
Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag hoopt zondag zijn vijftigste verjaardag met een thuiszege op PSV te vieren. "Een wijntje drink ik toch wel", blikt hij alvast vooruit. "Maar bij winst smaakt dat toch beter."
Ajax tegen PSV is een beetje een gedevalueerde topper, door de problemen bij de club uit Eindhoven die ook na het vertrek van trainer Mark van Bommel nog lang niet allemaal zijn opgelost. Ajax voert de ranglijst van de eredivisie op dit moment aan, PSV volgt als nummer 5 op elf punten.
De aanhoudende crisis bij PSV verdoezelt een beetje de situatie bij Ajax, dat maar liefst drie van de laatste vijf competitieduels heeft verloren. Er zijn tijden geweest dat de trainer van de landskampioen dan niet meer stevig op zijn post zat. Maar Ten Hag heeft inmiddels voldoende krediet opgebouwd.
Aanvallende formatie
"Maar alles wordt hier intern echt wel benoemd", zei Ten Hag. "Deze reeks is niet des Ajax natuurlijk. Er waren belangrijke spelers afwezig", doelde hij op André Onana, Hakim Ziyech, David Neres en Daley Blind. "Dan valt de organisatie weg. Maar we moeten zeker weer snel beter gaan presteren."
Onana is er zondag weer bij als PSV naar de Johan Cruijff ArenA komt. Voor Blind, Ziyech en Neres komt het duel nog te vroeg. Het lijkt er op dat Lassina Traoré een kans krijgt in de basisformatie. "Hij is zeker een optie, hij is fysiek sterk en snel. Aan hem kunnen we ons spel ophangen", zei Ten Hag over de 19-jarige spits, die vier jaar geleden in zijn geboorteland Burkina Faso nog op blote voeten voetbalde.
PSV overweegt een aanvaller op te offeren voor een extra middenvelder of verdediger, zo vertelde trainer Ernest Faber. Ten Hag kiest waarschijnlijk voor een aanvallende formatie, met Dusan Tadic en Ryan Babel op de flanken, Quincy Promes achter spits Traoré en Ryan Gravenberch of Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Oranje-international Matthijs de Ligt is niet op tijd fit voor de returnwedstrijd van Manchester United in de halve finale van de Europa League tegen Athletic Club. De 25-jarige verdediger viel zondag geblesseerd uit tijdens de verloren competitiewedstrijd bij Brentford (4-3). United won vorige week het uitduel met Athletic Club in Bilbao met 3-0.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Willem II moet de komende twee duels in de Eredivisie afwerken zonder Raffael Behounek. De Oostenrijkse verdediger kreeg zaterdag in het duel met NEC na een opstootje meteen na afloop de rode kaart van scheidsrechter Danny Makkelie.
3 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Athletic Club kan donderdag in de tweede halve finale van de Europa League tegen Manchester United niet beschikken over de broers Nico en Iñaki Williams en clubtopscorer Oihan Sancet. Het drietal zit niet in de 24-koppige selectie van de Basken voor het duel in Manchester. Daar moet de club uit Bilbao een 3-0-nederlaag goedmaken.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal speelt de WK-kwalificatieduels met Finland en Litouwen in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam, voor de thuiswedstrijd tegen Polen is De Kuip in Rotterdam het decor. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-speler Dirk Proper is ontslagen uit het ziekenhuis na zijn botsing van zaterdag in het duel met Willem II (1-1). De club uit Nijmegen meldt dat de 23-jarige middenvelder een hersenschudding heeft opgelopen en "de komende tijd van dag tot dag bekijkt hoe zijn herstel verloopt".
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Frenkie de Jong is bang dat de teleurstelling van het mislopen van de Champions League-finale met FC Barcelona hem voor altijd zal bijblijven. "Ik zit ook nog steeds met de halve finale van Ajax, dus ik denk dat het altijd wel zal blijven", verwees de middenvelder naar het eerdere mislopen van de finale met de Amsterdammers in 2019.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale-verdediger Denzel Dumfries is "tevreden" na zijn twee treffers en drie assists in het sensationele Champions League-tweeluik met FC Barcelona in de halve finales (3-3 en 4-3-winst na verlenging). "Je mag af en toe ook weleens tevreden zijn toch? Ik ben blij en trots dat ik het team op deze manier heb kunnen helpen", zei de international van Oranje tegen Ziggo Sport.
9 uur geleden