Ajax-doelman Stekelenburg: ik verleer het niet zo snel
AMSTERDAM (ANP) - Maarten Stekelenburg reageerde woensdag vrij nuchter en stoïcijns na de bekerzege van Ajax op PSV. De 38-jarige doelman kreeg eind vorige week te horen dat André Onana vanwege een dopingschorsing een jaar niet mag voetballen. "Ik maak de rest van het seizoen af, zoals het er nu voor staat. Dat staat buiten kijf. Ik ben ervaren genoeg en weet wat van mij gevraagd wordt. Ik verleer het niet zo snel", aldus Stekelenburg na de zege in de kwartfinale van 2-1.
Ajax was voor rust veel beter en leidde al met 2-0. "Ik denk dat zij één kansje hebben gehad", keek Stekelenburg terug. "In de tweede helft kwamen zij er beter in. De bal kan altijd een keer verkeerd vallen, zeker als zij opportunistisch gaan spelen. Éen ding telde, we wilden winnen: dat hebben we gedaan."
De spelers van Ajax kwamen vooraf allemaal met een keepersshirt met rugnummer 24 van Onana het veld op. Stekelenburg: "Dat hebben de club en spelers gezamenlijk bedacht. We wilden het eigenlijk afgelopen weekend al doen, maar toen werd onze wedstrijd afgelast. Onana is niet alleen een goede keeper, maar ook in de kleedkamer een leuke gast. We gaan hem missen."
Meer uit Voetbal
GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
3 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
3 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
4 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
6 uur geleden