Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax bevestigt transfer Promes naar Spartak

Ajax bevestigt transfer Promes naar Spartak

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Quincy Promes naar Spartak Moskou bevestigd. De 29-jarige aanvaller tekent een contract van 3,5 jaar bij de topclub uit Rusland.

Ajax ontvangt minimaal 8,5 miljoen euro voor de 47-voudig international van het Nederlands elftal. Dat bedrag kan oplopen tot 11 miljoen euro, door afgesproken bonussen. Ajax nam hem ruim anderhalf jaar geleden voor bijna 16 miljoen euro over van Sevilla.

"Ik heb een goed verleden met Quincy", zei Ajax-trainer Erik ten Hag, die de Amsterdammer leerde kennen bij Go Ahead Eagles. "Hij heeft het vorig seizoen ook goed bij ons gedaan, ook met belangrijke doelpunten in de Champions League. Maar hij kwam met het verzoek dat hij terug naar Spartak wilde. Ik was daar niet zo blij mee. Maar hij mag de switch nu toch maken, omdat we met Oussama Idrissi een vervanger hebben gevonden."

Vertraging

Promes was tussen 2014 en 2018 vrij succesvol bij Spartak. Hij werd daar topscorer en eenmaal als beste speler van de Russische competitie verkozen. De aanvaller maakte de afgelopen duels al geen deel meer uit van de selectie van Ajax, in afwachting van zijn transfer.

Het vertrek van Promes liep vertraging op omdat de voorzitter van de Russische club aanvullende voorwaarden stelde. Hij wilde dat zijn club niet alle aansprakelijkheid draagt als Promes nog wordt veroordeeld voor betrokkenheid bij een steekpartij, waarbij een neef van hem in een been werd gestoken. Promes verbleef in december een paar dagen in een politiecel, maar werd zonder voorwaarden vrijgelaten. Een vertrek naar Rusland staat volgens het Nederlandse Openbaar Ministerie het onderzoek en eventuele vervolging niet in de weg.

De transfermarkt voor profvoetballers in Rusland sluit bijna een maand later dan in Nederland en de meeste Europese landen.

Meer uit Voetbal

Voetbalduel tussen PSG en Lyon uitgesteld vanwege protesten

PARIJS (ANP/AFP) - Het voetbalduel in de Franse competitie tussen Paris Saint-Germain en Olympique Lyon is op last van de politie uitgesteld vanwege de protesten in Parijs. Dat heeft de Franse competitie LFP vrijdag bekendgemaakt.

2 uur geleden
Scorende Kluivert verslaat AC Milan met Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert heeft met een doelpunt een belangrijke bijdrage geleverd aan de overwinning van zijn club Bournemouth op AC Milan in de Europa League. Mede dankzij een benutte strafschop van de Nederlander won de Engelse club met 3-0 van Milan.

18 uur geleden
Invallers Arokodare en Ouazane helpen Ajax aan zege op Atalanta

AMSTERDAM (ANP) - Invallers Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane hebben Ajax aan een overwinning op het Italiaanse Atalanta in de Conference League geholpen (2-0).

18 uur geleden
NEC boekt bij Dinamo Zagreb eerste zege in Europa League

ZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).

21 uur geleden
AZ wint ruim van Ararat in Europa League-duel in Armenië

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.

21 uur geleden
Bayern-aanvaller Díaz voorlopig aan de kant met hamstringblessure

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.

1 dag geleden
Hajduk Split moet in leeg stadion spelen om vuurwerk tegen Ajax

SPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.

1 dag geleden