Ajax bevestigt terugkeer spits Brobbey
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de terugkeer van Brian Brobbey bevestigd. De 20-jarige spits komt over van de Duitse club RB Leipzig, dat 16,35 miljoen euro van Ajax ontvangt. Het bedrag kan door prestaties oplopen tot 19,35 miljoen euro.
Brobbey, die een contract tot 2027 heeft getekend, is afkomstig uit de jeugdopleiding van Ajax. Vorige zomer vertrok hij naar RB Leipzig, omdat hij zijn contract niet wilde verlengen. Tijdens de tweede seizoenshelft van het seizoen 2021-2022 keerde Brobbey al op huurbasis terug in Amsterdam.
Afgelopen seizoen kwam Brobbey in dertien duels tot zeven doelpunten. Hij werd met Ajax kampioen. Een seizoen eerder pakte hij met de club de landstitel en de KNVB-beker.
Ajax verzekerde zich eerder deze week ook van de komst van de Portugese aanvaller Francisco Conceição en de Engels-Nigeriaanse verdediger Calvin Bassey. Ajax verkocht eerder deze zomer spits Sébastien Haller aan Borussia Dortmund.
Ajax verblijft momenteel in Oostenrijk voor een trainingskamp. Zaterdag is Eintracht Frankfurt de tegenstander. Ajax begint het seizoen op 6 augustus met een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. Een week eerder treft de club PSV in het duel om de Johan Cruijff Schaal.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
1 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
6 uur geleden