Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax-coach Heitinga: we verliezen door slordigheid

Ajax-coach Heitinga: we verliezen door slordigheid

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-coach John Heitinga schreef de 3-2-nederlaag in eigen stadion tegen Feyenoord toe aan individuele fouten. "We zijn te slordig geweest met te veel balverlies dat je elke keer moet herstellen", mopperde de coach. Door de nederlaag werd het gat met de koploper uit Rotterdam 6 punten.

"Feyenoord had bij fases te lang de bal. Terwijl ze toch net zo veel spelers als wij hadden. Al had dat ook anders gekund", doelde Heitinga op niet gegeven rode kaarten voor de Feyenoorders Quilindschy Hartman en Oussama Idrissi. "Dat zijn beslissingen die scheidsrechters maken. Ik heb er wel een mening over, maar het is niet waarom we de wedstrijd verliezen. Deze nederlaag moet je incasseren. Maar we zullen niet opgeven. Er zijn nog 24 punten in de laatste acht wedstrijden te winnen."

De opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder beseft echter ook dat het nog een hele klus kan worden om als tweede te eindigen in de Eredivisie, een positie die recht heeft op een plaats in de voorronden van de Champions League in het volgende seizoen.

Alles op alles

"Laten we duidelijk zijn: dit is geen seizoen zoals Ajax het wil", zei de voormalige verdediger. "Ik ben gevraagd om deze club te helpen. Toen ik begon, stonden we vijfde en vervolgens hebben we zeven competitiewedstrijden op rij gewonnen. En we hadden hier waarschijnlijk ook gewonnen als Kudus in de slotfase wél scoort. Maar helaas deed hij dat niet. We gaan er echt alles aan doen om dit seizoen nog zo hoog mogelijk te eindigen."

Veel supporters van Ajax ergerden tijdens de topper aan Calvin Bassey, die in balbezit vreemde dingen deed voor een verdediger die 23 miljoen euro heeft gekost. "Ik zie nu veel mensen naar Bassey wijzen", zei Heitinga. "Maar wij moeten hem ook helpen. Natuurlijk moet het beter in balbezit, maar met zijn snelheid en kracht kunnen we hem ook goed gebruiken. Nee, ik heb geen moment overwogen om hem in de rust te wisselen."

Meer uit Voetbal

Doelpunt Kaapverdiër Lopes Cabral gekozen tot mooiste WK-goal

ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.

4 uur geleden
Verdediger Van de Ven ziet nieuwe ambitie bij Tottenham Hotspur

SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.

9 uur geleden
Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

11 uur geleden
FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

13 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

14 uur geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

14 uur geleden
Doelman Courtois juicht komst Van Bommel als bondscoach toe

BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.

1 dag geleden