Ajax eenvoudig naar bekerfinale en houdt een overvolle agenda
AMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax gloren er nog steeds drie prijzen aan het einde van het seizoen. De koploper van de Eredivisie en achtstefinalist van de Europa League verzekerde zich in de uitwedstrijd bij sc Heerenveen (0-3) vrij eenvoudig van een plek in de finale van de KNVB-beker. Op 18 april is Vitesse de tegenstander in De Kuip.
Heerenveen speelde de belangrijkste wedstrijd sinds de bekerfinale van 2009, vertelde trainer Johnny Jansen vlak voor de aftrap. De Friese coach besloot Ajax met veel spelers rond het eigen strafschopgebied op te wachten. Hij wilde bij Amsterdams balverlies toeslaan door onder meer de snelle Mitchell van Bergen te lanceren.
Met die strijdwijze kon Heerenveen de koploper van de Eredivisie nauwelijks in verlegenheid brengen. De eerste min of meer serieuze doelpoging van de thuisploeg liet tot blessuretijd van de eerste helft op zich wachten. Siem de Jong duwde zijn oude ploeggenoot Daley Blind even in zijn rug en schoot van afstand over.
Treffer afgekeurd
Ajax leidde op dat moment al met 0-1. Opnieuw Davy Klaassen opende de score. Hij kopte in de 19e minuut raak op aangeven van Antony. Ajax kreeg voldoende kansen om de score nog voor rust te verdubbelen. Antony en Klaassen schoten echter rakelings over. Een tweede treffer van Klaassen werd afgekeurd omdat de videoscheidsrechter zag dat Dusan Tadic hands had gemaakt.
Trainer Erik ten Hag overwoog voor de halve eindstrijd Oussama Idrissi en Sean Klaiber een basisplaats te geven. Uiteindelijk koos hij toch voor het in zijn ogen sterkst beschikbare elftal. Ajax schakelde eerder in het bekertoernooi al FC Utrecht, AZ en PSV uit. Dan wil je ook naar de finale, zei de coach uit Haaksbergen.
Penalty
Met het oog op het drukke programma van de komende weken besloot de trainer van Ajax na rust Daley Blind aan te kant te houden. Na een klein uur mocht ook Klaassen naar de kant. Klaiber en Mohammed Kudus waren de vervangers. Kudus verdiende bij een van zijn eerste balcontacten een strafschop. Hij werd gevloerd door Pawel Bochniewicz, de Pool die er ook al niet zo best uitzag bij de 0-1. Tadic onderstreepte nog maar eens dat hij zelden een penalty mist.
Van Bergen verzuimde de halve finale nog een beetje spannend te maken, alleen voor doelman Maarten Stekelenburg. De ingevallen Neres trof even later wel doel (0-3), toen ook Tadic al onder de douche stond. Idrissi mocht hem vervangen. Zo kon Ajax nog redelijk wat krachten sparen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld is ook de komende twee seizoenen de hoofdtrainer van AZ. De club en de trainer hebben een akkoord bereikt over contractverlenging, waardoor Echteld tot medio 2028 de coach is van de Alkmaarse club.
19 minuten geledenNEW JERSEY (ANP/AFP) - Het MetLife Stadium in New Jersey, waar op 19 juli de finale van het WK voetbal wordt gespeeld, heeft zijn grasmat gekregen. In het stadion in East Rutherford, nabij New York, worden acht WK-wedstrijden gespeeld.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
2 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
14 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
17 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
17 uur geleden