Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-coach ziet Europa League-duel met Riga als 'grote uitdaging'

Ajax-coach ziet Europa League-duel met Riga als 'grote uitdaging'

RIGA (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax ziet de uitwedstrijd in de Europa League tegen Riga FC als een "grote uitdaging". "Anderlecht en Galatasaray, grote clubs in hun land, hebben het hier ook moeilijk gehad en punten verspeeld", zei de Italiaan een dag voor het duel in de Letse hoofdstad.

"Er zijn geen makkelijke wedstrijden. We moeten op ons best zijn", vertelde Farioli tijdens de persconferentie. "We worden gesteund door 2000 meegereisde fans en we gaan er alles aan doen om ze blij te maken."

De trainer realiseerde zich ook dat Riga sinds de laatste Europa League-speelronde medio december geen officiële wedstrijden meer heeft gespeeld, maar durfde niet te zeggen of dat een voor- of nadeel was. "Het kan betekenen dat ze ritme missen of juist dat ze heel fris zijn. Het is nu moeilijk in te schatten hoe ze gaan spelen. Waarschijnlijk met twee spitsen en dat is altijd lastig", wist de coach.

Farioli: belangrijkste dat we doorgaan

Ajax bezet na zes duels de elfde plaats op de ranglijst van de Europa League. De eerste acht ploegen plaatsen zich rechtstreeks voor de knock-outfase. Nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de play-offs. "Idealiter slaan we die tussenronde over, maar het belangrijkste is dat we doorgaan", aldus Farioli.

Ajax kan in Letland geen beroep doen op de geschorste Jorrel Hato, Davy Klaassen is niet speelgerechtigd en Devyne Rensch zit niet bij de selectie vanwege zijn verwachte transfer naar AS Roma. De Amsterdammers sluiten de groepsfase volgende week af met een thuiswedstrijd tegen Galatasaray uit Turkije.

Meer uit Voetbal

Ten Cate moet Surinaamse voetbalploeg naar WK leiden

PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.

8 uur geleden
Arsenal voorkomt in extra tijd puntenverlies tegen Wolverhampton

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.

9 uur geleden
PSV-trainer Bosz: alleen het eerste half uur was goed

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.

10 uur geleden
PSV wint moeizaam van Heracles (4-3) en boekt tiende zege op rij

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.

10 uur geleden
FC Groningen rekent af met tien Volendammers: 3-0

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.

12 uur geleden
Raphinha helpt Barcelona aan zege op Osasuna

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.

12 uur geleden
NEC verspeelt na vier zeges op rij punten bij Telstar

VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.

14 uur geleden