Ajax blikt terug op succes van 25 jaar geleden
CHAMPIONS LEAGUEAMSTERDAM (ANP) - Het is zondag precies 25 jaar geleden dat Ajax als laatste Nederlandse club de Champions League won. De ploeg van de toenmalige trainer Louis van Gaal versloeg AC Milan op 24 mei 1995 in het Ernst Happel-stadion van Wenen met 1-0, dankzij een trefzeker 'puntertje' kort voor tijd van invaller Patrick Kluivert.
Tv-zender Ziggo Sport besteedt tussen 18.00 uur tot 22.55 uur uitgebreid aandacht aan het memorabele Europese avontuur van de Amsterdamse club uit het seizoen 1994-1995. De return van de halve finale tegen Bayern München (5-2) en de eindstrijd tegen AC Milan worden opnieuw uitgezonden. Met de toenmalige aanvoerder Danny Blind blikt Ziggo Sport terug op de overige Europese wedstrijden van dat seizoen tegen AC Milan, AEK Athene, Casino Salzburg en Hajduk Split.
Ajax heeft zelf een herinneringsboek uitgebracht, genaamd '1995 We are the champions - Ajax 25 jaar later'. De hoofdrolspelers van toen blikken daarin terug op het succesjaar. Ajax bereikte een jaar later, in 1996, opnieuw de finale van de Champions League. Juventus was daarin echter via strafschoppen te sterk. Vorig jaar bleven de Amsterdammers steken op de drempel van de finale van het belangrijkste Europese bekertoernooi.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De belangstelling voor voetbalduels in de Eredivisie is weer toegenomen. In de eerste seizoenshelft waren de stadions van de achttien clubs gemiddeld voor 96 procent gevuld. Dat is de hoogste bezettingsgraad van de afgelopen tien seizoenen.
13 uur geleden