Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV

Ajax-coach Ten Hag wil 50e verjaardag vieren met zege op PSV

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag hoopt zondag zijn vijftigste verjaardag met een thuiszege op PSV te vieren. "Een wijntje drink ik toch wel", blikt hij alvast vooruit. "Maar bij winst smaakt dat toch beter."

Ajax tegen PSV is een beetje een gedevalueerde topper, door de problemen bij de club uit Eindhoven die ook na het vertrek van trainer Mark van Bommel nog lang niet allemaal zijn opgelost. Ajax voert de ranglijst van de eredivisie op dit moment aan, PSV volgt als nummer 5 op elf punten.

De aanhoudende crisis bij PSV verdoezelt een beetje de situatie bij Ajax, dat maar liefst drie van de laatste vijf competitieduels heeft verloren. Er zijn tijden geweest dat de trainer van de landskampioen dan niet meer stevig op zijn post zat. Maar Ten Hag heeft inmiddels voldoende krediet opgebouwd.

Aanvallende formatie

"Maar alles wordt hier intern echt wel benoemd", zei Ten Hag. "Deze reeks is niet des Ajax natuurlijk. Er waren belangrijke spelers afwezig", doelde hij op André Onana, Hakim Ziyech, David Neres en Daley Blind. "Dan valt de organisatie weg. Maar we moeten zeker weer snel beter gaan presteren."

Onana is er zondag weer bij als PSV naar de Johan Cruijff ArenA komt. Voor Blind, Ziyech en Neres komt het duel nog te vroeg. Het lijkt er op dat Lassina Traoré een kans krijgt in de basisformatie. "Hij is zeker een optie, hij is fysiek sterk en snel. Aan hem kunnen we ons spel ophangen", zei Ten Hag over de 19-jarige spits, die vier jaar geleden in zijn geboorteland Burkina Faso nog op blote voeten voetbalde.

PSV overweegt een aanvaller op te offeren voor een extra middenvelder of verdediger, zo vertelde trainer Ernest Faber. Ten Hag kiest waarschijnlijk voor een aanvallende formatie, met Dusan Tadic en Ryan Babel op de flanken, Quincy Promes achter spits Traoré en Ryan Gravenberch of Carel Eiting naast Donny van de Beek op het middenveld.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

13 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

13 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

14 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

14 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

14 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

18 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

22 uur geleden