Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV

Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag hoopt zondag zijn vijftigste verjaardag met een thuiszege op PSV te vieren. "Een wijntje drink ik toch wel", blikt hij alvast vooruit. "Maar bij winst smaakt dat toch beter."

Ajax tegen PSV is een beetje een gedevalueerde topper, door de problemen bij de club uit Eindhoven die ook na het vertrek van trainer Mark van Bommel nog lang niet allemaal zijn opgelost. Ajax voert de ranglijst van de eredivisie op dit moment aan, PSV volgt als nummer 5 op elf punten.

De aanhoudende crisis bij PSV verdoezelt een beetje de situatie bij Ajax, dat maar liefst drie van de laatste vijf competitieduels heeft verloren. Er zijn tijden geweest dat de trainer van de landskampioen dan niet meer stevig op zijn post zat. Maar Ten Hag heeft inmiddels voldoende krediet opgebouwd.

Aanvallende formatie

"Maar alles wordt hier intern echt wel benoemd", zei Ten Hag. "Deze reeks is niet des Ajax natuurlijk. Er waren belangrijke spelers afwezig", doelde hij op André Onana, Hakim Ziyech, David Neres en Daley Blind. "Dan valt de organisatie weg. Maar we moeten zeker weer snel beter gaan presteren."

Onana is er zondag weer bij als PSV naar de Johan Cruijff ArenA komt. Voor Blind, Ziyech en Neres komt het duel nog te vroeg. Het lijkt er op dat Lassina Traoré een kans krijgt in de basisformatie. "Hij is zeker een optie, hij is fysiek sterk en snel. Aan hem kunnen we ons spel ophangen", zei Ten Hag over de 19-jarige spits, die vier jaar geleden in zijn geboorteland Burkina Faso nog op blote voeten voetbalde.

PSV overweegt een aanvaller op te offeren voor een extra middenvelder of verdediger, zo vertelde trainer Ernest Faber. Ten Hag kiest waarschijnlijk voor een aanvallende formatie, met Dusan Tadic en Ryan Babel op de flanken, Quincy Promes achter spits Traoré en Ryan Gravenberch of Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld.

Meer uit Voetbal

Aftrap IJsselderby uitgesteld om gezichtsbedekking PEC-supporters

DEVENTER (ANP) - De aftrap van de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Supporters van PEC Zwolle staan in het uitvak met bedekte gezichten en dat is tegen de afspraken die zijn gemaakt tussen beide clubs. De zogeheten IJsselderby zou om 12.15 uur beginnen.

9 minuten geleden
Coach Arteta laakt 'verdedigingsfouten' van Arsenal

SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.

2 uur geleden
Messi scoort bij opening gloednieuw stadion Inter Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.

3 uur geleden
Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

12 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

12 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

12 uur geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

13 uur geleden