Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-doelman Stekelenburg (40) stopt na dit seizoen

Ajax-doelman Stekelenburg (40) stopt na dit seizoen

AMSTERDAM (ANP) - Doelman Maarten Stekelenburg heeft besloten na dit seizoen te stoppen. De 40-jarige keeper neemt zondag bij het thuisduel met FC Utrecht afscheid van de fans, meldt Ajax.

Stekelenburg debuteerde op 11 augustus 2002 voor Ajax in de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV met 3-1-winst. Met Ajax won de doelman uiteindelijk vijf landstitels, vier KNVB-bekers en vier keer de Johan Cruijff Schaal. Hij stond 311 keer onder lat voor de hoofdmacht van de Amsterdammers.

Stekelenburg speelde ook bij onder meer AS Roma, Fulham, Southampton en Everton. Hij speelde 63 interlands in het Nederlands elftal.

Heupoperatie

De in Haarlem geboren Stekelenburg gold dit seizoen als derde doelman achter Geronimo Rulli en Remko Pasveer. Hij kwam nog geen minuut in actie voor de ploeg. Ook vorig seizoen speelde hij nauwelijks. Hij miste een groot deel vanwege een heupoperatie, die hem van liesklachten af moest helpen.

Stekelenburg doorliep de jeugdopleiding van Ajax en keepte in de periode van 2002 tot en met 2011 voor het eerste elftal. Hij keerde na zijn jaren in het buitenland in de zomer van 2020 terug bij Ajax. Aanvankelijk als reservedoelman, maar door de dopingschorsing van André Onana promoveerde hij naar de positie als eerste keeper. Het leidde ook tot een rentree in Oranje. Toenmalig bondscoach Frank de Boer nam hem mee naar het EK van 2021. Stekelenburg keepte ook de verloren WK-finale van 2010 in Zuid-Afrika.

Meer uit Voetbal

Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

8 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

10 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

10 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

11 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

11 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

14 uur geleden
Eredivisie begroet weer meer voetbalfans in stadions

ZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.

18 uur geleden