Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV

Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag hoopt zondag zijn vijftigste verjaardag met een thuiszege op PSV te vieren. "Een wijntje drink ik toch wel", blikt hij alvast vooruit. "Maar bij winst smaakt dat toch beter."

Ajax tegen PSV is een beetje een gedevalueerde topper, door de problemen bij de club uit Eindhoven die ook na het vertrek van trainer Mark van Bommel nog lang niet allemaal zijn opgelost. Ajax voert de ranglijst van de eredivisie op dit moment aan, PSV volgt als nummer 5 op elf punten.

De aanhoudende crisis bij PSV verdoezelt een beetje de situatie bij Ajax, dat maar liefst drie van de laatste vijf competitieduels heeft verloren. Er zijn tijden geweest dat de trainer van de landskampioen dan niet meer stevig op zijn post zat. Maar Ten Hag heeft inmiddels voldoende krediet opgebouwd.

Aanvallende formatie

"Maar alles wordt hier intern echt wel benoemd", zei Ten Hag. "Deze reeks is niet des Ajax natuurlijk. Er waren belangrijke spelers afwezig", doelde hij op André Onana, Hakim Ziyech, David Neres en Daley Blind. "Dan valt de organisatie weg. Maar we moeten zeker weer snel beter gaan presteren."

Onana is er zondag weer bij als PSV naar de Johan Cruijff ArenA komt. Voor Blind, Ziyech en Neres komt het duel nog te vroeg. Het lijkt er op dat Lassina Traoré een kans krijgt in de basisformatie. "Hij is zeker een optie, hij is fysiek sterk en snel. Aan hem kunnen we ons spel ophangen", zei Ten Hag over de 19-jarige spits, die vier jaar geleden in zijn geboorteland Burkina Faso nog op blote voeten voetbalde.

PSV overweegt een aanvaller op te offeren voor een extra middenvelder of verdediger, zo vertelde trainer Ernest Faber. Ten Hag kiest waarschijnlijk voor een aanvallende formatie, met Dusan Tadic en Ryan Babel op de flanken, Quincy Promes achter spits Traoré en Ryan Gravenberch of Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld.

Meer uit Voetbal

Arsenal opnieuw enige tijd zonder geblesseerde Saka

LONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.

1 uur geleden
Uitgedund eerste elftal van Vitesse traint nog steeds door

ARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse traint ondanks het verlies van de proflicentie onverstoord door. De spelersgroep wordt wel steeds kleiner. Er waren maandag elf spelers aanwezig, heeft een woordvoerder van de club bevestigd. Een deel van de trainingsgroep was van de A-selectie en een deel van Jong Vitesse.

2 uur geleden
Makkelie fluit op Cyprus duel in play-offs Europa League

ZEIST (ANP) - De Nederlandse scheidsrechter Danny Makkelie leidt op woensdag het beslissende duel in de play-offs van de Europa League tussen AEK Larnaca en SK Brann uit Noorwegen. De Noren verdedigen op Cyprus een 2-1-voorsprong.

6 uur geleden
Mbappé helpt Real Madrid met twee treffers aan ruime zege

OVIEDO (ANP) - Real Madrid heeft in Oviedo ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. De nummer 2 van Spanje van vorig seizoen versloeg mede dankzij twee doelpunten van Kylian Mbappé het gepromoveerde Real Oviedo met 3-0.

17 uur geleden
Atalanta verspeelt in eerste wedstrijd punten tegen Pisa

BERGAMO (ANP) - Atalanta is het nieuwe seizoen in Italië teleurstellend begonnen. De nummer 3 van de Serie A van vorig seizoen kwam in Bergamo niet verder dan een gelijkspel tegen het gepromoveerde Pisa: 1-1.

17 uur geleden
Manchester United blijft steken op gelijkspel bij Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft ook zijn tweede competitiewedstrijd van het seizoen niet weten te winnen. De ploeg van trainer Rúben Amorim bleef bij Fulham steken op 1-1. United, de nummer 15 van vorig seizoen, verloor vorige week zijn eerste wedstrijd van Arsenal (0-1).

17 uur geleden
Ajax houdt het lang spannend tegen Heracles Almelo

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het voor eigen publiek lang spannend gehouden tegen Heracles Almelo (2-0). Steven Berghuis schoot de thuisploeg na een halfuur op voorsprong in de Johan Cruijff ArenA. De ploeg van trainer John Heitinga creëerde vervolgens veel kansen, maar kon niet voorkomen dat de bezoekers tot de 87e minuut uitzicht hielden op het eerste punt van dit seizoen in de Eredivisie. Uiteindelijk zorgde Wout Weghorst voor veel opluchting bij het Amsterdamse publiek. De spits vierde zijn treffer tegen een van zijn voormalige clubs uitbundig. Ook hij vreesde kennelijk dat Heracles in de slotfase toch nog gelijk zou maken.

21 uur geleden