Ajax bevestigt transfer Promes naar Spartak
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de transfer van Quincy Promes naar Spartak Moskou bevestigd. De 29-jarige aanvaller tekent een contract van 3,5 jaar bij de topclub uit Rusland.
Ajax ontvangt minimaal 8,5 miljoen euro voor de 47-voudig international van het Nederlands elftal. Dat bedrag kan oplopen tot 11 miljoen euro, door afgesproken bonussen. Ajax nam hem ruim anderhalf jaar geleden voor bijna 16 miljoen euro over van Sevilla.
"Ik heb een goed verleden met Quincy", zei Ajax-trainer Erik ten Hag, die de Amsterdammer leerde kennen bij Go Ahead Eagles. "Hij heeft het vorig seizoen ook goed bij ons gedaan, ook met belangrijke doelpunten in de Champions League. Maar hij kwam met het verzoek dat hij terug naar Spartak wilde. Ik was daar niet zo blij mee. Maar hij mag de switch nu toch maken, omdat we met Oussama Idrissi een vervanger hebben gevonden."
Vertraging
Promes was tussen 2014 en 2018 vrij succesvol bij Spartak. Hij werd daar topscorer en eenmaal als beste speler van de Russische competitie verkozen. De aanvaller maakte de afgelopen duels al geen deel meer uit van de selectie van Ajax, in afwachting van zijn transfer.
Het vertrek van Promes liep vertraging op omdat de voorzitter van de Russische club aanvullende voorwaarden stelde. Hij wilde dat zijn club niet alle aansprakelijkheid draagt als Promes nog wordt veroordeeld voor betrokkenheid bij een steekpartij, waarbij een neef van hem in een been werd gestoken. Promes verbleef in december een paar dagen in een politiecel, maar werd zonder voorwaarden vrijgelaten. Een vertrek naar Rusland staat volgens het Nederlandse Openbaar Ministerie het onderzoek en eventuele vervolging niet in de weg.
De transfermarkt voor profvoetballers in Rusland sluit bijna een maand later dan in Nederland en de meeste Europese landen.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Supporters van FC Utrecht zijn zondag welkom bij de uitwedstrijd tegen Excelsior in Rotterdam, maar ze mogen alleen met een supportersbus naar de wedstrijd reizen. Eerder mochten ze ook zelf met de auto naar Rotterdam rijden, maar die autocombi is geschrapt, laat FC Utrecht weten.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.
12 uur geleden