Ajax boekt bij debuut Heitinga eerste zege sinds eind oktober
ROTTERDAM (ANP) - John Heitinga is succesvol begonnen aan zijn klus als interim-trainer van Ajax. De vervanger van de donderdag ontslagen Alfred Schreuder zag zijn elftal in Rotterdam met 4-1 winnen van Excelsior.
Het betekende voor Ajax de eerste zege sinds 22 oktober, toen RKC Waalwijk werd verslagen (1-4). Daarna wisten de Amsterdammers in de competitie achtereenvolgens niet te winnen van PSV (1-2), Vitesse (2-2), FC Emmen (3-3), NEC (1-1), FC Twente (0-0), Feyenoord (1-1) en FC Volendam (1-1).
Ajax stijgt door de overwinning naar de vierde plaats. De achterstand op koploper Feyenoord, dat gelijkspeelde bij FC Twente, is 5 punten. Ajax speelt volgende week een uitwedstrijd tegen SC Cambuur.
Bassey
Heitinga slachtofferde Calvin Bassey. De verdediger kreeg de laatste tijd te maken met veel kritiek vanwege zijn beperkte voetballende kwaliteiten. Owen Wijndal startte in de basis als linkervleugelverdediger, pas voor de vijfde keer dit seizoen in de Eredivisie.
In vergelijking met de wedstrijd van donderdag tegen FC Volendam (1-1) was ook Brian Brobbey zijn plek kwijt. Aanvoerder Dusan Tadic kreeg de kans als spits en Mohammed Kudus als rechtsbuiten.
Tadic
Tadic opende na een kwartier spelen de score uit een strafschop, die Ajax kreeg na een overtreding van Sven Nieuwpoort op Davy Klaassen. De Serviër heeft nu in de Eredivisie veertig keer gescoord uit een strafschop. Alleen Ronald Koeman, de huidige bondscoach van Oranje, deed dat vaker (44 maal).
Excelsior nam na de tegentreffer het initiatief over en kreeg twee goede kansen. Couhaib Driouech schoot halverwege de eerste helft eerst tegen de paal en daarna voorkwam keeper Gerónimo Rulli met een goede redding een doelpunt.
Klaassen
De verdiende gelijkmaker viel even later alsnog. Na een voorzet van Driouech kon de geheel vrijstaande Redouan El Yaakoubi de bal in de 36e minuut in het doel koppen.
Ajax kwam nog in de eerste helft voor de tweede keer op voorsprong. In de laatste minuut stelde Tadic met een hakballetje Davy Klaassen in staat te schieten: 1-2.
Tadic had in de tweede helft ook een aandeel in de derde treffer. De spits gaf de bal na een uur spelen aan Kudus, die van afstand hard uithaalde en de bal via de binnenkant van de paal het doel in zag gaan (1-3). De vierde treffer, in de 83e minuut, was ook fraai. Verdediger Devyne Rensch krulde de bal in de verre hoek.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in de Champions League-wedstrijd tegen Sporting Portugal hersteld van de nederlaag in het voorgaande duel met Arsenal (3-1). De koploper van Duitsland was in München met dezelfde cijfers te sterk voor de ploeg uit Lissabon: 3-1.
10 uur geleden