Ajax bevestigt transfer Promes naar Spartak
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Quincy Promes naar Spartak Moskou bevestigd. De 29-jarige aanvaller tekent een contract van 3,5 jaar bij de topclub uit Rusland.
Ajax ontvangt minimaal 8,5 miljoen euro voor de 47-voudig international van het Nederlands elftal. Dat bedrag kan oplopen tot 11 miljoen euro, door afgesproken bonussen. Ajax nam hem ruim anderhalf jaar geleden voor bijna 16 miljoen euro over van Sevilla.
"Ik heb een goed verleden met Quincy", zei Ajax-trainer Erik ten Hag, die de Amsterdammer leerde kennen bij Go Ahead Eagles. "Hij heeft het vorig seizoen ook goed bij ons gedaan, ook met belangrijke doelpunten in de Champions League. Maar hij kwam met het verzoek dat hij terug naar Spartak wilde. Ik was daar niet zo blij mee. Maar hij mag de switch nu toch maken, omdat we met Oussama Idrissi een vervanger hebben gevonden."
Vertraging
Promes was tussen 2014 en 2018 vrij succesvol bij Spartak. Hij werd daar topscorer en eenmaal als beste speler van de Russische competitie verkozen. De aanvaller maakte de afgelopen duels al geen deel meer uit van de selectie van Ajax, in afwachting van zijn transfer.
Het vertrek van Promes liep vertraging op omdat de voorzitter van de Russische club aanvullende voorwaarden stelde. Hij wilde dat zijn club niet alle aansprakelijkheid draagt als Promes nog wordt veroordeeld voor betrokkenheid bij een steekpartij, waarbij een neef van hem in een been werd gestoken. Promes verbleef in december een paar dagen in een politiecel, maar werd zonder voorwaarden vrijgelaten. Een vertrek naar Rusland staat volgens het Nederlandse Openbaar Ministerie het onderzoek en eventuele vervolging niet in de weg.
De transfermarkt voor profvoetballers in Rusland sluit bijna een maand later dan in Nederland en de meeste Europese landen.
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
15 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
16 uur geleden