Ajax-doelwit Ito verlengt contract bij VfB Stuttgart
STUTTGART (ANP) - Voetballer Hiroki Ito heeft zijn contract bij VfB Stuttgart verlengd tot de zomer van 2027. De 24-jarige Japanse verdediger stond de voorbije periode in de belangstelling van meerdere clubs, onder meer Ajax.
"Hij is een intelligente, technisch en atletisch sterke speler en behoort op zijn positie tot de beste spelers in de Bundesliga", zegt technisch directeur Fabian Wohlgemuth. "Ito heeft een geweldige ontwikkeling doorgemaakt."
Ito kwam twee jaar geleden over van de Japanse tweedeklasser Jubilo Iwata. De verdediger zou aanvankelijk zijn wedstrijden in het tweede elftal gaan spelen, maar hij maakte al snel indruk. Ito speelde tot dusverre zeventig wedstrijden in het eerste elftal van Stuttgart en zaterdag was hij als linksback basisspeler in de openingswedstrijd tegen VfL Bochum (5-0). Stuttgart is dankzij die ruime zege koploper.
Ajax versterkte zich inmiddels met centrale verdediger Josip Sutalo en linksback Gastón Ávila.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
22 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
3 uur geleden