Ajax-coach Heitinga: we verliezen door slordigheid
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-coach John Heitinga schreef de 3-2-nederlaag in eigen stadion tegen Feyenoord toe aan individuele fouten. "We zijn te slordig geweest met te veel balverlies dat je elke keer moet herstellen", mopperde de coach. Door de nederlaag werd het gat met de koploper uit Rotterdam 6 punten.
"Feyenoord had bij fases te lang de bal. Terwijl ze toch net zo veel spelers als wij hadden. Al had dat ook anders gekund", doelde Heitinga op niet gegeven rode kaarten voor de Feyenoorders Quilindschy Hartman en Oussama Idrissi. "Dat zijn beslissingen die scheidsrechters maken. Ik heb er wel een mening over, maar het is niet waarom we de wedstrijd verliezen. Deze nederlaag moet je incasseren. Maar we zullen niet opgeven. Er zijn nog 24 punten in de laatste acht wedstrijden te winnen."
De opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder beseft echter ook dat het nog een hele klus kan worden om als tweede te eindigen in de Eredivisie, een positie die recht heeft op een plaats in de voorronden van de Champions League in het volgende seizoen.
Alles op alles
"Laten we duidelijk zijn: dit is geen seizoen zoals Ajax het wil", zei de voormalige verdediger. "Ik ben gevraagd om deze club te helpen. Toen ik begon, stonden we vijfde en vervolgens hebben we zeven competitiewedstrijden op rij gewonnen. En we hadden hier waarschijnlijk ook gewonnen als Kudus in de slotfase wél scoort. Maar helaas deed hij dat niet. We gaan er echt alles aan doen om dit seizoen nog zo hoog mogelijk te eindigen."
Veel supporters van Ajax ergerden tijdens de topper aan Calvin Bassey, die in balbezit vreemde dingen deed voor een verdediger die 23 miljoen euro heeft gekost. "Ik zie nu veel mensen naar Bassey wijzen", zei Heitinga. "Maar wij moeten hem ook helpen. Natuurlijk moet het beter in balbezit, maar met zijn snelheid en kracht kunnen we hem ook goed gebruiken. Nee, ik heb geen moment overwogen om hem in de rust te wisselen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
9 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
17 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse voetbalsters die actief zijn in de Champions League zullen elkaar veelvuldig tegenkomen. Dat bleek uit de loting die vrijdag door de UEFA verricht werd. Het hoofdtoernooi van de Champions League telt bij de vrouwen achttien ploegen die in de competitiefase elk zes tegenstanders treffen.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Sami Ouaissa, Sam Lammers en Mikkel Bro Hansen. De drie spelers werden deze week door de Eindhovenaren aan de selectie toegevoegd en zijn nog niet klaar voor speelminuten, zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie op sportcomplex De Herdgang.
18 uur geleden