Ajax blijft na ruime zege op Maccabi (5-0) bovenin meedoen in EL
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de zeges in de Eredivisie op Feyenoord (0-2) en PSV (3-2) een passend vervolg gegeven in de Europa League. Het elftal van trainer Francesco Farioli had in de Johan Cruijff ArenA weinig moeite met Maccabi Tel Aviv: 5-0. Halverwege was het al 3-0. Spits Brian Brobbey scoorde voor het eerst sinds 29 augustus voor Ajax.
Met 10 punten uit vier duels blijft Ajax bovenin meedoen in het hoofdtoernooi. De Amsterdammers nemen de tweede plaats in en moeten alleen het nog foutloze Lazio voor zich dulden. De eerste acht clubs kwalificeren zich rechtstreeks voor de achtste finales, de nummers 9 tot en met 24 gaan naar de play-offs. Ajax vervolgt het hoofdtoernooi over drie weken met een uitwedstrijd tegen Real Sociedad.
Kenneth Taylor is er niet bij in San Sebastián, omdat hij tegen Maccabi kort voor rust zijn derde gele kaart van het hoofdtoernooi kreeg. Taylor was een van de vijf nieuwe spelers in het basiselftal in vergelijking met het duel met PSV. Anton Gaaei, Daniele Rugani, aanvoerder Branco van den Boomen en Mika Godts waren de andere vier.
Ruststand 3-0
Brobbey was in de vijfde minuut dicht bij succes, maar schoot de bal hard tegen het hoofd van doelman Roi Mishpati aan. Na een kwartier spelen was het wel raak. Brobbey draaide goed weg bij zijn tegenstander en legde de bal breed op Bertrand Traoré, die van dichtbij voor een leeg doel niet kon missen (1-0). Maccabi leek in de negentiende minuut langszij te komen, maar die treffer ging om buitenspel niet door.
Ajax verdubbelde de voorsprong in de 27e minuut. Na een dubbele combinatie tussen Brobbey en Taylor was het Taylor die scoorde. Brobbey legde de bal met een mooi hakje klaar. Godts zorgde met een gekruld schot nog voor rust voor de 3-0.
Slotoffensief
De thuisploeg hield het tempo na rust hoog. Brobbey mocht na een uur spelen in het strafschopgebied van Maccabi aanleggen voor een vrije trap en de spits schoot hard raak (4-0). De opluchting na de lange periode zonder doelpunt was zichtbaar bij Brobbey. Kian Fitz-Jim bepaalde de eindstand op 5-0. Een treffer van Christian Rasmussen werd daarna nog afgekeurd.
Meer uit Voetbal
BAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim ziet het duel van Ajax bij Qarabag FK woensdag als volgende kans om van de "heel vervelende nul" af te komen in de Champions League. "Daar willen we heel graag vanaf. Daarom gaan we morgen voor de winst spelen, maar we weten ook dat we tegen een ploeg spelen die al 7 punten heeft", zei Grim tijdens een persconferentie in het Azerbeidzjaanse Bakoe.
27 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Zonder ten minste zeven basisspelers wacht Real Madrid-trainer Xabi Alonso woensdag een zware opdracht in de Champions League. Zijn ploeg neemt het in het eigen Bernabéu op tegen Manchester City, terwijl de druk op de coach toeneemt door de matige resultaten van de laatste weken in de competitie.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA heeft vrijdagavond aangifte gedaan na het grootschalige afsteken van vuurwerk in het thuisduel met FC Groningen. Ajax had die stap vrijdag al aangekondigd, maar laat dinsdag pas weten dat het ook daadwerkelijk is gebeurd. De aangifte gaat om onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet het zeker tot de winterstop doen zonder spits Wout Weghorst. De 33-jarige international van het Nederlands elftal heeft zaterdag in het uitduel met Fortuna Sittard "forse schade" aan zijn enkelbanden opgelopen, melden de Amsterdammers. Weghorst werd al buiten de selectie gelaten voor het Champions League-duel met Qarabag FK van woensdag.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran en Egypte zijn er niet van gediend dat hun onderlinge duel op het WK voetbal volgend jaar in het teken staat van de lhbtqi+-gemeenschap. Volgens Iraanse media hebben de landen daartegen een protest ingediend.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain neemt het woensdag in de Champions League tegen Athletic op zonder Ousmane Dembélé. De winnaar van de Gouden Schoen is sinds maandag ziek, zo meldt de Franse topclub. PSG staat tweede in de rangschikking met 12 punten uit vijf duels. Athletic staat 27e.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/DPA) - Thomas Müller voetbalt ook komend seizoen bij Vancouver Whitecaps. De Canadese club, die zaterdag de finale om de titel in de Major League Soccer (MLS) verloor van Inter Miami, meldt dat het de optie in het contract van de Duitse aanvaller heeft gelicht.
4 uur geleden