Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober

Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober

ROTTERDAM (ANP) - John Heitinga is succesvol begonnen aan zijn klus als interim-trainer van Ajax. De vervanger van de donderdag ontslagen Alfred Schreuder zag zijn elftal in Rotterdam met 4-1 winnen van Excelsior.

Het betekende voor Ajax de eerste zege sinds 22 oktober, toen RKC Waalwijk werd verslagen (1-4). Daarna wisten de Amsterdammers in de competitie achtereenvolgens niet te winnen van PSV (1-2), Vitesse (2-2), FC Emmen (3-3), NEC (1-1), FC Twente (0-0), Feyenoord (1-1) en FC Volendam (1-1).

Ajax stijgt door de overwinning naar de vierde plaats. De achterstand op koploper Feyenoord, dat gelijkspeelde bij FC Twente, is 5 punten. Ajax speelt volgende week een uitwedstrijd tegen SC Cambuur.

Bassey

Heitinga slachtofferde Calvin Bassey. De verdediger kreeg de laatste tijd te maken met veel kritiek vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten. Owen Wijndal startte in de basis als linkervleugelverdediger, pas voor de vijfde keer dit seizoen in de Eredivisie.

In vergelijking met de wedstrijd van donderdag tegen FC Volendam (1-1) was ook Brian Brobbey zijn plek kwijt. Aanvoerder Dusan Tadic kreeg de kans als spits en Mohammed Kudus als rechtsbuiten.

Tadic

Tadic opende na een kwartier spelen de score uit een strafschop, die Ajax kreeg na een overtreding van Sven Nieuwpoort op Davy Klaassen. De Serviër heeft nu in de Eredivisie veertig keer gescoord uit een strafschop. Alleen Ronald Koeman, de huidige bondscoach van Oranje, deed dat vaker (44 maal).

Excelsior nam na de tegentreffer het initiatief over en kreeg twee goede kansen. Couhaib Driouech schoot halverwege de eerste helft eerst tegen de paal en daarna voorkwam keeper Gerónimo Rulli met een goede redding een doelpunt.

Klaassen

De verdiende gelijkmaker viel even later alsnog. Na een voorzet van Driouech kon de geheel vrijstaande Redouan El Yaakoubi de bal in de 36e minuut in het doel koppen.

Ajax kwam nog in de eerste helft voor de tweede keer op voorsprong. In de laatste minuut stelde Tadic met een hakballetje Davy Klaassen in staat te schieten: 1-2.

Tadic had in de tweede helft ook een aandeel in de derde treffer. De spits gaf de bal na een uur spelen aan Kudus, die van afstand hard uithaalde en de bal via de binnenkant van de paal het doel in zag gaan (1-3). De vierde treffer, in de 83e minuut, was ook fraai. Verdediger Devyne Rensch krulde de bal in de verre hoek.

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

1 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

2 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

3 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

3 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

3 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

3 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

3 uur geleden