Ajax deed eerder onderzoek naar gedrag Bogarde
AMSTERDAM (ANP) - Volgens Ajax klopt het dat op 1 oktober 2020 een "anonieme klacht" is binnengekomen over grensoverschrijdend gedrag van een medewerker. De club reageert daarmee op een artikel in NRC, dat schrijft dat "uit extern onderzoek in opdracht van Ajax blijkt dat assistent-trainer Winston Bogarde zichzelf en de club in een kwetsbare positie heeft gemanoeuvreerd".
Ajax noemt in een reactie niet de naam van de oud-speler. De club zegt wel onmiddellijk actie te hebben ondernomen door de klacht door twee externe instanties onafhankelijk te laten onderzoeken.
Ajax stelt in een verklaring: "De eerste instantie, het Instituut Sportrechtspraak (ISR), heeft de zaak geseponeerd. Daarbij heeft het ISR bepaald dat de relatie tussen de melder en de werknemer van Ajax is ontstaan buiten de sport en moet worden aangemerkt als een privé-aangelegenheid. De andere instantie is een onderzoeksbureau dat Ajax na de uitspraak van het ISR gevraagd heeft de klacht onafhankelijk te onderzoeken. Dit na overleg met en instemming van zowel de melder als de medewerker."
Privékwestie
"Het onderzoek en het rapport van deze tweede instantie resulteerden niet in een gegrondverklaring van de klacht", vervolgt Ajax. De club concludeerde vervolgens dat deze zaak "dient te worden aangemerkt als een privékwestie" en vond verdere actie niet noodzakelijk.
Ajax kwam onlangs in opspraak door grensoverschrijdend gedrag van de directeur voetbalzaken Marc Overmars. Hij is inmiddels vertrokken bij de club.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.
12 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor hockeyster Xan de Waard zit haar topsportcarrière er over twee wedstrijden op. De international en voormalig aanvoerder van Oranje staat donderdag op het WK in eigen land in de halve finale tegen België en speelt daarna nog de finale of de strijd om het brons. Bezig met haar afscheid is ze niet. "Totaal niet", zegt ze.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hockeysters van bondscoach Raoul Ehren zijn volledig fit en klaar voor de halve finale van het wereldkampioenschap donderdag tegen België. Als voormalig bondscoach van de Belgische hockeysters kent hij de tegenstander door en door. "Het gaat om de vorm die we op het veld kunnen laten zien en desnoods in de shoot-outs", kijkt Ehren vooruit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Serena Williams en Carlos Alcaraz zijn in de kwartfinale van het gemengd dubbeltoernooi van de US Open uitgeschakeld. Ze verloren van de Zwitserse Belinda Bencic en Flavio Cobolli uit Italië (5-4 4-1).
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Serviër Novak Djokovic en Aryna Sabalenka uit Belarus zijn al in de eerste ronde van het gemengd dubbelspel op de US Open uitgeschakeld. Het duo verloor met 4-1 2-4 2-10 van de Tsjechische Kateřina Siniaková en de Brit Henry Patten.
20 uur geledenANDORRA LA VELLA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft al tijdens de vierde etappe van de Vuelta de concurrentie op grote achterstand gezet. De Sloveense rodetruidrager van UAE Team Emirates won de bergrit over een kleine 105 kilometer met start en finish in Andorra la Vella na een lange solo.
21 uur geleden