Ajax-coach Ten Hag: Labyad en Lang hebben het uitstekend gedaan
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was na de oefenzege van Ajax op FC Utrecht (5-1) zeer te spreken over het spel van Zakaria Labyad en Noa Lang. "Ze hebben het uitstekend gedaan", zei hij. "Ik vond ze niet alleen dreigend maar ook heel intelligent spelen."
Labyad was de vervanger van de licht geblesseerde Dusan Tadic en scoorde driemaal. "Ik heb tegen hem gezegd dat hij zich ook op de positie van spits moet richten", zei Ten Hag. "Ik vond hem ook prima druk zetten. Maar ik wist dat hij dit kon. Hij heeft ook bij FC Utrecht onder mij wel eens in de spits gespeeld."
Lang tekende voor de 2-0 en bereidde de 3-0 van Nicolás Tagliafico voor. "Noa had ook veel dreiging aan de bal", zei Ten Hag. "Hij heeft een goed signaal afgegeven. We moeten kijken hoe dat zich gaat ontwikkelen. We hebben veel keuze op de vleugels, maar we hebben ook veel spelers nodig."
Bij Ajax ontbraken naast Tadic ook Klaas-Jan Huntelaar en Carel Eiting met lichte klachten. André Onana was er ook nog niet bij maar heeft de training wel weer hervat. Mohammed Kudus wacht op een werkvergunning en David Neres heeft na negen maanden afwezigheid nog even tijd nodig. "We moeten het nog even bekijken maar ik verwacht dat ze bijna allemaal zaterdag mee op trainingskamp naar Oostenrijk gaan", zei Ten Hag.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
7 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
7 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
10 uur geleden