Ajax bevestigt vertrek Rensch naar AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch maakt de overstap van Ajax naar AS Roma. De club uit Amsterdam bevestigt in een persbericht dat beide clubs overeenstemming hebben bereikt over een overgang van de 22-jarige verdediger. Rensch had nog een lopend contract bij Ajax tot en met 30 juni 2025. De Italiaanse club betaalt naar verluidt zo'n 5 miljoen euro.
Rensch speelde vanaf 2016 in de jeugdopleiding van Ajax. De tweevoudig international maakte op 28 november 2020 zijn debuut in het eerste elftal in de uitwedstrijd tegen FC Emmen (0-5). In totaal speelde hij bij Ajax 156 officiële wedstrijden in de hoofdmacht en scoorde daarin tien keer. Rensch werd met Ajax twee keer kampioen van Nederland (2021 en 2022) en won één keer de KNVB-beker.
"Het was geen eenvoudige keuze om Devyne nu te laten gaan", zegt technisch directeur Alex Kroes. "Als kind van de club en bovendien een onbetwiste basisspeler, gaan wij hem hier zeker missen. Hij wilde zelf graag het avontuur aangaan en krijgt nu de kans om zijn kwaliteiten in een van de mooiste competities van Europa te laten zien. Wij hebben Devyne veel succes gewenst en hopen dat hij in Italië minstens zo succesvol zal zijn als dat hij hier bij Ajax is geweest."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
12 uur geleden