Ajax-coach Farioli had liever geen afscheid genomen van Rensch
RIGA (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax had liever nog geen afscheid genomen van rechtsback Devyne Rensch, die dicht bij een transfer naar AS Roma is. "Vanuit sportief oogpunt had ik hem graag tot het eind van het seizoen bij ons gehouden", zei de Italiaan tijdens de persconferentie een dag voor het Europa League-duel met Riga FC.
De 22-jarige Rensch arriveerde woensdag in Rome om zijn overgang af te ronden. "De club heeft een aanbod gekregen waar we geen nee tegen konden zeggen", legde Farioli uit in Letland. "We hebben al gedag gezegd tegen Devyne en dat was natuurlijk een emotioneel moment."
De coach hoopt echter zijn selectie snel weer compleet te hebben. "Alex Kroes (technisch directeur) zei bij het programma Rondo dat er een vervanger komt en daar heb ik vertrouwen in", zei Farioli, die in dat geval een nieuwe rechtsback zou moeten verwelkomen. De naam van oud-Ajacied Youri Regeer van FC Twente wordt in verband gebracht met Ajax, maar de Italiaan wilde alleen zeggen dat hij meende dat Regeer "een hele goede middenvelder" is. "Ik geloof dat hij zelf ook heeft gezegd dat dat zijn favoriete positie is", aldus Farioli.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
11 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
20 uur geleden