Ajax bevestigt vertrek Rensch naar AS Roma
AMSTERDAM (ANP) - Devyne Rensch maakt de overstap van Ajax naar AS Roma. De club uit Amsterdam bevestigt in een persbericht dat beide clubs overeenstemming hebben bereikt over een overgang van de 22-jarige verdediger. Rensch had nog een lopend contract bij Ajax tot en met 30 juni 2025. De Italiaanse club betaalt naar verluidt zo'n 5 miljoen euro.
Rensch speelde vanaf 2016 in de jeugdopleiding van Ajax. De tweevoudig international maakte op 28 november 2020 zijn debuut in het eerste elftal in de uitwedstrijd tegen FC Emmen (0-5). In totaal speelde hij bij Ajax 156 officiële wedstrijden in de hoofdmacht en scoorde daarin tien keer. Rensch werd met Ajax twee keer kampioen van Nederland (2021 en 2022) en won één keer de KNVB-beker.
"Het was geen eenvoudige keuze om Devyne nu te laten gaan", zegt technisch directeur Alex Kroes. "Als kind van de club en bovendien een onbetwiste basisspeler, gaan wij hem hier zeker missen. Hij wilde zelf graag het avontuur aangaan en krijgt nu de kans om zijn kwaliteiten in een van de mooiste competities van Europa te laten zien. Wij hebben Devyne veel succes gewenst en hopen dat hij in Italië minstens zo succesvol zal zijn als dat hij hier bij Ajax is geweest."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie opnieuw punten verspeeld. Na de nederlaag in de vorige speelronde tegen Go Ahead Eagles (2-1), ging het elftal van trainer Robin van Persie nu voor eigen publiek onderuit tegen NEC: 2-4.
5 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid overweegt de clubstructuur te veranderen zodat externe investeerders een belang van 5 procent kunnen kopen. Dat heeft voorzitter Florentino Pérez zondag gezegd. De leden van de club moeten nog wel met dat plan instemmen. Daartoe zal op korte termijn een speciale vergadering worden gehouden.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag overtuigend in het Abe Lenstra Stadion gewonnen van AZ. Het elftal van coach Robin Veldman versloeg de Alkmaarders met 3-1. Heerenveen klimt daardoor naar de negende plaats in de Eredivisie met 17 punten. AZ blijft derde met 24 punten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
18 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
18 uur geleden