Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax bevestigt vertrek Kudus naar West Ham United

Ajax bevestigt vertrek Kudus naar West Ham United

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Mohammed Kudus bevestigd. De Ghanees vertrekt voor minimaal 43 miljoen euro naar West Ham United. Dat bedrag kan door bonussen oplopen tot 46 miljoen euro.

Ajax nam Kudus drie jaar geleden voor zo'n 9 miljoen euro over van het Deense FC Nordsjælland. De Ghanees speelde 87 duels voor de club uit Amsterdam en maakte 27 doelpunten. Hij scoorde afgelopen donderdag nog driemaal in het uitduel met Ludogorets (1-4) in de play-offs van de Europa League. Kudus vierde twee landstitels met de club uit Amsterdam.

Kudus heeft zijn handtekening onder een vijfjarig contract gezet. Hij krijgt een shirt met nummer 14 op zijn rug. "Ik droomde er als kind al van om in een competitie als deze te spelen", vertelt hij op de website van West Ham United. "Ik ben blij om hier te zijn. Maar hier stopt het niet, ik wil door. Ik ga mijn best om al onze fans te vermaken, omdat ik denk dat het daar om draait in het voetbal."

Versterkingen

Ajax verkocht eerder deze zomer Edson Álvarez voor 38 miljoen euro aan West Ham United. De club nam de afgelopen maanden ook afscheid van belangrijke spelers als Jurriën Timber en Dusan Tadic. Trainer Maurice Steijn vertelde na de zege op Ludogorets al dat Kudus waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Ajax had gespeeld. De coach hoopt dat er komende week nog meerdere versterkingen naar Amsterdam komen.

Ajax is afgelopen week in verband gebracht met Thiago Almada, de Argentijnse smaakmaker van Atlanta United. Het is zeer de vraag of zijn komst haalbaar is. De Georgiër Georges Mikautadze van FC Metz heeft ook de aandacht van directeur voetbalzaken Sven Mislintat getrokken. Ajax betaalde de afgelopen maanden zo'n 80 miljoen euro voor de aanwinsten Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Chuba Akpom, Anton Gaaei, Josip Sutalo en Gastón Ávila.

De transfers van Timber, Álvarez, Kudus, Calvin Bassey en Mohamed Daramy leveren de club ruim 150 miljoen euro op.

Meer uit Voetbal

AC Milan wint topper in Serie A tegen AS Roma

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft zondag de topper in de Italiaanse Serie A tegen AS Roma met 1-0 gewonnen. Daarmee sloot de ploeg van coach Massimiliano Allegri weer aan bij stadgenoot Inter en AS Roma als naaste belagers van Napoli. Het trio heeft 1 punt achterstand op de koploper uit Napels, die zaterdag op 0-0 was blijven steken tegen Como.

3 uur geleden
Simonis mag voorlopig blijven als trainer van Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Paul Simonis blijft vooralsnog trainer van VfL Wolfsburg. Dat liet technisch directeur Sebastian Schindzielorz van de Duitse voetbalclub zondag na de thuisnederlaag tegen Hoffenheim (2-3) weten.

5 uur geleden
Barcelona herstelt zich met zege op Elche

BARCELONA (ANP) - Barcelona heeft in de Spaanse competitie een week na de nederlaag in de Clásico bij Real Madrid een overwinning geboekt op Elche. In het olympisch stadion van Barcelona won de ploeg van coach Hansi Flick met 3-1.

5 uur geleden
ManCity klimt naar tweede plaats na winst tegen Bournemouth

MANCHESTER (ANP) - Manchester City is naar de tweede plaats in de Premier League geklommen na winst in de topper tegen Bournemouth. De formatie van trainer Pep Guardiola won mede dankzij twee doelpunten van topscorer Erling Haaland met 3-1.

6 uur geleden
FC Utrecht klopt NEC en klimt naar zesde plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na een moeilijke periode een belangrijke zege geboekt. De ploeg van Ron Jans versloeg NEC met 1-0. De enige treffer werd gemaakt door Miguel Rodríguez.

7 uur geleden
FC Groningen doet zichzelf tekort met gelijkspel tegen FC Twente

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zichzelf tekortgedaan met een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen FC Twente. Net als donderdag in het verloren bekerduel bij Sparta Rotterdam verzuimde de ploeg van trainer Dick Lukkien in de eerste helft een grote voorsprong te nemen. In de tweede helft waren de nummers 5 en 8 meer aan elkaar gewaagd en scoorden ze via Kristian Hlynsson en Stije Resink allebei één keer.

10 uur geleden
AZ boekt nipte zege bij Sparta in aanloop naar zware week

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft in aanloop naar een zware week in Europa en in de Eredivisie een nipte zege geboekt bij Sparta Rotterdam. Vooral dankzij uitstekend keeperswerk van Sparta-doelman Joël Drommel kwam de nummer 3 van de ranglijst niet verder dan één treffer: 0-1.

10 uur geleden