Ajax bevestigt transfer Promes naar Spartak
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Quincy Promes naar Spartak Moskou bevestigd. De 29-jarige aanvaller tekent een contract van 3,5 jaar bij de topclub uit Rusland.
Ajax ontvangt minimaal 8,5 miljoen euro voor de 47-voudig international van het Nederlands elftal. Dat bedrag kan oplopen tot 11 miljoen euro, door afgesproken bonussen. Ajax nam hem ruim anderhalf jaar geleden voor bijna 16 miljoen euro over van Sevilla.
"Ik heb een goed verleden met Quincy", zei Ajax-trainer Erik ten Hag, die de Amsterdammer leerde kennen bij Go Ahead Eagles. "Hij heeft het vorig seizoen ook goed bij ons gedaan, ook met belangrijke doelpunten in de Champions League. Maar hij kwam met het verzoek dat hij terug naar Spartak wilde. Ik was daar niet zo blij mee. Maar hij mag de switch nu toch maken, omdat we met Oussama Idrissi een vervanger hebben gevonden."
Vertraging
Promes was tussen 2014 en 2018 vrij succesvol bij Spartak. Hij werd daar topscorer en eenmaal als beste speler van de Russische competitie verkozen. De aanvaller maakte de afgelopen duels al geen deel meer uit van de selectie van Ajax, in afwachting van zijn transfer.
Het vertrek van Promes liep vertraging op omdat de voorzitter van de Russische club aanvullende voorwaarden stelde. Hij wilde dat zijn club niet alle aansprakelijkheid draagt als Promes nog wordt veroordeeld voor betrokkenheid bij een steekpartij, waarbij een neef van hem in een been werd gestoken. Promes verbleef in december een paar dagen in een politiecel, maar werd zonder voorwaarden vrijgelaten. Een vertrek naar Rusland staat volgens het Nederlandse Openbaar Ministerie het onderzoek en eventuele vervolging niet in de weg.
De transfermarkt voor profvoetballers in Rusland sluit bijna een maand later dan in Nederland en de meeste Europese landen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.
11 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.
13 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft een nipte zege geboekt in de uitwedstrijd bij het laag geklasseerde Nottingham Forest. Oud-PSV'er Noni Madueke bezorgde de titelverdediger een 1-0-overwinning met een van richting veranderd schot tien minuten voor tijd.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.
15 uur geleden