Ajax bevestigt komst Noorse middenvelder Mannsverk
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van Sivert Mannsverk bevestigd. De 21-jarige Noorse middenvelder komt over van Molde FK en heeft voor vijf jaar getekend.
Mannsverk stond eerder dit jaar bij Feyenoord op de radar als alternatief voor Ramiz Zerrouki. Maar uiteindelijk bereikte de kampioen uit Rotterdam alsnog een akkoord met FC Twente over de komst van de international van Algerije.
Directeur Sven Mislintat ziet Mannsverk als mogelijke vervanger van Edson Alvarez, de verdedigende middenvelder die naar West Ham United is vertrokken.
Laatste aanwinst
De Noorse middenvelder is de elfde aanwinst van Ajax voor dit seizoen. Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Chuba Akpom, Gastón Ávila en Georges Mikautadze gingen hem voor. Ajax gaf zo'n 100 miljoen euro uit voor de nieuwelingen. De club verkocht voor zo'n 160 miljoen euro aan spelers.
Trainer Maurice Steijn vertelde donderdag na de nederlaag tegen Ludogorets (0-1) al dat Mannsverk de laatste aanwinst van deze transferperiode is. Ajax neemt vrijdag waarschijnlijk nog wel afscheid van Davy Klaassen, die bij Internazionale kan tekenen. Francisco Conceição staat nog in de belangstelling van FC Porto.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
22 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden