Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-doelman Onana voor jaar geschorst vanwege dopingovertreding

Ajax-doelman Onana voor jaar geschorst vanwege dopingovertreding

AMSTERDAM (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft doelman André Onana van Ajax voor een jaar geschorst vanwege een dopingovertreding. Bij de doelman werd op 30 oktober tijdens een controle buiten de wedstrijden om furosemide in zijn urine aangetroffen. Dat is een vochtafdrijvend middel, dat wordt gezien als maskeringsmiddel voor prestatiebevorderende producten. Het staat daarom op de verboden lijst van het mondiale antidopingbureau WADA. De schorsing gaat per direct in en geldt voor alle voetbalactiviteiten, zowel nationaal als internationaal.

Ajax gaat in beroep bij het internationaal sporttribunaal CAS. Volgens de koploper van de Eredivisie heeft Onana per ongeluk het middel binnengekregen via een tabletje dat hij nam omdat hij zich die dag niet lekker voelde. Ajax meldt dat de keeper uit Kameroen zich vergiste in het product en een Lasimac-tablet slikte dat was voorgeschreven aan zijn vrouw.

"Wij doen uitdrukkelijk afstand van prestatiebevorderende middelen, wij staan uiteraard voor een schone sport", zegt algemeen directeur Edwin van der Sar. "Dit is een verschrikkelijke tegenvaller, voor André zelf, maar zeker ook voor ons als club. Wij hadden gehoopt op een voorwaardelijke schorsing of op een veel kortere schorsing dan deze twaalf maanden, omdat het aantoonbaar niet bedoeld is geweest om zijn lichaam te versterken en zodoende zijn prestaties te kunnen verbeteren."

Reservekeeper

Onana legde zijn positieve test een dag voor de gewonnen competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard (5-2) af. Drie dagen eerder had hij met Ajax in de Champions League met 2-2 gelijkgespeeld bij Atalanta.

Trainer Erik ten Hag beschikt met Maarten Stekelenburg over een ervaren reservekeeper. Hij kan ook een beroep doen op de jonge Kjell Scherpen. Ajax ontvangt zondag FC Utrecht in de Johan Cruijff ArenA.

Meer uit Sport

Márquez opnieuw de beste in GP van Aragon in MotoGP

ALCAÑIZ (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft de Grote Prijs van Aragon in de MotoGP op zijn naam geschreven. De 33-jarige regerend wereldkampioen, die een dag eerder al de sprintrace had gewonnen, bleef op de Ducati op het circuit in Alcañiz zijn landgenoot Pedro Acosta en de Italiaan Marco Bezzecchi voor.

8 minuten geleden
Goud op WK roeien voor niet-olympische gemengde dubbeltwee

AMSTELVEEN (ANP) - Op de wereldkampioenschappen roeien zijn Simon van Dorp en Roos de Jong wereldkampioen geworden in de niet-olympische gemengde dubbeltwee. Het duo was zondag de sterkste combinatie van een man en een vrouw op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos. Ierland pakte het zilver, voor de bronzen Amerikaanse boot.

10 minuten geleden
Pieterse grijpt net naast medaille bij WK mountainbike

VAL DI SOLE (ANP) - Puck Pieterse is er bij de WK mountainbiken in het Italiaanse Val di Sole niet in geslaagd een medaille te veroveren. De 24-jarige Amersfoortse moest genoegen nemen met de vierde plaats. De wereldtitel was voor de Zwitserse Sina Frei, die naar de titel soleerde. Het zilver was voor de Italiaanse Martina Berta, die de Zwitserse Nicole Koller voorbleef.

24 minuten geleden
Roeister Florijn derde in skiff op WK in eigen land na rentree

AMSTELVEEN (ANP) - Karolien Florijn heeft op de WK roeien in eigen land de bronzen medaille veroverd. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos roeide de regerend olympisch kampioene in de skiff haar eerste toernooi in twee jaar. De Britse Lauren Henry werd wereldkampioen, voor de Ierse Fiona Murtagh.

1 uur geleden
Nederlandse vrouwenacht vierde op WK roeien in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse vrouwenacht heeft zondag de wereldtitel niet kunnen verdedigen op de wereldkampioenschappen roeien in eigen land. Op de Amsterdamse Bosbaan werd de uittredend wereldkampioen vierde achter Roemenië, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Nederlandse mannenacht prolongeert wereldtitel roeien op Bosbaan

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse mannenacht heeft zondag de wereldtitel geprolongeerd op de WK roeien in eigen land. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos wist de Nederlandse boot Groot-Brittannië in een spannende sprint nipt achter zich te houden. Ook Australië finishte op de derde plaats binnen een seconde van Nederland.

1 uur geleden
Regerend wereldkampioen mannenacht naar finale WK roeien

AMSTELVEEN (ANP) - De roeiers van de mannenacht hebben zich geplaatst voor de finale op de WK in eigen land. Op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos won de Nederlandse boot, regerend wereldkampioen, zondagochtend zijn halve finale voor de boten uit Groot-Brittannië en Duitsland. De finale is zondagmiddag om 13.38 uur.

4 uur geleden