel te sterk voor PSV (4-1). "Wij vinden dat we beter kunnen dan afgelopen donderdag. De goal die we vlak voor tijd maakten, is heel belangrijk geweest", aldus trainer Arne Slot.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
4 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
8 uur geleden