Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax doet bij Instituut Sportrechtspraak melding zaak-Overmars

Ajax doet bij Instituut Sportrechtspraak melding zaak-Overmars

HILVERSUM (ANP) - Ruim twee weken nadat het grensoverschrijdende gedrag van Marc Overmars naar buiten was gekomen, heeft Ajax bij het Instituut Sportrechtspraak (ISR) melding gemaakt van de zaak. Directeur Henk van Aller van het ISR laat desgevraagd weten dat de melding "begin deze week" is binnengekomen. Een aanklager gaat nu eerst onderzoeken of het ISR de juiste partij is om de zaak te behandelen.

Overmars legde begin deze maand zijn functie als directeur voetbalzaken van Ajax neer, nadat de club meldingen had gekregen van vrouwelijke werknemers over wangedrag van de oud-international. Hij zou gedurende een langere periode aan meerdere vrouwelijke collega's grensoverschrijdende berichten hebben gestuurd. Nederlandse sportclubs hebben de plicht om zaken waarin sprake is van grensoverschrijdend gedrag te melden bij het ISR. Ajax heeft de benodigde informatie nu aangeleverd.

"Het begint met een oriƫnterend onderzoek: wat hebben we qua melding?", zegt Van Aller. "De aanklager bekijkt of degene die beschuldigd wordt zich wel aan de strafrechtelijke regels heeft gehouden. Daarna kijkt de aanklager of de melding een overtreding van het tuchtrecht betreft."

Hoe lang het eerste onderzoek gaat duren, weet de ISR-directeur niet. "Als alles op een presenteerblaadje wordt aangereikt, zoals ook de gegevens van de mensen die betrokken zijn bij deze melding, kan dat heel snel gaan. Als het veel uitzoekwerk is, duurt het langer. Voorop staat een zorgvuldige en objectieve benadering." Van Aller kan inhoudelijk niets zeggen over de melding van Ajax. De mogelijke straffen die in de tuchtreglementen zijn opgenomen lopen uiteen van een berisping tot een royement als lid van een sportbond.

Overmars werd eind januari op een buitengewone vergadering van aandeelhouders herbenoemd tot medio 2026. Algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax vertelde vorige week dat de directie en raad van commissarissen vlak voor die herbenoeming de eerste signalen kregen over grensoverschrijdend gedrag van de directeur voetbalzaken. "Maar zulke dingen moet je dan toch eerst uitgebreid onderzoeken, het is nogal wat. Daarom ook eerst hoor en wederhoor", aldus Van der Sar.

Meer uit Voetbal

Heracles verliest bij Heerenveen en ziet degradatiezorgen groeien

HEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.

32 minuten geleden
PSV verkleint achterstand op Ajax tot negen landstitels

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.

36 minuten geleden
Zesde landstitel in achttien jaar voor PSV

VOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.

37 minuten geleden
Feest in binnenstad van Eindhoven na kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.

41 minuten geleden
Directeur Van Dop van Go Ahead: gedrag PEC-fans onacceptabel

DEVENTER (ANP) - Algemeen directeur Jan Willem van Dop van Go Ahead Eagles noemde het "een juiste beslissing" om de ongehoorzame supporters van PEC Zwolle het uitvak uit te sturen bij de IJsselderby. De wedstrijd begon daardoor anderhalf uur later dan gepland.

44 minuten geleden
Feyenoord speelt gelijk bij Volendam en laat landstitel aan PSV

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord kan ook in theorie geen kampioen meer worden. Het elftal van Robin van Persie speelde zondag met 0-0 gelijk uit tegen FC Volendam. Feyenoord heeft met nog vijf wedstrijden te gaan een achterstand van 16 punten op PSV en kan de Eindhovenaren niet meer achterhalen. Feyenoord heeft nog maar 1 punt meer dan nummer 3 NEC.

52 minuten geleden
PSV zeker van 27e landstitel na gelijkspel Feyenoord bij Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft voor de 27e keer de landstitel gewonnen. De Eindhovenaren zagen nummer 2 Feyenoord met 0-0 gelijkspelen bij FC Volendam en kunnen met nog vijf speelronden te gaan niet meer worden achterhaald.

52 minuten geleden