Ajax-coach ziet Europa League-duel met Riga als 'grote uitdaging'
RIGA (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax ziet de uitwedstrijd in de Europa League tegen Riga FC als een "grote uitdaging". "Anderlecht en Galatasaray, grote clubs in hun land, hebben het hier ook moeilijk gehad en punten verspeeld", zei de Italiaan een dag voor het duel in de Letse hoofdstad.
"Er zijn geen makkelijke wedstrijden. We moeten op ons best zijn", vertelde Farioli tijdens de persconferentie. "We worden gesteund door 2000 meegereisde fans en we gaan er alles aan doen om ze blij te maken."
De trainer realiseerde zich ook dat Riga sinds de laatste Europa League-speelronde medio december geen officiële wedstrijden meer heeft gespeeld, maar durfde niet te zeggen of dat een voor- of nadeel was. "Het kan betekenen dat ze ritme missen of juist dat ze heel fris zijn. Het is nu moeilijk in te schatten hoe ze gaan spelen. Waarschijnlijk met twee spitsen en dat is altijd lastig", wist de coach.
Farioli: belangrijkste dat we doorgaan
Ajax bezet na zes duels de elfde plaats op de ranglijst van de Europa League. De eerste acht ploegen plaatsen zich rechtstreeks voor de knock-outfase. Nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de play-offs. "Idealiter slaan we die tussenronde over, maar het belangrijkste is dat we doorgaan", aldus Farioli.
Ajax kan in Letland geen beroep doen op de geschorste Jorrel Hato, Davy Klaassen is niet speelgerechtigd en Devyne Rensch zit niet bij de selectie vanwege zijn verwachte transfer naar AS Roma. De Amsterdammers sluiten de groepsfase volgende week af met een thuiswedstrijd tegen Galatasaray uit Turkije.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
2 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
3 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
3 uur geleden