Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax eenvoudig naar bekerfinale en houdt een overvolle agenda

Ajax eenvoudig naar bekerfinale en houdt een overvolle agenda

AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax gloren er nog steeds drie prijzen aan het einde van het seizoen. De koploper van de Eredivisie en achtstefinalist van de Europa League verzekerde zich in de uitwedstrijd bij sc Heerenveen (0-3) vrij eenvoudig van een plek in de finale van de KNVB-beker. Op 18 april is Vitesse de tegenstander in De Kuip.

Heerenveen speelde de belangrijkste wedstrijd sinds de bekerfinale van 2009, vertelde trainer Johnny Jansen vlak voor de aftrap. De Friese coach besloot Ajax met veel spelers rond het eigen strafschopgebied op te wachten. Hij wilde bij Amsterdams balverlies toeslaan door onder meer de snelle Mitchell van Bergen te lanceren.

Met die strijdwijze kon Heerenveen de koploper van de Eredivisie nauwelijks in verlegenheid brengen. De eerste min of meer serieuze doelpoging van de thuisploeg liet tot blessuretijd van de eerste helft op zich wachten. Siem de Jong duwde zijn oude ploeggenoot Daley Blind even in zijn rug en schoot van afstand over.

Treffer afgekeurd

Ajax leidde op dat moment al met 0-1. Opnieuw Davy Klaassen opende de score. Hij kopte in de 19e minuut raak op aangeven van Antony. Ajax kreeg voldoende kansen om de score nog voor rust te verdubbelen. Antony en Klaassen schoten echter rakelings over. Een tweede treffer van Klaassen werd afgekeurd omdat de videoscheidsrechter zag dat Dusan Tadic hands had gemaakt.

Trainer Erik ten Hag overwoog voor de halve eindstrijd Oussama Idrissi en Sean Klaiber een basisplaats te geven. Uiteindelijk koos hij toch voor het in zijn ogen sterkst beschikbare elftal. Ajax schakelde eerder in het bekertoernooi al FC Utrecht, AZ en PSV uit. Dan wil je ook naar de finale, zei de coach uit Haaksbergen.

Penalty

Met het oog op het drukke programma van de komende weken besloot de trainer van Ajax na rust Daley Blind aan te kant te houden. Na een klein uur mocht ook Klaassen naar de kant. Klaiber en Mohammed Kudus waren de vervangers. Kudus verdiende bij een van zijn eerste balcontacten een strafschop. Hij werd gevloerd door Pawel Bochniewicz, de Pool die er ook al niet zo best uitzag bij de 0-1. Tadic onderstreepte nog maar eens dat hij zelden een penalty mist.

Van Bergen verzuimde de halve finale nog een beetje spannend te maken, alleen voor doelman Maarten Stekelenburg. De ingevallen Neres trof even later wel doel (0-3), toen ook Tadic al onder de douche stond. Idrissi mocht hem vervangen. Zo kon Ajax nog redelijk wat krachten sparen.

Meer uit Voetbal

Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

37 minuten geleden
Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

53 minuten geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

5 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

6 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

7 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

7 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

8 uur geleden