Ajax-coach Steijn kijkt na pittige loting uit naar Europa League
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Maurice Steijn kijkt uit naar de duels van Ajax in de Europa League met Brighton & Hove Albion, Olympique Marseille en AEK Athene. "Ik vind het mooie tegenstanders", zei hij. "Ik lees dat onze groep al de poule des doods wordt genoemd. Ik hou wel van uitdagingen."
Brighton stuntte afgelopen seizoen met een zesde eindklassering in de Premier League. "Ze waren de grote verrassing", zei Steijn over de ploeg waar de Nederlanders Bart Verbruggen, Jan Paul van Hecke en oud-Ajacied Joël Veltman onder contract staan. "Guardiola vindt ze soms het beste voetbal van Engeland spelen. Dat zegt wel iets."
"Olympique Marseille heeft ook een sterke ploeg", zei hij over de huidige nummer 2 van Frankrijk. "En AEK Athene stond afgelopen week met een voet in de Champions League toen ze alsnog door Antwerp werden uitgeschakeld. Het is een pittige loting. Maar we gaan met volle overgave de strijd aan."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
5 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
10 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
10 uur geleden