Ajax doet bij Instituut Sportrechtspraak melding zaak-Overmars
HILVERSUM (ANP) - Ruim twee weken nadat het grensoverschrijdende gedrag van Marc Overmars naar buiten was gekomen, heeft Ajax bij het Instituut Sportrechtspraak (ISR) melding gemaakt van de zaak. Directeur Henk van Aller van het ISR laat desgevraagd weten dat de melding "begin deze week" is binnengekomen. Een aanklager gaat nu eerst onderzoeken of het ISR de juiste partij is om de zaak te behandelen.
Overmars legde begin deze maand zijn functie als directeur voetbalzaken van Ajax neer, nadat de club meldingen had gekregen van vrouwelijke werknemers over wangedrag van de oud-international. Hij zou gedurende een langere periode aan meerdere vrouwelijke collega's grensoverschrijdende berichten hebben gestuurd. Nederlandse sportclubs hebben de plicht om zaken waarin sprake is van grensoverschrijdend gedrag te melden bij het ISR. Ajax heeft de benodigde informatie nu aangeleverd.
"Het begint met een oriënterend onderzoek: wat hebben we qua melding?", zegt Van Aller. "De aanklager bekijkt of degene die beschuldigd wordt zich wel aan de strafrechtelijke regels heeft gehouden. Daarna kijkt de aanklager of de melding een overtreding van het tuchtrecht betreft."
Hoe lang het eerste onderzoek gaat duren, weet de ISR-directeur niet. "Als alles op een presenteerblaadje wordt aangereikt, zoals ook de gegevens van de mensen die betrokken zijn bij deze melding, kan dat heel snel gaan. Als het veel uitzoekwerk is, duurt het langer. Voorop staat een zorgvuldige en objectieve benadering." Van Aller kan inhoudelijk niets zeggen over de melding van Ajax. De mogelijke straffen die in de tuchtreglementen zijn opgenomen lopen uiteen van een berisping tot een royement als lid van een sportbond.
Overmars werd eind januari op een buitengewone vergadering van aandeelhouders herbenoemd tot medio 2026. Algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax vertelde vorige week dat de directie en raad van commissarissen vlak voor die herbenoeming de eerste signalen kregen over grensoverschrijdend gedrag van de directeur voetbalzaken. "Maar zulke dingen moet je dan toch eerst uitgebreid onderzoeken, het is nogal wat. Daarom ook eerst hoor en wederhoor", aldus Van der Sar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
8 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
11 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden