Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober

Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober

ROTTERDAM (ANP) - John Heitinga is succesvol begonnen aan zijn klus als interim-trainer van Ajax. De vervanger van de donderdag ontslagen Alfred Schreuder zag zijn elftal in Rotterdam met 4-1 winnen van Excelsior.

Het betekende voor Ajax de eerste zege sinds 22 oktober, toen RKC Waalwijk werd verslagen (1-4). Daarna wisten de Amsterdammers in de competitie achtereenvolgens niet te winnen van PSV (1-2), Vitesse (2-2), FC Emmen (3-3), NEC (1-1), FC Twente (0-0), Feyenoord (1-1) en FC Volendam (1-1).

Ajax stijgt door de overwinning naar de vierde plaats. De achterstand op koploper Feyenoord, dat gelijkspeelde bij FC Twente, is 5 punten. Ajax speelt volgende week een uitwedstrijd tegen SC Cambuur.

Bassey

Heitinga slachtofferde Calvin Bassey. De verdediger kreeg de laatste tijd te maken met veel kritiek vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten. Owen Wijndal startte in de basis als linkervleugelverdediger, pas voor de vijfde keer dit seizoen in de Eredivisie.

In vergelijking met de wedstrijd van donderdag tegen FC Volendam (1-1) was ook Brian Brobbey zijn plek kwijt. Aanvoerder Dusan Tadic kreeg de kans als spits en Mohammed Kudus als rechtsbuiten.

Tadic

Tadic opende na een kwartier spelen de score uit een strafschop, die Ajax kreeg na een overtreding van Sven Nieuwpoort op Davy Klaassen. De Serviër heeft nu in de Eredivisie veertig keer gescoord uit een strafschop. Alleen Ronald Koeman, de huidige bondscoach van Oranje, deed dat vaker (44 maal).

Excelsior nam na de tegentreffer het initiatief over en kreeg twee goede kansen. Couhaib Driouech schoot halverwege de eerste helft eerst tegen de paal en daarna voorkwam keeper Gerónimo Rulli met een goede redding een doelpunt.

Klaassen

De verdiende gelijkmaker viel even later alsnog. Na een voorzet van Driouech kon de geheel vrijstaande Redouan El Yaakoubi de bal in de 36e minuut in het doel koppen.

Ajax kwam nog in de eerste helft voor de tweede keer op voorsprong. In de laatste minuut stelde Tadic met een hakballetje Davy Klaassen in staat te schieten: 1-2.

Tadic had in de tweede helft ook een aandeel in de derde treffer. De spits gaf de bal na een uur spelen aan Kudus, die van afstand hard uithaalde en de bal via de binnenkant van de paal het doel in zag gaan (1-3). De vierde treffer, in de 83e minuut, was ook fraai. Verdediger Devyne Rensch krulde de bal in de verre hoek.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

2 minuten geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

2 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

2 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

5 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

5 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

6 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

7 uur geleden