Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV

Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag hoopt zondag zijn vijftigste verjaardag met een thuiszege op PSV te vieren. "Een wijntje drink ik toch wel", blikt hij alvast vooruit. "Maar bij winst smaakt dat toch beter."

Ajax tegen PSV is een beetje een gedevalueerde topper, door de problemen bij de club uit Eindhoven die ook na het vertrek van trainer Mark van Bommel nog lang niet allemaal zijn opgelost. Ajax voert de ranglijst van de eredivisie op dit moment aan, PSV volgt als nummer 5 op elf punten.

De aanhoudende crisis bij PSV verdoezelt een beetje de situatie bij Ajax, dat maar liefst drie van de laatste vijf competitieduels heeft verloren. Er zijn tijden geweest dat de trainer van de landskampioen dan niet meer stevig op zijn post zat. Maar Ten Hag heeft inmiddels voldoende krediet opgebouwd.

Aanvallende formatie

"Maar alles wordt hier intern echt wel benoemd", zei Ten Hag. "Deze reeks is niet des Ajax natuurlijk. Er waren belangrijke spelers afwezig", doelde hij op André Onana, Hakim Ziyech, David Neres en Daley Blind. "Dan valt de organisatie weg. Maar we moeten zeker weer snel beter gaan presteren."

Onana is er zondag weer bij als PSV naar de Johan Cruijff ArenA komt. Voor Blind, Ziyech en Neres komt het duel nog te vroeg. Het lijkt er op dat Lassina Traoré een kans krijgt in de basisformatie. "Hij is zeker een optie, hij is fysiek sterk en snel. Aan hem kunnen we ons spel ophangen", zei Ten Hag over de 19-jarige spits, die vier jaar geleden in zijn geboorteland Burkina Faso nog op blote voeten voetbalde.

PSV overweegt een aanvaller op te offeren voor een extra middenvelder of verdediger, zo vertelde trainer Ernest Faber. Ten Hag kiest waarschijnlijk voor een aanvallende formatie, met Dusan Tadic en Ryan Babel op de flanken, Quincy Promes achter spits Traoré en Ryan Gravenberch of Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld.

Meer uit Voetbal

Duel tussen FC Utrecht en KRC Genk 53 minuten later begonnen

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.

1 uur geleden
Van Persie: dit voelt als een frisse en nieuwe start

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.

1 uur geleden
Mobiele eenheid drijft fans KRC Genk uit stadion van FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.

1 uur geleden
Olympique Lyon en Aston Villa naar achtste finale Europa League

BERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.

1 uur geleden
Aftrap van FC Utrecht uitgesteld na problemen met fans KRC Genk

UTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.

2 uur geleden
Dolend Feyenoord boekt tegen Graz eerste zege sinds december

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor het eerst sinds begin december een wedstrijd gewonnen. De Rotterdammers rekenden voor eigen publiek in de Europa League af met Sturm Graz (3-0) en voorkwamen daarmee dat de crisis bij de club nog grotere vormen aanneemt. Feyenoord heeft dankzij de zege nog een kleine kans om de tussenronde van het tweede Europese clubtoernooi te bereiken.

2 uur geleden
Feyenoord klopt Sturm Graz en houdt kleine kans op tussenronde

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nog een kleine kans om de tussenronde te bereiken. Het elftal van trainer Robin van Persie won in De Kuip met 3-0 van Sturm Graz. Feyenoord kwam daarmee op 6 punten na zeven wedstrijden.

2 uur geleden