Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober

Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober

ROTTERDAM (ANP) - John Heitinga is succesvol begonnen aan zijn klus als interim-trainer van Ajax. De vervanger van de donderdag ontslagen Alfred Schreuder zag zijn elftal in Rotterdam met 4-1 winnen van Excelsior.

Het betekende voor Ajax de eerste zege sinds 22 oktober, toen RKC Waalwijk werd verslagen (1-4). Daarna wisten de Amsterdammers in de competitie achtereenvolgens niet te winnen van PSV (1-2), Vitesse (2-2), FC Emmen (3-3), NEC (1-1), FC Twente (0-0), Feyenoord (1-1) en FC Volendam (1-1).

Ajax stijgt door de overwinning naar de vierde plaats. De achterstand op koploper Feyenoord, dat gelijkspeelde bij FC Twente, is 5 punten. Ajax speelt volgende week een uitwedstrijd tegen SC Cambuur.

Bassey

Heitinga slachtofferde Calvin Bassey. De verdediger kreeg de laatste tijd te maken met veel kritiek vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten. Owen Wijndal startte in de basis als linkervleugelverdediger, pas voor de vijfde keer dit seizoen in de Eredivisie.

In vergelijking met de wedstrijd van donderdag tegen FC Volendam (1-1) was ook Brian Brobbey zijn plek kwijt. Aanvoerder Dusan Tadic kreeg de kans als spits en Mohammed Kudus als rechtsbuiten.

Tadic

Tadic opende na een kwartier spelen de score uit een strafschop, die Ajax kreeg na een overtreding van Sven Nieuwpoort op Davy Klaassen. De Serviër heeft nu in de Eredivisie veertig keer gescoord uit een strafschop. Alleen Ronald Koeman, de huidige bondscoach van Oranje, deed dat vaker (44 maal).

Excelsior nam na de tegentreffer het initiatief over en kreeg twee goede kansen. Couhaib Driouech schoot halverwege de eerste helft eerst tegen de paal en daarna voorkwam keeper Gerónimo Rulli met een goede redding een doelpunt.

Klaassen

De verdiende gelijkmaker viel even later alsnog. Na een voorzet van Driouech kon de geheel vrijstaande Redouan El Yaakoubi de bal in de 36e minuut in het doel koppen.

Ajax kwam nog in de eerste helft voor de tweede keer op voorsprong. In de laatste minuut stelde Tadic met een hakballetje Davy Klaassen in staat te schieten: 1-2.

Tadic had in de tweede helft ook een aandeel in de derde treffer. De spits gaf de bal na een uur spelen aan Kudus, die van afstand hard uithaalde en de bal via de binnenkant van de paal het doel in zag gaan (1-3). De vierde treffer, in de 83e minuut, was ook fraai. Verdediger Devyne Rensch krulde de bal in de verre hoek.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

1 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

12 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

12 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

15 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

17 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

21 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

1 dag geleden