Ajax-doelman Stekelenburg (40) stopt na dit seizoen
AMSTERDAM (ANP) - Doelman Maarten Stekelenburg heeft besloten na dit seizoen te stoppen. De 40-jarige keeper neemt zondag bij het thuisduel met FC Utrecht afscheid van de fans, meldt Ajax.
Stekelenburg debuteerde op 11 augustus 2002 voor Ajax in de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV met 3-1-winst. Met Ajax won de doelman uiteindelijk vijf landstitels, vier KNVB-bekers en vier keer de Johan Cruijff Schaal. Hij stond 311 keer onder lat voor de hoofdmacht van de Amsterdammers.
Stekelenburg speelde ook bij onder meer AS Roma, Fulham, Southampton en Everton. Hij speelde 63 interlands in het Nederlands elftal.
Heupoperatie
De in Haarlem geboren Stekelenburg gold dit seizoen als derde doelman achter Geronimo Rulli en Remko Pasveer. Hij kwam nog geen minuut in actie voor de ploeg. Ook vorig seizoen speelde hij nauwelijks. Hij miste een groot deel vanwege een heupoperatie, die hem van liesklachten af moest helpen.
Stekelenburg doorliep de jeugdopleiding van Ajax en keepte in de periode van 2002 tot en met 2011 voor het eerste elftal. Hij keerde na zijn jaren in het buitenland in de zomer van 2020 terug bij Ajax. Aanvankelijk als reservedoelman, maar door de dopingschorsing van André Onana promoveerde hij naar de positie als eerste keeper. Het leidde ook tot een rentree in Oranje. Toenmalig bondscoach Frank de Boer nam hem mee naar het EK van 2021. Stekelenburg keepte ook de verloren WK-finale van 2010 in Zuid-Afrika.
Meer uit Voetbal
DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
50 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
2 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
3 uur geleden