Ajax-doelman Stekelenburg (40) stopt na dit seizoen
AMSTERDAM (ANP) - Doelman Maarten Stekelenburg heeft besloten na dit seizoen te stoppen. De 40-jarige keeper neemt zondag bij het thuisduel met FC Utrecht afscheid van de fans, meldt Ajax.
Stekelenburg debuteerde op 11 augustus 2002 voor Ajax in de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV met 3-1-winst. Met Ajax won de doelman uiteindelijk vijf landstitels, vier KNVB-bekers en vier keer de Johan Cruijff Schaal. Hij stond 311 keer onder lat voor de hoofdmacht van de Amsterdammers.
Stekelenburg speelde ook bij onder meer AS Roma, Fulham, Southampton en Everton. Hij speelde 63 interlands in het Nederlands elftal.
Heupoperatie
De in Haarlem geboren Stekelenburg gold dit seizoen als derde doelman achter Geronimo Rulli en Remko Pasveer. Hij kwam nog geen minuut in actie voor de ploeg. Ook vorig seizoen speelde hij nauwelijks. Hij miste een groot deel vanwege een heupoperatie, die hem van liesklachten af moest helpen.
Stekelenburg doorliep de jeugdopleiding van Ajax en keepte in de periode van 2002 tot en met 2011 voor het eerste elftal. Hij keerde na zijn jaren in het buitenland in de zomer van 2020 terug bij Ajax. Aanvankelijk als reservedoelman, maar door de dopingschorsing van André Onana promoveerde hij naar de positie als eerste keeper. Het leidde ook tot een rentree in Oranje. Toenmalig bondscoach Frank de Boer nam hem mee naar het EK van 2021. Stekelenburg keepte ook de verloren WK-finale van 2010 in Zuid-Afrika.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
51 minuten geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben in het thuisduel met Feyenoord in de Johan Cruijff ArenA punten laten liggen in de titelstrijd. Voor het oog van een kleine 10.000 toeschouwers eindigde de Eredivisiewedstrijd tussen de Amsterdamse en Rotterdamse vrouwen in 0-0. Daardoor kunnen koploper PSV en FC Twente later op zondag afstand nemen op de ranglijst.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie een belangrijke zege geboekt. Het elftal van trainer Ruben den Uil was met liefst 5-0 te sterk voor FC Utrecht, dat op de achtste plaats staat. FC Utrecht speelde een uur lang met een man minder na een rode kaart (twee keer geel) voor verdediger Matisse Didden.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
18 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
18 uur geleden