Ajax doet aangifte tegen fan na racisme-incident rond Brobbey
ENSCHEDE (ANP) - Ajax doet aangifte tegen een supporter van FC Twente die spits Brian Brobbey zondag racistisch bejegende. Dat gebeurde na afloop in het duel in de Grolsch Veste, dat Twente met 3-1 won. Brobbey maakte het doelpunt van Ajax.
"Na afloop van de wedstrijd is een Ajax-speler racistisch bejegend", meldt FC Twente. "De identiteit van de dader is vastgesteld. Ajax gaat aangifte doen. De betreffende persoon wordt strafrechtelijk vervolgd en krijgt per direct een stadionverbod. Arnold Bruggink heeft namens FC Twente excuus aangeboden in de spelersbus van Ajax. We vinden het verschrikkelijk dat dit na de wedstrijd is gebeurd, dit past niet bij FC Twente." Bruggink is de technisch directeur van FC Twente. Ajax bevestigt dat het aangifte gaat doen.
Aan het einde van het vorige seizoen ging het ook mis bij de spelersbus na afloop van FC Twente tegen Ajax. Ajax-aanvaller Steven Berghuis deelde toen, na opmerkingen van een Twente-fan, een klap uit. Berghuis werd voor die actie voor twee wedstrijden geschorst. Twente won toen ook met 3-1.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
2 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
1 dag geleden