Ajax-commissaris Van Halst: Steijn heeft goed gepresteerd
HILVERSUM (ANP) - Ajax lijkt de komst van Maurice Steijn als nieuwe hoofdtrainer snel rond te maken. Sparta, de huidige club van de Hagenaar, maakte maandag al bekend een akkoord met de Amsterdammers te hebben bereikt. Jan van Halst, die eind mei toetrad tot de raad van commissarissen van Ajax, liet dinsdag in het televisieprogramma Op1 blijken dat een akkoord aanstaande is.
"Dat ligt in de lijn der verwachting, ja", zei Van Halst op de vraag of Steijn de nieuwe hoofdtrainer wordt. "Formeel mag ik als commissaris niets zeggen. Dat komt een beetje kinderachtig over. Ik zit nou eenmaal in een keurslijf, daar heb ik zelf voor gekozen. Maar Steijn is wel een goede trainer, hij heeft goed gepresteerd."
Ajax wil naast Steijn ook assistenten Said Bakkati en Hedwiges Maduro contracteren. Bakkati had bij ADO Den Haag een aflopend contract en kan de overstap naar Amsterdam maken. Maduro heeft bij Almere City nog een verbintenis tot 2024. Ajax zal met de naar de Eredivisie gepromoveerde club dus een akkoord moeten zien te bereiken.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
2 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
14 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
14 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
15 uur geleden