Ajax en AZ staan voor monsterklus in Europa League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en AZ staan donderdagavond voor een monsterklus als ze het avontuur in de Europa League levend willen houden. De nummers 1 en 2 van de eredivisie beginnen met een slechte uitgangspositie aan het tweede optreden tegen respectievelijk het Spaanse Getafe en het Oostenrijkse LASK Linz.
Ajax bereikt alleen de achtste finales als het in de thuiswedstrijd tegen Getafe een achterstand van 2-0 ongedaan weet te maken. De geblesseerde Hakim Ziyech, David Neres, Joël Veltman, David Neres, Noussair Mazraoui en Zakaria Labyad staan niet aan de aftrap in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Nicolás Tagliafico zit op de tribune omdat hij geschorst is.
AZ kwam vorige week in de thuiswedstrijd tegen LASK Linz niet verder dan een zwaarbevochten gelijkspel (1-1). De club uit Oostenrijk was eerder dit seizoen voor eigen publiek al veel te sterk voor PSV (4-1). "Wij vinden dat we beter kunnen dan afgelopen donderdag. De goal die we vlak voor tijd maakten, is heel belangrijk geweest", aldus trainer Arne Slot.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
11 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
13 uur geleden