
Ajax-coach Ten Hag: Labyad en Lang hebben het uitstekend gedaan
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was na de oefenzege van Ajax op FC Utrecht (5-1) zeer te spreken over het spel van Zakaria Labyad en Noa Lang. "Ze hebben het uitstekend gedaan", zei hij. "Ik vond ze niet alleen dreigend maar ook heel intelligent spelen."
Labyad was de vervanger van de licht geblesseerde Dusan Tadic en scoorde driemaal. "Ik heb tegen hem gezegd dat hij zich ook op de positie van spits moet richten", zei Ten Hag. "Ik vond hem ook prima druk zetten. Maar ik wist dat hij dit kon. Hij heeft ook bij FC Utrecht onder mij wel eens in de spits gespeeld."
Lang tekende voor de 2-0 en bereidde de 3-0 van Nicolás Tagliafico voor. "Noa had ook veel dreiging aan de bal", zei Ten Hag. "Hij heeft een goed signaal afgegeven. We moeten kijken hoe dat zich gaat ontwikkelen. We hebben veel keuze op de vleugels, maar we hebben ook veel spelers nodig."
Bij Ajax ontbraken naast Tadic ook Klaas-Jan Huntelaar en Carel Eiting met lichte klachten. André Onana was er ook nog niet bij maar heeft de training wel weer hervat. Mohammed Kudus wacht op een werkvergunning en David Neres heeft na negen maanden afwezigheid nog even tijd nodig. "We moeten het nog even bekijken maar ik verwacht dat ze bijna allemaal zaterdag mee op trainingskamp naar Oostenrijk gaan", zei Ten Hag.
Meer uit Voetbal
MOSTAR (ANP) - FC Utrecht is de play-offs om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League begonnen met een overwinning. In het Bosnische Mostar won de ploeg van trainer Ron Jans met 2-0 van Zrinjski Mostar. De return in Utrecht is volgende week.
1 uur geledenSOFIA (ANP) - AZ heeft een knappe zege geboekt in de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won in Bulgarije met 2-0 het eerste duel met Levski Sofia. Ibrahim Sadiq en Troy Parrott maakten in het nagenoeg uitverkochte nationale stadion van Sofia de doelpunten. Over een week kan AZ in de return in Alkmaar deelname aan de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi veiligstellen.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.
9 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
12 uur geleden