Ajax bevestigt vertrek Rensch naar AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch maakt de overstap van Ajax naar AS Roma. De club uit Amsterdam bevestigt in een persbericht dat beide clubs overeenstemming hebben bereikt over een overgang van de 22-jarige verdediger. Rensch had nog een lopend contract bij Ajax tot en met 30 juni 2025. De Italiaanse club betaalt naar verluidt zo'n 5 miljoen euro.
Rensch speelde vanaf 2016 in de jeugdopleiding van Ajax. De tweevoudig international maakte op 28 november 2020 zijn debuut in het eerste elftal in de uitwedstrijd tegen FC Emmen (0-5). In totaal speelde hij bij Ajax 156 officiële wedstrijden in de hoofdmacht en scoorde daarin tien keer. Rensch werd met Ajax twee keer kampioen van Nederland (2021 en 2022) en won één keer de KNVB-beker.
"Het was geen eenvoudige keuze om Devyne nu te laten gaan", zegt technisch directeur Alex Kroes. "Als kind van de club en bovendien een onbetwiste basisspeler, gaan wij hem hier zeker missen. Hij wilde zelf graag het avontuur aangaan en krijgt nu de kans om zijn kwaliteiten in een van de mooiste competities van Europa te laten zien. Wij hebben Devyne veel succes gewenst en hopen dat hij in Italië minstens zo succesvol zal zijn als dat hij hier bij Ajax is geweest."
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
13 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
16 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
22 uur geleden