Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax bevestigt komst Henderson, Brit heeft voor 2,5 jaar getekend

Ajax bevestigt komst Henderson, Brit heeft voor 2,5 jaar getekend

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van Jordan Henderson bevestigd. De voormalige aanvoerder van Liverpool heeft na een medische keuring zijn handtekening onder een contract van 2,5 jaar gezet. De 33-jarige middenvelder komt transfervrij over van Al-Ettifaq, een club uit Saudi-Arabië waar hij zijn contract na zes maanden heeft laten ontbinden.

"We wilden graag een ervaren middenvelder met leiderschapskwaliteiten", vertelt trainer John van 't Schip in een persbericht. "Mede vanwege blessures zochten wij ook iemand die er direct kan staan. Jordan Henderson is zo'n speler. Zijn komst betekent een flinke kwaliteitsimpuls voor onze selectie. Zowel binnen als buiten het veld is een voetballer van dit kaliber bovendien belangrijk voor de vele jonge spelers. Hij is Engels international en heeft met Liverpool de Champions League en veel andere prijzen gewonnen. Ik ben blij met zijn komst en ik denk dat het heel goed is voor onze club dat hij vanaf vandaag Ajacied is."

Van 't Schip kan nog even geen beroep doen op Branco van den Boomen, Silvano Vos en Sivert Mannsverk, die net als Henderson als controlerende middenvelder kunnen spelen. Henderson besloot afgelopen zomer na twaalf jaar afscheid te nemen van Liverpool. De middenvelder kreeg in zijn geboorteland veel kritiek op zijn keuze voor Al-Ettifaq, ook omdat hij zich lang inzette voor de lhbtiq+-gemeenschap in Engeland. "Als mensen me bekritiseren of vinden dat ik hen heb bedrogen, dan doet dat pijn. Het enige wat ik kan doen, is sorry zeggen, maar ik ben niet veranderd als persoon", reageerde hij.

Naar hoger niveau

Toch kon Henderson niet aarden in Saudi-Arabië, ondanks een jaarsalaris van naar verluidt 15 miljoen euro. Juventus wilde hem graag huren, maar Ajax reageerde daadkrachtig toen bleek dat de ploeggenoot van Georginio Wijnaldum zijn contract bij Al-Ettifaq wilde laten ontbinden. Kelvin de Lang, interim-technisch directeur bij Ajax, reisde woensdag naar Engeland en bereikte daar een definitief akkoord met de 81-voudig international die komende zomer met Engeland op het EK in Duitsland wil uitkomen.

Henderson landde donderdagmiddag met een privévliegtuig op Schiphol en meldde zich rond 16.00 uur bij de Johan Cruijff ArenA, waar hij werd opgewacht door een aantal supporters. Zij hopen dat Henderson de huidige nummer 5 van de Eredivisie naar een hoger niveau kan tillen. Het ligt niet voor de hand dat Henderson zondag al kan debuteren tegen RKC. Een vereiste werkvergunning laat waarschijnlijk nog even op zich wachten, omdat Engeland geen deel meer uitmaakt van de Europese Unie.

Meer uit Voetbal

Iran is tijdens WK welkom in Mexico, zegt president Sheinbaum

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.

1 uur geleden
FC Volendam speelt rest van seizoen zonder geblesseerde Kwakman

VOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.

2 uur geleden
FIFA staat in contact met Iran maar houdt vast aan speelschema WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."

3 uur geleden
Trainer Flick verlengt contract bij FC Barcelona, zegt voorzitter

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.

4 uur geleden
Verdediger Luckassen debuteert in selectie van WK-deelnemer Ghana

ACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.

7 uur geleden
Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

18 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

18 uur geleden