Ajax: betreurenswaardig maar onvermijdelijk
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft begrip voor het kabinetsbesluit om tot 1 september geen wedstrijden in het betaalde voetbal toe te staan vanwege de coronapandemie. "Hoewel Ajax dit betreurt, overheerst het begrip dat dit besluit onvermijdelijk was, in het belang van de nationale gezondheid", laat de regerend landskampioen weten op de website.
Kort na de persconferentie van premier Mark Rutte verklaarde de KNVB dat de bond van plan is om het seizoen in het betaalde voetbal niet meer te hervatten. Ajax gaat daar inhoudelijk nog niet op in. "Op korte termijn volgt duidelijkheid wat het betekent voor supporters die reeds kaarten voor de resterende wedstrijden van dit seizoen hebben aangeschaft", meldt Ajax nog wel.
Het besluit dat er voorlopig nog geen publieksevenementen mogen worden georganiseerd komt volgens de Amsterdamse club niet onverwacht. "Ajax en de andere clubs waren dan ook al in overleg om te komen tot een gezamenlijke, uniforme aanpak voor alle supporters van alle eredivisieclubs."
Overleg
Ajax pleitte bij monde van directeur voetbalzaken Marc Overmars op 1 april al voor een onmiddellijke beëindiging van de competitie vanwege de enorme impact van de coronacrisis op de samenleving en op de voetbalwereld. "De eredivisie is dood, het leven is eruit, de lol er vanaf", sprak hij toen al onomwonden.
De KNVB zal deze week in overleg treden met de UEFA waarna het formele besluit wordt genomen om de competitie in de eredivisie en eerste divisie definitief stop te zetten. Vrijdag volgt overleg met alle clubs en andere betrokkenen over de gevolgen van deze maatregel.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
21 uur geleden