Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax blijft met enige moeite in het spoor van koploper Feyenoord

Ajax blijft met enige moeite in het spoor van koploper Feyenoord

ARNHEM (ANP) - Met enige moeite is Ajax in het spoor van koploper Feyenoord gebleven. De nummer 2 van de Eredivisie kwam terug van een achterstand bij Vitesse en zegevierde met 2-1.

Zo houdt Ajax een achterstand van 3 punten op de lijstaanvoerder uit Rotterdam en is trainer John Heitinga ook na vijf competitiewedstrijden nog zonder puntenverlies. De opvolger van de ontslagen Alfred Schreuder wijzigde zijn basisformatie van het verloren uitduel van donderdag met 1. FC Union Berlin (3-1) op één positie. Owen Wijndal keerde terug in de ploeg en Calvin Bassey moest op de bank plaatsnemen. De thuisclub uit Arnhem had goed gekeken naar de manier waarop de Duitsers het Europese avontuur van Ajax beëindigden. Ook Vitesse verdedigde met veel spelers en probeerde toe te slaan na een counter, corner of vrije trap.

Vitesse bleef in het eerste half uur redelijk eenvoudig overeind. Doelman Kjell Scherpen, hersteld van een enkelblessure, keerde een schot van Kenneth Taylor en ontsnapte toen Mohammed Kudus rakelings overschot. De eerste counter van de thuisploeg was direct gevaarlijk. Matús Bero verscheen alleen voor doelman Gerónimo Rulli, die met een been redde. De Argentijnse keeper kon een kleine minuut later niet voorkomen dat Vitesse, net als Union Berlin afgelopen donderdag, uit die corner scoorde. Marco van Ginkel kopte raak en mocht zijn vijftigste treffer in de Eredivisie vieren.

Tadic

Ajax antwoordde binnen drie minuten. Davy Klaassen leek buitenspel te staan toen hij de bal ontving van zijn tegenstander Nicolas Isimat-Mirin. Hij schoot raak en de videoscheidsrechter besloot die treffer niet af te keuren. Met Bassey voor de tegenvallende Steven Berghuis kreeg Ajax de zaken defensief beter op orde. Edson Álvarez schoof door naar het middenveld en kopte zijn ploeg in de 54e minuut na een hoekschop van Dusan Tadic op voorsprong.

De Servische aanvoerder speelde zijn 150e wedstrijd voor Ajax in de Eredivisie. Tijdens die duels had hij volgens statistiekenbureau Gracenote een aandeel in 151 doelpunten (73 treffers en 78 assists). De ingevallen Brian Brobbey miste in de slotfase tot twee keer toe een kans op een derde treffer van Ajax. Vitesse kon daar niet van profiteren en leed de tiende nederlaag in 23 competitieduels.

Meer uit Voetbal

Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

1 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

2 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

2 uur geleden
Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

5 uur geleden
Barcelona speelt CL-duel met Eintracht Frankfurt in Camp Nou

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona speelt de thuiswedstrijd in de Champions League tegen Eintracht Frankfurt op 9 december in stadion Camp Nou. De club van onder anderen Frenkie de Jong heeft bevestigd dat de UEFA toestemming heeft gegeven om de wedstrijd in de zesde speelronde van de Champions League te organiseren in het verbouwde stadion.

7 uur geleden
Bondscoach Menzo richt zich na teleurstelling op play-offs

GUATEMALA-STAD (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo van het Surinaamse elftal richt zich na de teleurstelling van het missen van directe WK-kwalificatie op de intercontinentale play-offs. "We hebben gelukkig nog een vluchtroute, die moeten we dan maar gebruiken", zei de coach op de persconferentie over de kans die Suriname nog heeft om via de play-offs het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada te bereiken.

9 uur geleden
WK-droom Suriname niet uitgekomen; fans houden hoop

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden fans van het Surinaams nationaal elftal zagen dinsdagavond hun droom vervliegen toen hun 'Natio' in Guatemala ruim verloor tegen de thuisploeg. Supporters waren massaal naar het centrum van Paramaribo gekomen om de wedstrijd op grote schermen te volgen.

13 uur geleden