Ajax-coach Heitinga: we verliezen door slordigheid
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-coach John Heitinga schreef de 3-2-nederlaag in eigen stadion tegen Feyenoord toe aan individuele fouten. "We zijn te slordig geweest met te veel balverlies dat je elke keer moet herstellen", mopperde de coach. Door de nederlaag werd het gat met de koploper uit Rotterdam 6 punten.
"Feyenoord had bij fases te lang de bal. Terwijl ze toch net zo veel spelers als wij hadden. Al had dat ook anders gekund", doelde Heitinga op niet gegeven rode kaarten voor de Feyenoorders Quilindschy Hartman en Oussama Idrissi. "Dat zijn beslissingen die scheidsrechters maken. Ik heb er wel een mening over, maar het is niet waarom we de wedstrijd verliezen. Deze nederlaag moet je incasseren. Maar we zullen niet opgeven. Er zijn nog 24 punten in de laatste acht wedstrijden te winnen."
De opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder beseft echter ook dat het nog een hele klus kan worden om als tweede te eindigen in de Eredivisie, een positie die recht heeft op een plaats in de voorronden van de Champions League in het volgende seizoen.
Alles op alles
"Laten we duidelijk zijn: dit is geen seizoen zoals Ajax het wil", zei de voormalige verdediger. "Ik ben gevraagd om deze club te helpen. Toen ik begon, stonden we vijfde en vervolgens hebben we zeven competitiewedstrijden op rij gewonnen. En we hadden hier waarschijnlijk ook gewonnen als Kudus in de slotfase wél scoort. Maar helaas deed hij dat niet. We gaan er echt alles aan doen om dit seizoen nog zo hoog mogelijk te eindigen."
Veel supporters van Ajax ergerden tijdens de topper aan Calvin Bassey, die in balbezit vreemde dingen deed voor een verdediger die 23 miljoen euro heeft gekost. "Ik zie nu veel mensen naar Bassey wijzen", zei Heitinga. "Maar wij moeten hem ook helpen. Natuurlijk moet het beter in balbezit, maar met zijn snelheid en kracht kunnen we hem ook goed gebruiken. Nee, ik heb geen moment overwogen om hem in de rust te wisselen."
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP) - Declan Rice is fit genoeg om woensdag vanaf het begin mee te doen in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tussen Engeland en Argentinië. Dat heeft de Engelse bondscoach Thomas Tuchel op een persconferentie gezegd.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Aanvoerder Rodri van het Spaanse voetbalelftal probeerde zijn ploeggenoten na de knappe zege op Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap bij de les te houden. De regerend Europees kampioen kreeg van alle kanten complimenten voor de overtuigende zege (2-0) op de voor velen titelfavoriet.
3 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - De voetbalbond van Haïti heeft afscheid genomen van bondscoach Sébastien Migne. Dat besluit is genomen na de drie nederlagen in de groepsfase van het WK, tegen Schotland (1-0), Brazilië (3-0) en Marokko (4-2). Haïti eindigde daarmee als laatste in groep C en was als een van de eerste landen uitgeschakeld op het WK.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Het Franse voetbalelftal kwam dinsdag in de met 2-0 verloren halve finale tegen Spanje op het wereldkampioenschap geen moment in zijn eigen spel. Dat was de conclusie van aanvoerder Kylian Mbappé, die met acht doelpunten voorlopig gedeeld topscorer is op het WK, samen met de Argentijn Lionel Messi.
3 uur geledenARLINGTON (ANP) - Didier Deschamps vond de uitschakeling van Frankrijk in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje terecht. "Het is duidelijk dat dit Spaanse team erg sterk is en dat hebben ze vanavond bewezen", sprak de bondscoach na de nederlaag van 2-0 op een persconferentie.
3 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente heeft dinsdag in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal tegen Frankrijk genoten van zijn elftal. "Deze spelers verdienen het gewoon, want ze brengen passie op het veld, spelen met saamhorigheid en beschikken over enorm veel talent. Ze hebben met gemak de ogenschijnlijk moeilijke situatie overwonnen", zei hij na de zege van 2-0 in het Dallas Stadium in Arlington.
5 uur geledenARLINGTON (ANP) - Spanje staat na zestien jaar weer in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in het Dallas Stadium in Arlington met 2-0 te sterk voor Frankrijk, voor velen de grote favoriet voor het winnen van het toernooi. Mikel Oyarzabal (strafschop) en Pedro Porro maakten de doelpunten.
6 uur geleden