Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-coach ziet Europa League-duel met Riga als 'grote uitdaging'

Ajax-coach ziet Europa League-duel met Riga als 'grote uitdaging'

RIGA (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax ziet de uitwedstrijd in de Europa League tegen Riga FC als een "grote uitdaging". "Anderlecht en Galatasaray, grote clubs in hun land, hebben het hier ook moeilijk gehad en punten verspeeld", zei de Italiaan een dag voor het duel in de Letse hoofdstad.

"Er zijn geen makkelijke wedstrijden. We moeten op ons best zijn", vertelde Farioli tijdens de persconferentie. "We worden gesteund door 2000 meegereisde fans en we gaan er alles aan doen om ze blij te maken."

De trainer realiseerde zich ook dat Riga sinds de laatste Europa League-speelronde medio december geen officiële wedstrijden meer heeft gespeeld, maar durfde niet te zeggen of dat een voor- of nadeel was. "Het kan betekenen dat ze ritme missen of juist dat ze heel fris zijn. Het is nu moeilijk in te schatten hoe ze gaan spelen. Waarschijnlijk met twee spitsen en dat is altijd lastig", wist de coach.

Farioli: belangrijkste dat we doorgaan

Ajax bezet na zes duels de elfde plaats op de ranglijst van de Europa League. De eerste acht ploegen plaatsen zich rechtstreeks voor de knock-outfase. Nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de play-offs. "Idealiter slaan we die tussenronde over, maar het belangrijkste is dat we doorgaan", aldus Farioli.

Ajax kan in Letland geen beroep doen op de geschorste Jorrel Hato, Davy Klaassen is niet speelgerechtigd en Devyne Rensch zit niet bij de selectie vanwege zijn verwachte transfer naar AS Roma. De Amsterdammers sluiten de groepsfase volgende week af met een thuiswedstrijd tegen Galatasaray uit Turkije.

Meer uit Voetbal

Trainer Steijn aan einde van seizoen weg bij Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.

6 minuten geleden
PSV nog zonder Salah-Eddine in bekerduel met NEC

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.

19 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino wil strengere regels voor bedekken mond

CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.

4 uur geleden
Go Ahead Eagles neemt met zege afstand van onderste plaatsen

ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.

15 uur geleden
Verdediger Timber kopt Arsenal naar zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.

17 uur geleden
FC Utrecht kan dankzij zege op AZ weer juichen in Galgenwaard

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).

18 uur geleden
Feyenoord stelt Van Persie teleur: terecht verloren bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.

20 uur geleden