Ajax: betreurenswaardig maar onvermijdelijk
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft begrip voor het kabinetsbesluit om tot 1 september geen wedstrijden in het betaalde voetbal toe te staan vanwege de coronapandemie. "Hoewel Ajax dit betreurt, overheerst het begrip dat dit besluit onvermijdelijk was, in het belang van de nationale gezondheid", laat de regerend landskampioen weten op de website.
Kort na de persconferentie van premier Mark Rutte verklaarde de KNVB dat de bond van plan is om het seizoen in het betaalde voetbal niet meer te hervatten. Ajax gaat daar inhoudelijk nog niet op in. "Op korte termijn volgt duidelijkheid wat het betekent voor supporters die reeds kaarten voor de resterende wedstrijden van dit seizoen hebben aangeschaft", meldt Ajax nog wel.
Het besluit dat er voorlopig nog geen publieksevenementen mogen worden georganiseerd komt volgens de Amsterdamse club niet onverwacht. "Ajax en de andere clubs waren dan ook al in overleg om te komen tot een gezamenlijke, uniforme aanpak voor alle supporters van alle eredivisieclubs."
Overleg
Ajax pleitte bij monde van directeur voetbalzaken Marc Overmars op 1 april al voor een onmiddellijke beëindiging van de competitie vanwege de enorme impact van de coronacrisis op de samenleving en op de voetbalwereld. "De eredivisie is dood, het leven is eruit, de lol er vanaf", sprak hij toen al onomwonden.
De KNVB zal deze week in overleg treden met de UEFA waarna het formele besluit wordt genomen om de competitie in de eredivisie en eerste divisie definitief stop te zetten. Vrijdag volgt overleg met alle clubs en andere betrokkenen over de gevolgen van deze maatregel.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
5 uur geleden