Ajax-commissaris Van Halst: Steijn heeft goed gepresteerd
HILVERSUM (ANP) - Ajax lijkt de komst van Maurice Steijn als nieuwe hoofdtrainer snel rond te maken. Sparta, de huidige club van de Hagenaar, maakte maandag al bekend een akkoord met de Amsterdammers te hebben bereikt. Jan van Halst, die eind mei toetrad tot de raad van commissarissen van Ajax, liet dinsdag in het televisieprogramma Op1 blijken dat een akkoord aanstaande is.
"Dat ligt in de lijn der verwachting, ja", zei Van Halst op de vraag of Steijn de nieuwe hoofdtrainer wordt. "Formeel mag ik als commissaris niets zeggen. Dat komt een beetje kinderachtig over. Ik zit nou eenmaal in een keurslijf, daar heb ik zelf voor gekozen. Maar Steijn is wel een goede trainer, hij heeft goed gepresteerd."
Ajax wil naast Steijn ook assistenten Said Bakkati en Hedwiges Maduro contracteren. Bakkati had bij ADO Den Haag een aflopend contract en kan de overstap naar Amsterdam maken. Maduro heeft bij Almere City nog een verbintenis tot 2024. Ajax zal met de naar de Eredivisie gepromoveerde club dus een akkoord moeten zien te bereiken.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.
15 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.
16 uur geledenKINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.
19 uur geleden