Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober

Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober

ROTTERDAM (ANP) - John Heitinga is succesvol begonnen aan zijn klus als interim-trainer van Ajax. De vervanger van de donderdag ontslagen Alfred Schreuder zag zijn elftal in Rotterdam met 4-1 winnen van Excelsior.

Het betekende voor Ajax de eerste zege sinds 22 oktober, toen RKC Waalwijk werd verslagen (1-4). Daarna wisten de Amsterdammers in de competitie achtereenvolgens niet te winnen van PSV (1-2), Vitesse (2-2), FC Emmen (3-3), NEC (1-1), FC Twente (0-0), Feyenoord (1-1) en FC Volendam (1-1).

Ajax stijgt door de overwinning naar de vierde plaats. De achterstand op koploper Feyenoord, dat gelijkspeelde bij FC Twente, is 5 punten. Ajax speelt volgende week een uitwedstrijd tegen SC Cambuur.

Bassey

Heitinga slachtofferde Calvin Bassey. De verdediger kreeg de laatste tijd te maken met veel kritiek vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten. Owen Wijndal startte in de basis als linkervleugelverdediger, pas voor de vijfde keer dit seizoen in de Eredivisie.

In vergelijking met de wedstrijd van donderdag tegen FC Volendam (1-1) was ook Brian Brobbey zijn plek kwijt. Aanvoerder Dusan Tadic kreeg de kans als spits en Mohammed Kudus als rechtsbuiten.

Tadic

Tadic opende na een kwartier spelen de score uit een strafschop, die Ajax kreeg na een overtreding van Sven Nieuwpoort op Davy Klaassen. De Serviër heeft nu in de Eredivisie veertig keer gescoord uit een strafschop. Alleen Ronald Koeman, de huidige bondscoach van Oranje, deed dat vaker (44 maal).

Excelsior nam na de tegentreffer het initiatief over en kreeg twee goede kansen. Couhaib Driouech schoot halverwege de eerste helft eerst tegen de paal en daarna voorkwam keeper Gerónimo Rulli met een goede redding een doelpunt.

Klaassen

De verdiende gelijkmaker viel even later alsnog. Na een voorzet van Driouech kon de geheel vrijstaande Redouan El Yaakoubi de bal in de 36e minuut in het doel koppen.

Ajax kwam nog in de eerste helft voor de tweede keer op voorsprong. In de laatste minuut stelde Tadic met een hakballetje Davy Klaassen in staat te schieten: 1-2.

Tadic had in de tweede helft ook een aandeel in de derde treffer. De spits gaf de bal na een uur spelen aan Kudus, die van afstand hard uithaalde en de bal via de binnenkant van de paal het doel in zag gaan (1-3). De vierde treffer, in de 83e minuut, was ook fraai. Verdediger Devyne Rensch krulde de bal in de verre hoek.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Pelova met Arsenal naar laatste vier Champions League

LONDEN (ANP) - Voetbalster Victoria Pelova heeft zich met Arsenal verzekerd van een plek in de halve finales van de Champions League. Arsenal won in Londen de return tegen Bayern München met 2-0. In Duitsland was het 1-0 voor Bayern geworden.

46 minuten geleden
Atlético bevestigt dijbeenblessure bij aanvaller Depay

MADRID (ANP) - Memphis Depay heeft maandag in de EK-kwalificatiewedstrijd tussen Nederland en Gibraltar (3-0) een dijbeenblessure opgelopen. De aanvaller van Atlético Madrid moest zich in De Kuip na ruim een uur laten vervangen.

4 uur geleden
Sparta-aanvoerder Auassar (36) stopt na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Sparta-aanvoerder Adil Auassar beëindigt na dit seizoen zijn loopbaan. De 36-jarige verdediger gaat zich bezighouden met de jeugdopleiding van de Rotterdamse club. Hoe zijn functie er precies uit komt te zien, wordt later besproken.

6 uur geleden
PSV krijgt boete om fan die keeper aanviel, deel stadion dicht

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft van de Europese voetbalbond UEFA een boete gekregen van 20.000 euro. De Eindhovense club moet daarnaast de tribune achter het doel (oosttribune) het eerstkomende Europese duel grotendeels leeg laten. PSV krijgt die straffen omdat eind februari in de ontmoeting met Sevilla een fan het veld op rende en de doelman van Sevilla aanviel.

6 uur geleden
Voorzitter Franse club Angers weg na beschuldigingen aanranding

ANGERS (ANP) - De voorzitter van de Franse voetbalclub Angers is opgestapt. Saïd Chabane deed dat na beschuldigingen van aanranding, door zes jonge vrouwen in 2020. Angers speelt in Frankrijk op het hoogste niveau en staat op de laatste plaats.

7 uur geleden
Voormalig Chelsea-baas Abramovitsj financierde mogelijk Vitesse

ARNHEM (ANP) - Voormalig Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj zou volgens gelekte documenten mogelijk in het geheim voetbalclub Vitesse hebben gefinancierd, meldt de Guardian. Uit informatie die de Engelse krant heeft ingezien, zou blijken dat de Russische oligarch naar verluidt minstens 117 miljoen euro heeft overgemaakt om de overname van de Arnhemse club in 2010 door Merab Jordania te financieren.

8 uur geleden
Feyenoord heeft met Van den Belt eerste zomeraanwinst binnen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich voor volgend seizoen versterkt met PEC Zwolle-middenvelder Thomas van den Belt. De club uit Zwolle bevestigde de transfer van de 21-jarige speler op de eigen website. Van den Belt ondertekent een contract voor vier seizoenen bij Feyenoord.

9 uur geleden