Ajax eenvoudig naar bekerfinale en houdt een overvolle agenda
AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax gloren er nog steeds drie prijzen aan het einde van het seizoen. De koploper van de Eredivisie en achtstefinalist van de Europa League verzekerde zich in de uitwedstrijd bij sc Heerenveen (0-3) vrij eenvoudig van een plek in de finale van de KNVB-beker. Op 18 april is Vitesse de tegenstander in De Kuip.
Heerenveen speelde de belangrijkste wedstrijd sinds de bekerfinale van 2009, vertelde trainer Johnny Jansen vlak voor de aftrap. De Friese coach besloot Ajax met veel spelers rond het eigen strafschopgebied op te wachten. Hij wilde bij Amsterdams balverlies toeslaan door onder meer de snelle Mitchell van Bergen te lanceren.
Met die strijdwijze kon Heerenveen de koploper van de Eredivisie nauwelijks in verlegenheid brengen. De eerste min of meer serieuze doelpoging van de thuisploeg liet tot blessuretijd van de eerste helft op zich wachten. Siem de Jong duwde zijn oude ploeggenoot Daley Blind even in zijn rug en schoot van afstand over.
Treffer afgekeurd
Ajax leidde op dat moment al met 0-1. Opnieuw Davy Klaassen opende de score. Hij kopte in de 19e minuut raak op aangeven van Antony. Ajax kreeg voldoende kansen om de score nog voor rust te verdubbelen. Antony en Klaassen schoten echter rakelings over. Een tweede treffer van Klaassen werd afgekeurd omdat de videoscheidsrechter zag dat Dusan Tadic hands had gemaakt.
Trainer Erik ten Hag overwoog voor de halve eindstrijd Oussama Idrissi en Sean Klaiber een basisplaats te geven. Uiteindelijk koos hij toch voor het in zijn ogen sterkst beschikbare elftal. Ajax schakelde eerder in het bekertoernooi al FC Utrecht, AZ en PSV uit. Dan wil je ook naar de finale, zei de coach uit Haaksbergen.
Penalty
Met het oog op het drukke programma van de komende weken besloot de trainer van Ajax na rust Daley Blind aan te kant te houden. Na een klein uur mocht ook Klaassen naar de kant. Klaiber en Mohammed Kudus waren de vervangers. Kudus verdiende bij een van zijn eerste balcontacten een strafschop. Hij werd gevloerd door Pawel Bochniewicz, de Pool die er ook al niet zo best uitzag bij de 0-1. Tadic onderstreepte nog maar eens dat hij zelden een penalty mist.
Van Bergen verzuimde de halve finale nog een beetje spannend te maken, alleen voor doelman Maarten Stekelenburg. De ingevallen Neres trof even later wel doel (0-3), toen ook Tadic al onder de douche stond. Idrissi mocht hem vervangen. Zo kon Ajax nog redelijk wat krachten sparen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha speelde geen minuut mee bij FC Barcelona, maar had na afloop het hoogste woord. De geblesseerde aanvaller ging tekeer tegen de arbitrage. "We zijn bestolen. Niet alleen in deze wedstrijd, maar ook vorige week in de heenwedstrijd. De beslissingen van de scheidsrechter zijn ongelooflijk slecht geweest", zei hij na de winst van 2-1 op Atlético Madrid in de kwartfinale van de Champions League. Die zege was niet genoeg om de 2-0-nederlaag in het eerste duel goed te maken, waardoor Barcelona is uitgeschakeld.
27 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-spits Hugo Ekitike heeft vermoedelijk een achillespees gescheurd in het met 2-0 verloren Champions League-duel met Paris Saint-Germain. "Het ziet er heel slecht uit, hoewel het moeilijk te zeggen is hoe ernstig het is", zei trainer Arne Slot na afloop van de wedstrijd tegen verslaggevers. Ekitike stond in de basis tegen PSG, maar viel voor rust al uit. Hij moest per brancard het veld af.
43 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
1 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
9 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
11 uur geleden