Ajax blijft met enige moeite in het spoor van koploper Feyenoord
ARNHEM (ANP) - Met enige moeite is Ajax in het spoor van koploper Feyenoord gebleven. De nummer 2 van de Eredivisie kwam terug van een achterstand bij Vitesse en zegevierde met 2-1.
Zo houdt Ajax een achterstand van 3 punten op de lijstaanvoerder uit Rotterdam en is trainer John Heitinga ook na vijf competitiewedstrijden nog zonder puntenverlies. De opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder wijzigde zijn basisformatie van het verloren uitduel van donderdag met 1. FC Union Berlin (3-1) op één positie. Owen Wijndal keerde terug in de ploeg en Calvin Bassey moest op de bank plaatsnemen. De thuisclub uit Arnhem had goed gekeken naar de manier waarop de Duitsers het Europese avontuur van Ajax beëindigden. Ook Vitesse verdedigde met veel spelers en probeerde toe te slaan na een counter, corner of vrije trap.
Vitesse bleef in het eerste half uur redelijk eenvoudig overeind. Doelman Kjell Scherpen, hersteld van een enkelblessure, keerde een schot van Kenneth Taylor en ontsnapte toen Mohammed Kudus rakelings overschot. De eerste counter van de thuisploeg was direct gevaarlijk. Matús Bero verscheen alleen voor doelman Gerónimo Rulli, die met een been redde. De Argentijnse keeper kon een kleine minuut later niet voorkomen dat Vitesse, net als Union Berlin afgelopen donderdag, uit die corner scoorde. Marco van Ginkel kopte raak en mocht zijn vijftigste treffer in de Eredivisie vieren.
Tadic
Ajax antwoordde binnen drie minuten. Davy Klaassen leek buitenspel te staan toen hij de bal ontving van zijn tegenstander Nicolas Isimat-Mirin. Hij schoot raak en de videoscheidsrechter besloot die treffer niet af te keuren. Met Bassey voor de tegenvallende Steven Berghuis kreeg Ajax de zaken defensief beter op orde. Edson Álvarez schoof door naar het middenveld en kopte zijn ploeg in de 54e minuut na een hoekschop van Dusan Tadic op voorsprong.
De Servische aanvoerder speelde zijn 150e wedstrijd voor Ajax in de Eredivisie. Tijdens die duels had hij volgens statistiekenbureau Gracenote een aandeel in 151 doelpunten (73 treffers en 78 assists). De ingevallen Brian Brobbey miste in de slotfase tot twee keer toe een kans op een derde treffer van Ajax. Vitesse kon daar niet van profiteren en leed de tiende nederlaag in 23 competitieduels.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
22 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
1 dag geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
1 dag geleden