Ajax en AZ staan voor monsterklus in Europa League
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en AZ staan donderdagavond voor een monsterklus als ze het avontuur in de Europa League levend willen houden. De nummers 1 en 2 van de eredivisie beginnen met een slechte uitgangspositie aan het tweede optreden tegen respectievelijk het Spaanse Getafe en het Oostenrijkse LASK Linz.
Ajax bereikt alleen de achtste finales als het in de thuiswedstrijd tegen Getafe een achterstand van 2-0 ongedaan weet te maken. De geblesseerde Hakim Ziyech, David Neres, Joël Veltman, David Neres, Noussair Mazraoui en Zakaria Labyad staan niet aan de aftrap in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA. Nicolás Tagliafico zit op de tribune omdat hij geschorst is.
AZ kwam vorige week in de thuiswedstrijd tegen LASK Linz niet verder dan een zwaarbevochten gelijkspel (1-1). De club uit Oostenrijk was eerder dit seizoen voor eigen publiek al veel te sterk voor PSV (4-1). "Wij vinden dat we beter kunnen dan afgelopen donderdag. De goal die we vlak voor tijd maakten, is heel belangrijk geweest", aldus trainer Arne Slot.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
8 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
14 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
1 dag geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
1 dag geleden