Ajax-coach ziet Europa League-duel met Riga als 'grote uitdaging'
RIGA (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax ziet de uitwedstrijd in de Europa League tegen Riga FC als een "grote uitdaging". "Anderlecht en Galatasaray, grote clubs in hun land, hebben het hier ook moeilijk gehad en punten verspeeld", zei de Italiaan een dag voor het duel in de Letse hoofdstad.
"Er zijn geen makkelijke wedstrijden. We moeten op ons best zijn", vertelde Farioli tijdens de persconferentie. "We worden gesteund door 2000 meegereisde fans en we gaan er alles aan doen om ze blij te maken."
De trainer realiseerde zich ook dat Riga sinds de laatste Europa League-speelronde medio december geen officiële wedstrijden meer heeft gespeeld, maar durfde niet te zeggen of dat een voor- of nadeel was. "Het kan betekenen dat ze ritme missen of juist dat ze heel fris zijn. Het is nu moeilijk in te schatten hoe ze gaan spelen. Waarschijnlijk met twee spitsen en dat is altijd lastig", wist de coach.
Farioli: belangrijkste dat we doorgaan
Ajax bezet na zes duels de elfde plaats op de ranglijst van de Europa League. De eerste acht ploegen plaatsen zich rechtstreeks voor de knock-outfase. Nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de play-offs. "Idealiter slaan we die tussenronde over, maar het belangrijkste is dat we doorgaan", aldus Farioli.
Ajax kan in Letland geen beroep doen op de geschorste Jorrel Hato, Davy Klaassen is niet speelgerechtigd en Devyne Rensch zit niet bij de selectie vanwege zijn verwachte transfer naar AS Roma. De Amsterdammers sluiten de groepsfase volgende week af met een thuiswedstrijd tegen Galatasaray uit Turkije.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
14 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
14 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
15 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
17 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
17 uur geleden