Ajax bevestigt vertrek Rensch naar AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch maakt de overstap van Ajax naar AS Roma. De club uit Amsterdam bevestigt in een persbericht dat beide clubs overeenstemming hebben bereikt over een overgang van de 22-jarige verdediger. Rensch had nog een lopend contract bij Ajax tot en met 30 juni 2025. De Italiaanse club betaalt naar verluidt zo'n 5 miljoen euro.
Rensch speelde vanaf 2016 in de jeugdopleiding van Ajax. De tweevoudig international maakte op 28 november 2020 zijn debuut in het eerste elftal in de uitwedstrijd tegen FC Emmen (0-5). In totaal speelde hij bij Ajax 156 officiële wedstrijden in de hoofdmacht en scoorde daarin tien keer. Rensch werd met Ajax twee keer kampioen van Nederland (2021 en 2022) en won één keer de KNVB-beker.
"Het was geen eenvoudige keuze om Devyne nu te laten gaan", zegt technisch directeur Alex Kroes. "Als kind van de club en bovendien een onbetwiste basisspeler, gaan wij hem hier zeker missen. Hij wilde zelf graag het avontuur aangaan en krijgt nu de kans om zijn kwaliteiten in een van de mooiste competities van Europa te laten zien. Wij hebben Devyne veel succes gewenst en hopen dat hij in Italië minstens zo succesvol zal zijn als dat hij hier bij Ajax is geweest."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
20 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
22 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
22 uur geleden