Ajax bevestigt komst van topscorer Akpom van Middlesbrough
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van Chuba Akpom bevestigd. De 27-jarige spits komt over van Middlesbrough en heeft een contract voor vijf seizoenen ondertekend. Ajax betaalt een transfersom van 12,3 miljoen euro voor de aanvaller. Dat bedrag kan met bonussen oplopen tot 14,3 miljoen euro.
Akpom werd het afgelopen seizoen topscorer van de Championship, het tweede niveau van Engeland. Hij maakte 28 doelpunten in 38 competitieduels voor Middlesbrough. De spits doorliep de jeugdopleiding van Arsenal en voetbalde ook voor het Griekse PAOK. Hij gaat bij Ajax concurreren met Brian Brobbey, de enige echte spits in de selectie van trainer Maurice Steijn.
Akpom is de zesde nieuweling bij Ajax. De club versterkte zich eerder deze zomer met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Hij heeft naar eigen zeggen niet lang getwijfeld nadat Ajax zich voor hem meldde. "De naam zelf zegt al genoeg, de voetbalclub Ajax. Wanneer je dit shirt aantrekt moet je weten waar het voor staat, de geschiedenis en het succes dat de club heeft gehad in Europa en Nederland", vertelt de spits op de site van zijn club. "Ajax is een club met veel historie en hopelijk kan ik daar wat historie aan toevoegen."
Akpom kent directeur voetbalzaken Sven Mislintat nog van zijn tijd bij Arsenal. "Ik had hem al eerder ontmoet. Hij is erg grappig en heeft een goed karakter", vertelt de aanvaller. "Hij vertelde mij over de projecten, de filosofie en hoe de trainer wil dat ik speel. Het is perfect voor de manier waarop ik speel en voor mijn stijl."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
4 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
15 uur geleden