Ajax bij winst op Vojvodina tegen Panathinaikos of Botev Plovdiv
NYON (ANP) - Als Ajax er ten koste van FK Vojvodina in slaagt om de derde voorronde van de Europa League te bereiken, wacht daarin een ontmoeting met Panathinaikos uit Griekenland of Botev Plovdiv uit Bulgarije. Dat is duidelijk geworden na een loting door de UEFA in Nyon.
Ajax ontvangt donderdag eerst Vojvodina, de nummer 4 uit Servië, in de Johan Cruijff Arena. De return volgt een week later. Bij een nederlaag over twee wedstrijden gaat Ajax door in de derde voorronde van de Conference League. Daarin wacht de Sloveense club NK Maribor of het Roemeense Universitatea Craiova.
De wedstrijden in de derde voorronde van de Europa League worden op donderdag 8 en 15 augustus gespeeld. Ajax moet drie voorronden overleven om mee te mogen doen aan het hoofdtoernooi van de Europa League.
Go Ahead Eagles weet in de Conference League ook wie de mogelijke opponenten zijn in een eventuele derde voorronde. De Deventenaren, die in de tweede voorronde eerst de Noorse club SK Brann moeten zien uit te schakelen, stuiten bij winst op Valur uit IJsland of St Mirren FC uit Schotland.
Meer uit Voetbal
BURNLEY (ANP) - Mats Wieffer heeft Brighton & Hove Albion met twee doelpunten aan een 2-0-overwinning bij Burnley geholpen. De oud-Feyenoorder was mede dankzij twee afgekeurde goals van de thuisploeg de enige doelpuntenmaker van de wedstrijd.
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV begint de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam in de Eredivisie met drie wijzigingen in vergelijking met vorige week tegen FC Utrecht. Ryan Flamingo vervangt in het centrum van de verdediging de zwaar geblesseerd geraakte Jerdy Schouten. Op het middenveld doet de 18-jarige Belg Noah Fernandez mee in plaats van Joey Veerman, die lichte klachten heeft. Dennis Man is voorin zijn plaats kwijtgeraakt aan Ricardo Pepi. Ismael Saibari start vermoedelijk als buitenspeler.
38 minuten geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de jacht op koploper Bayern München in eigen huis een kostbare nederlaag geleden tegen Bayer Leverkusen. De landskampioen van 2024 won in Dortmund met 1-0 door een treffer van Robert Andrich.
40 minuten geledenMONACO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De 22-jarige titelverdediger was in twee sets te sterk voor de Monegask Valentin Vacherot: 6-4 6-4. In de finale treft de nummer 1 van de wereld de mondiale nummer 2, Jannik Sinner.
49 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dean Gorré stopt als technisch directeur van de voetbalbond van Curaçao. De 55-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en Ajax richt zich vanaf nu alleen op zijn baan als assistent-bondscoach van Fred Rutten.
59 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Anthony Correia van Telstar heeft nog geen akkoord bereikt met FC Utrecht om daar komend seizoen als opvolger van Ron Jans aan de slag te gaan. Dat zei hij zaterdagmiddag tegen ESPN, voorafgaand aan het competitieduel tussen beide clubs.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de late overwinning (0-1) bij Sporting Portugal in de kwartfinale van de Champions League geen goed vervolg kunnen geven. In de Premier League ging de koploper in eigen huis met 2-1 onderuit tegen Bournemouth.
2 uur geleden