Ajax-coach Steijn eist dat Van Hooijdonk uitspraken rectificeert
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Maurice Steijn eist dat analist Pierre van Hooijdonk uitspraken over hem rectificeert. Zijn advocaat Jan Kabalt heeft dat in een brief laten weten.
Oud-voetballer Van Hooijdonk betichtte Steijn zondagavond in het NOS-programma Studio Voetbal van "betrokkenheid bij duistere dealtjes met bevriende zaakwaarnemers". Dat was volgens Van Hooijdonk drie jaar geleden gebeurd, toen Steijn trainer was van NAC Breda. Het is algemeen bekend dat Van Hooijdonk en Steijn geen goede relatie met elkaar hebben.
Van Hooijdonk meldt via de NOS kennis te hebben genomen van de brief. Hij beraadt zich nog op een reactie. Van Hooijdonk zit tegenwoordig in de raad van commissarissen van NAC en is verantwoordelijk voor de technische zaken.
Onterecht schadelijk
Kabalt en Steijn eisen dat Van Hooijdonk in Studio Voetbal en op de site van de NOS afstand neemt van zijn uitspraken. Gebeurt dat niet, dreigen ze met een kort geding.
Edwin van Baal, toenmalig voorzitter van de raad van commissarissen van NAC, schreef maandag een brief naar Ajax, meldt de NOS. Daarin neemt hij afstand van de "insinuaties en aantijgingen" aan het adres van Steijn. "Wij herkennen de uitlatingen van Pierre verre van en distantiëren ons daar dan ook van. Deze zijn onterecht schadelijk", schrijft hij.
Ajax steunt trainer Steijn in de zaak.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabië versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
25 minuten geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
1 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.
7 uur geledenTUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.
7 uur geleden