Ajax bij behalen landstitel direct gehuldigd in ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Als Ajax woensdagavond de 36e landstitel in de wacht sleept, volgt na de wedstrijd direct een huldiging in de Johan Cruijff ArenA. De Amsterdamse voetbalclub speelt thuis tegen Heerenveen en is bij winst kampioen. Dat de huldiging niet in de openbare ruimte plaatsvindt, leidde de afgelopen dagen tot veel ophef.
De gemeente Amsterdam maakte maandag bekend dat een kampioensfeest op bijvoorbeeld het Museumplein er niet in zit vanwege een landelijk tekort aan beveiligers. Daardoor kon de veiligheid bij een openbare huldiging niet worden gegarandeerd. Dit bericht werd burgemeester Femke Halsema niet in dank afgenomen. Ze werd naar eigen zeggen bedolven onder dreigementen en gescheld en deed een dringende oproep aan iedereen zich in te houden.
Volgens de gemeente is sinds begin maart contact gezocht met diverse beveiligingsbedrijven, maar bleek het niet mogelijk om het benodigde aantal van minimaal 320 professionele beveiligers bij elkaar te krijgen. Daardoor is volgens Halsema besloten de huldiging direct na afloop van de wedstrijd te doen in het stadion, in het bijzijn van de ruim 50.000 mensen die een kaartje hebben bemachtigd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
23 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
8 uur geleden