Ajax bevestigt komst van topscorer Akpom van Middlesbrough
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van Chuba Akpom bevestigd. De 27-jarige spits komt over van Middlesbrough en heeft een contract voor vijf seizoenen ondertekend. Ajax betaalt een transfersom van 12,3 miljoen euro voor de aanvaller. Dat bedrag kan met bonussen oplopen tot 14,3 miljoen euro.
Akpom werd het afgelopen seizoen topscorer van de Championship, het tweede niveau van Engeland. Hij maakte 28 doelpunten in 38 competitieduels voor Middlesbrough. De spits doorliep de jeugdopleiding van Arsenal en voetbalde ook voor het Griekse PAOK. Hij gaat bij Ajax concurreren met Brian Brobbey, de enige echte spits in de selectie van trainer Maurice Steijn.
Akpom is de zesde nieuweling bij Ajax. De club versterkte zich eerder deze zomer met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs Borges en Jakov Medic. Hij heeft naar eigen zeggen niet lang getwijfeld nadat Ajax zich voor hem meldde. "De naam zelf zegt al genoeg, de voetbalclub Ajax. Wanneer je dit shirt aantrekt moet je weten waar het voor staat, de geschiedenis en het succes dat de club heeft gehad in Europa en Nederland", vertelt de spits op de site van zijn club. "Ajax is een club met veel historie en hopelijk kan ik daar wat historie aan toevoegen."
Akpom kent directeur voetbalzaken Sven Mislintat nog van zijn tijd bij Arsenal. "Ik had hem al eerder ontmoet. Hij is erg grappig en heeft een goed karakter", vertelt de aanvaller. "Hij vertelde mij over de projecten, de filosofie en hoe de trainer wil dat ik speel. Het is perfect voor de manier waarop ik speel en voor mijn stijl."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft zich geplaatst voor de tussenronde van de Conference League. De Alkmaarders speelden in de laatste wedstrijd in het hoofdtoernooi doelpuntloos gelijk (0-0) tegen Jagiellonia Bialystok uit Polen.
7 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - Op het veld van SV Spakenburg is donderdagavond na de wedstrijd tegen FC Twente een grote vechtpartij uitgebroken. De politie hield een persoon aan voor vernieling van een hek, aldus een woordvoerder.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Napoli heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. In Riyad in Saudi-Arabiƫ versloeg de ploeg van trainer Antonio Conte AC Milan (2-0), de winnaar van de Supercup vorig seizoen.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO is na het boerenprotest in Brussel in gesprek gegaan met Eurocommissarissen. Landbouwvertegenwoordigers uit meerdere landen, onder wie LTO-hoofdbestuurslid Thijs Rompelberg, hebben gesproken met vier bestuurders uit het dagelijks EU-bestuur.
7 uur geledenSPAKENBURG (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van coach John van den Brom won met 6-3 bij Spakenburg, dat uitkomt in de tweede divisie.
9 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard voert een gezamenlijk herdenkingsmoment in tijdens de eerste competitiewedstrijd van het kalenderjaar. De Eredivisieclub uit Limburg wil hier een jaarlijkse traditie van maken, valt te lezen op de website.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan de komende maanden niet beschikken over Nick Olij. De reservedoelman heeft dinsdag tijdens de warming-up van de bekerwedstrijd tegen GVVV een liesblessure opgelopen, meldt PSV.
13 uur geleden