Ajax blijft na ruime zege op Maccabi (5-0) bovenin meedoen in EL
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de zeges in de Eredivisie op Feyenoord (0-2) en PSV (3-2) een passend vervolg gegeven in de Europa League. Het elftal van trainer Francesco Farioli had in de Johan Cruijff ArenA weinig moeite met Maccabi Tel Aviv: 5-0. Halverwege was het al 3-0. Spits Brian Brobbey scoorde voor het eerst sinds 29 augustus voor Ajax.
Met 10 punten uit vier duels blijft Ajax bovenin meedoen in het hoofdtoernooi. De Amsterdammers nemen de tweede plaats in en moeten alleen het nog foutloze Lazio voor zich dulden. De eerste acht clubs kwalificeren zich rechtstreeks voor de achtste finales, de nummers 9 tot en met 24 gaan naar de play-offs. Ajax vervolgt het hoofdtoernooi over drie weken met een uitwedstrijd tegen Real Sociedad.
Kenneth Taylor is er niet bij in San Sebastián, omdat hij tegen Maccabi kort voor rust zijn derde gele kaart van het hoofdtoernooi kreeg. Taylor was een van de vijf nieuwe spelers in het basiselftal in vergelijking met het duel met PSV. Anton Gaaei, Daniele Rugani, aanvoerder Branco van den Boomen en Mika Godts waren de andere vier.
Ruststand 3-0
Brobbey was in de vijfde minuut dicht bij succes, maar schoot de bal hard tegen het hoofd van doelman Roi Mishpati aan. Na een kwartier spelen was het wel raak. Brobbey draaide goed weg bij zijn tegenstander en legde de bal breed op Bertrand Traoré, die van dichtbij voor een leeg doel niet kon missen (1-0). Maccabi leek in de negentiende minuut langszij te komen, maar die treffer ging om buitenspel niet door.
Ajax verdubbelde de voorsprong in de 27e minuut. Na een dubbele combinatie tussen Brobbey en Taylor was het Taylor die scoorde. Brobbey legde de bal met een mooi hakje klaar. Godts zorgde met een gekruld schot nog voor rust voor de 3-0.
Slotoffensief
De thuisploeg hield het tempo na rust hoog. Brobbey mocht na een uur spelen in het strafschopgebied van Maccabi aanleggen voor een vrije trap en de spits schoot hard raak (4-0). De opluchting na de lange periode zonder doelpunt was zichtbaar bij Brobbey. Kian Fitz-Jim bepaalde de eindstand op 5-0. Een treffer van Christian Rasmussen werd daarna nog afgekeurd.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Real Madrid heeft in aanloop naar de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Bayern München schade opgelopen in de Spaanse titelstrijd. De nummer 2 van La Liga ging bij Real Mallorca met 2-1 onderuit.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-aanvoerder Jerdy Schouten heeft met veel pijn voortijdig het veld verlaten in de thuiswedstrijd tegen FC Utrecht. De 29-jarige international van het Nederlands elftal leek na een uur spelen in een duel om de bal een knie te verdraaien en bleef op de grond liggen. Schouten ging per brancard met zijn handen voor zijn ogen naar de zijlijn, waarbij hij werd toegezongen door het thuispubliek.
1 uur geledenFREIBURG (ANP) - Bayern München heeft drie dagen voor de eerste wedstrijd in de kwartfinales van de Champions League bij Real Madrid op de valreep gewonnen van SC Freiburg. De koploper van Duitsland draaide in de slotfase van het uitduel een 2-0-achterstand om in een 3-2-zege.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Armando Obispo doet zaterdag niet mee in de thuiswedstrijd van PSV tegen FC Utrecht in de Eredivisie. De centrale verdediger had een basisplaats, maar kreeg klachten tijdens de warming-up. Yarek Gasiorowski neemt de plaats van Obispo naast aanvoerder Jerdy Schouten in.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de FA Cup. Het elftal van trainer Arne Slot verloor in de kwartfinale met 4-0 bij Manchester City. Liverpool strandde eerder dit seizoen al in de League Cup en staat in de Premier League vijfde. De club doet qua prijzen alleen nog mee in de Champions League, waar woensdag in de kwartfinale de eerste ontmoeting met Paris Saint-Germain wacht.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman, Paul Wanner en Mauro Júnior keren zaterdag tegen FC Utrecht terug in het basiselftal van PSV. Het drietal zat in de vorige competitiewedstrijd tegen Telstar nog op de reservebank, na net hersteld te zijn van blessures.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
6 uur geleden