Ajax bevestigt terugkeer spits Brobbey
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de terugkeer van Brian Brobbey bevestigd. De 20-jarige spits komt over van de Duitse club RB Leipzig, dat 16,35 miljoen euro van Ajax ontvangt. Het bedrag kan door prestaties oplopen tot 19,35 miljoen euro.
Brobbey, die een contract tot 2027 heeft getekend, is afkomstig uit de jeugdopleiding van Ajax. Vorige zomer vertrok hij naar RB Leipzig, omdat hij zijn contract niet wilde verlengen. Tijdens de tweede seizoenshelft van het seizoen 2021-2022 keerde Brobbey al op huurbasis terug in Amsterdam.
Afgelopen seizoen kwam Brobbey in dertien duels tot zeven doelpunten. Hij werd met Ajax kampioen. Een seizoen eerder pakte hij met de club de landstitel en de KNVB-beker.
Ajax verzekerde zich eerder deze week ook van de komst van de Portugese aanvaller Francisco Conceição en de Engels-Nigeriaanse verdediger Calvin Bassey. Ajax verkocht eerder deze zomer spits Sébastien Haller aan Borussia Dortmund.
Ajax verblijft momenteel in Oostenrijk voor een trainingskamp. Zaterdag is Eintracht Frankfurt de tegenstander. Ajax begint het seizoen op 6 augustus met een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard. Een week eerder treft de club PSV in het duel om de Johan Cruijff Schaal.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/BELGA) - De Italiaanse voetbalclub Atalanta heeft in Raffaele Palladino al snel een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De Italiaanse oud-coach van Fiorentina heeft als opvolger van de maandag ontslagen Kroaat Ivan Juric een contract tot halverwege 2027 getekend. Bij de nummer 13 van de Serie A staan Marten de Roon en Mitchel Bakker onder contract.
1 uur geledenRIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
14 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
1 dag geleden