Ajax-coach Farioli had liever geen afscheid genomen van Rensch
RIGA (ANP) - Trainer Francesco Farioli van Ajax had liever nog geen afscheid genomen van rechtsback Devyne Rensch, die dicht bij een transfer naar AS Roma is. "Vanuit sportief oogpunt had ik hem graag tot het eind van het seizoen bij ons gehouden", zei de Italiaan tijdens de persconferentie een dag voor het Europa League-duel met Riga FC.
De 22-jarige Rensch arriveerde woensdag in Rome om zijn overgang af te ronden. "De club heeft een aanbod gekregen waar we geen nee tegen konden zeggen", legde Farioli uit in Letland. "We hebben al gedag gezegd tegen Devyne en dat was natuurlijk een emotioneel moment."
De coach hoopt echter zijn selectie snel weer compleet te hebben. "Alex Kroes (technisch directeur) zei bij het programma Rondo dat er een vervanger komt en daar heb ik vertrouwen in", zei Farioli, die in dat geval een nieuwe rechtsback zou moeten verwelkomen. De naam van oud-Ajacied Youri Regeer van FC Twente wordt in verband gebracht met Ajax, maar de Italiaan wilde alleen zeggen dat hij meende dat Regeer "een hele goede middenvelder" is. "Ik geloof dat hij zelf ook heeft gezegd dat dat zijn favoriete positie is", aldus Farioli.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
9 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
1 dag geleden