Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax betaalt zeker 16 miljoen voor 22-jarige Georgiër Mikautadze

Ajax betaalt zeker 16 miljoen voor 22-jarige Georgiër Mikautadze

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met de Georgische aanvaller Georges Mikautadze nog een nieuwe speler binnengehaald. De Amsterdamse nummer 3 van het afgelopen seizoen betaalt zeker ruim 16 miljoen euro aan het Franse FC Metz, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen tot meer dan 19 miljoen euro. De 22-jarige Mikautadze is de tiende versterking voor de ploeg van trainer Maurice Steijn

Mikautadze, geboren in Frankrijk, maar international van Georgië, heeft vooral naam gemaakt als spits. Hij had vorig seizoen met 23 doelpunten een groot aandeel in de promotie van FC Metz naar Ligue 1. Hij scoorde dit seizoen twee keer in drie duels op het hoogste Franse niveau.

De aanvaller heeft in Amsterdam een contract voor vijf jaar getekend. "Ik heb geen seconde getwijfeld om naar Ajax te komen. Iedereen weet wat de naam Ajax betekent in het voetbal", reageert een trotse Mikautadze. "Ik ben technisch, snel en heb een neusje voor de goal", zo omschrijft de aankoop zichzelf. "En ik ben tweebenig."

Afscheid

Directeur voetbalzaken Sven Mislintat looft de veelzijdigheid van Mikautadze. "Na het vertrek van Dusan Tadic en Mohammed Kudus waren we hard op zoek naar iemand die kan scoren en assists kan geven. Georges kan net als Dusan op verschillende posities in de aanval spelen."

Ajax heeft met Brian Brobbey en de nieuwe Brit Chuba Akpom al twee kandidaten voor de positie van centrumspits. De club nam zondag afscheid van Kudus, die vaak op de rechterflank speelde.

Jorge Sánches

Ajax versterkte zich de afgelopen maanden met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Akpom en Gastón Ávila.

De club nam voor ruim 120 miljoen euro afscheid van belangrijke spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Edson Álvarez en Kudus. Ajax liet ook Calvin Bassey (22 miljoen euro) en Mohamed Daramy (12 miljoen euro) voor veel geld vertrekken. Lorenzo Lucca en Florian Grillitsch keerden terug naar Pisa en Hoffenheim. Rechtsback Jorge Sánchez is verhuurd aan FC Porto.

Meer uit Voetbal

Bonmatí breekt kuitbeen en staat maanden aan de kant

MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.

1 uur geleden
Real Madrid verliest koppositie in La Liga aan Barcelona

GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.

10 uur geleden
Neres helpt Napoli aan zege op AS Roma

ROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.

11 uur geleden
Menzo stapt op als bondscoach van Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.

11 uur geleden
Duel Ajax - FC Groningen wordt dinsdag zonder fans uitgespeeld

AMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.

11 uur geleden
KNVB: vooral triest voor de echte supporters

ZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.

12 uur geleden
Ajax: excuses aan iedereen die benadeeld is

AMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.

12 uur geleden