Ajax blijft vijfde en duwt Volendam naar eerste divisie
VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft FC Volendam het laatste zetje richting de Keuken Kampioen Divisie gegeven. Het team van trainer John van 't Schip zegevierde in Volendam met 4-1. Daardoor kan de thuisploeg zich twee speelronden voor het einde van de competitie niet meer handhaven.
FC Volendam is na Vitesse de tweede ploeg die rechtstreeks degradeert uit de Eredivisie. Ajax blijft de nummer 5 van de ranglijst. Er is de club uit de hoofdstad veel aan gelegen om een teleurstellend seizoen met de vijfde eindklassering af te sluiten. In dat geval ontloopt de ploeg de play-offs voor Europees voetbal. Op de achtergrond werkt de directie aan een plan dat Ajax moet terugbrengen naar de nationale top.
De als technisch directeur teruggekeerde Alex Kroes wil snel een nieuwe hoofdtrainer aantrekken. Hij ziet de Brit Graham Potter als een geschikte kandidaat, maar de oud-trainer van Brighton & Hove Albion en Chelsea heeft een groot eisenpakket. Inmiddels valt de naam van Francesco Farioli, de Italiaanse trainer van Nice, steeds vaker in Amsterdam.
Weer fit
Ajax trof met Volendam een tegenstander die niet meer de indruk wekte dat het voor de laatste kans op handhaving in de Eredivisie speelde. De bezoekers kregen alle ruimte om de bal rond te spelen en deden dat veelal in een laag tempo. De van een hamstringblessure herstelde Brian Brobbey miste twee kansen, voordat Kenneth Taylor in de 25e minuut wel raakschoot (0-1).
Ajax speelde zonder rechtsbuiten en met Brobbey en Chuba Akpom centraal voorin. Op de linkerflank verving Mika Godts de geschorste aanvoerder Steven Bergwijn. De weer fitte Jordan Henderson vierde zijn rentree op het middenveld, waar de geschorste Benjamin Tahirovic ontbrak.
Blessureleed
Verdediger Damon Mirani van FC Volendam dacht in de openingsfase van de eerste helft een strafschop te verdienen, maar stond volgens de videoscheidsrechter buitenspel voordat hij door doelman Gerónimo Rulli werd gevloerd. Linksbuiten Darius Johnson van de thuisploeg was in de eerste minuut van de tweede helft dicht bij de gelijkmaker, maar raakte de paal.
Chuba Akpom ontnam Volendam in de 59e minuut het laatste beetje hoop op succes (0-2). Brobbey en Taylor maakten het derde en vierde doelpunt van Ajax, waar Steven Berghuis als invaller zijn rentree maakte na ruim twee maanden blessureleed. De ingevallen Benaissa Benamar bepaalde namens Volendam de eindstand.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
3 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
20 uur geleden