Ajax definitief zonder recordaankoop Haller in Europa League
AMSTERDAM (ANP) - Sébastien Haller mag dit seizoen bij Ajax niet meedoen in de Europa League. De club uit Amsterdam heeft de duurste aankoop uit de clubgeschiedenis niet op tijd aangemeld bij de UEFA, waardoor hij niet inzetbaar is in de Europese duels. Ondanks pogingen van Ajax om Haller alsnog speelgerechtigd te krijgen, kreeg de club definitief bericht van de UEFA dat de Fransman niet alsnog wordt toegevoegd aan de spelerslijst.
Ajax moest dinsdag voor middernacht doorgeven welke spelers het dit seizoen nodig denkt te hebben in de Europa League. Haller, afgelopen maand voor 22,5 miljoen euro overgekomen van West Ham United, stond op die lijst. Vanwege een administratieve fout is zijn naam echter niet bij de UEFA terechtgekomen.
De ploeg van trainer Erik ten Hag neemt het in de eerste knock-outronde van de Europa League op tegen de Franse club Lille. Ajax gaat op 18 februari op bezoek in Frankrijk, de thuiswedstrijd tegen de huidige koploper van de Ligue 1 is een week later in Amsterdam.
Clementie
Ajax merkte de fout woensdag op en vroeg de UEFA meteen om clementie. De Europese voetbalbond houdt zich echter strikt aan de deadlines. Daardoor moet Haller zijn Europese debuut voor Ajax uitstellen naar volgend seizoen.
"Hij stond wel op de lijst, hij is niet vergeten", zei Ten Hag. "Het is iets met computers, een vinkje aan- en uitzetten. Daar is iets verkeerd gegaan. Het lijkt een futiliteit, maar dit heeft enorme consequenties. Het voelt ook als onrechtvaardig."
Teleurgesteld
De 26-jarige Fransman was zeer teleurgesteld toen hij over de blunder werd bijgepraat. "Maar hij is ook realistisch", vertelde Ten Hag. "Hij weet ook dat dit niet met opzet zo is gedaan." De teammanager van Ajax wordt normaal gesproken belast met de doorgave van de lijst aan de UEFA. "Maar uiteindelijk zijn Marc Overmars en ik verantwoordelijk", zei Ten Hag.
Bij PSV zullen ze weten hoe ze zich bij Ajax voelen. De club uit Eindhoven blunderde in het verleden door Ruud van Nistelrooij, Eric Addo en John de Jong niet aan te melden bij de UEFA. PSV kwam daar wel veel later achter dan Ajax nu.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
51 minuten geledenMACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.
5 uur geledenWAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
1 dag geleden