Ajax bevestigt vertrek Huntelaar naar Schalke 04
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het vertrek van Klaas-Jan Huntelaar naar Schalke 04 bevestigd. De 37-jarige spits stond tot aan het einde van het seizoen onder contract bij de koploper van de Eredivisie uit Amsterdam.
Huntelaar scoorde 159 keer in 257 duels voor Ajax. Afgelopen donderdag was hij nog met twee treffers belangrijk in het gewonnen uitduel met FC Twente (1-3). Huntelaar vertelde na dat duel dat hij voor een lastige beslissing stond, omdat Schalke zich bij hem had gemeld. "Het is alsof ik tussen mijn kinderen moet kiezen", zei hij.
Huntelaar koos voor Schalke 04, waarvoor hij al zeven jaar speelde. De formatie uit Gelsenkirchen staat laatste in de Bundesliga. Huntelaar heeft bij Schalke meer uitzicht op speeltijd dan bij Ajax, dat zich onlangs nog voor 22,5 miljoen euro met de Franse spits Sébastien Haller versterkte.
Transfer gunnen
"Het was de wens van Klaas-Jan om deze laatste vier maanden van zijn carrière Schalke te helpen behoeden voor degradatie uit de Bundesliga", licht directeur voetbalzaken Marc Overmars van Ajax toe. "Wij vonden het naar hem toe belangrijk om dit door te laten gaan en lossen zijn vertrek met Lassina Traoré en Brian Brobbey intern op. Wij gunnen Klaas-Jan deze transfer en bedanken hem hartelijk voor alles wat hij voor Ajax heeft betekend."
Ajax verlangt naar verluidt geen transfersom voor Huntelaar. Schalke 04 bedankt de club uit Amsterdam op de eigen website ook voor de medewerking aan de overgang. Huntelaar krijgt het shirt met nummer 21 bij Schalke. Hij viert woensdag mogelijk al zijn rentree tijdens een competitiewedstrijd tegen 1. FC Köln in de Bundesliga. Huntelaar miste zondag het thuisduel van Ajax met Feyenoord vanwege een kuitblessure.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.
28 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.
29 minuten geledenWENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.
31 minuten geledenLUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).
33 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.
5 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
11 uur geleden