Ajax betaalt zeker 16 miljoen voor 22-jarige Georgiër Mikautadze
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met de Georgische aanvaller Georges Mikautadze nog een nieuwe speler binnengehaald. De Amsterdamse nummer 3 van het afgelopen seizoen betaalt zeker ruim 16 miljoen euro aan het Franse FC Metz, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen tot meer dan 19 miljoen euro. De 22-jarige Mikautadze is de tiende versterking voor de ploeg van trainer Maurice Steijn
Mikautadze, geboren in Frankrijk, maar international van Georgië, heeft vooral naam gemaakt als spits. Hij had vorig seizoen met 23 doelpunten een groot aandeel in de promotie van FC Metz naar Ligue 1. Hij scoorde dit seizoen twee keer in drie duels op het hoogste Franse niveau.
De aanvaller heeft in Amsterdam een contract voor vijf jaar getekend. "Ik heb geen seconde getwijfeld om naar Ajax te komen. Iedereen weet wat de naam Ajax betekent in het voetbal", reageert een trotse Mikautadze. "Ik ben technisch, snel en heb een neusje voor de goal", zo omschrijft de aankoop zichzelf. "En ik ben tweebenig."
Afscheid
Directeur voetbalzaken Sven Mislintat looft de veelzijdigheid van Mikautadze. "Na het vertrek van Dusan Tadic en Mohammed Kudus waren we hard op zoek naar iemand die kan scoren en assists kan geven. Georges kan net als Dusan op verschillende posities in de aanval spelen."
Ajax heeft met Brian Brobbey en de nieuwe Brit Chuba Akpom al twee kandidaten voor de positie van centrumspits. De club nam zondag afscheid van Kudus, die vaak op de rechterflank speelde.
Jorge Sánches
Ajax versterkte zich de afgelopen maanden met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Akpom en Gastón Ávila.
De club nam voor ruim 120 miljoen euro afscheid van belangrijke spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Edson Álvarez en Kudus. Ajax liet ook Calvin Bassey (22 miljoen euro) en Mohamed Daramy (12 miljoen euro) voor veel geld vertrekken. Lorenzo Lucca en Florian Grillitsch keerden terug naar Pisa en Hoffenheim. Rechtsback Jorge Sánchez is verhuurd aan FC Porto.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
7 uur geleden