Ajax betaalt zeker 16 miljoen voor 22-jarige Georgiër Mikautadze
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met de Georgische aanvaller Georges Mikautadze nog een nieuwe speler binnengehaald. De Amsterdamse nummer 3 van het afgelopen seizoen betaalt zeker ruim 16 miljoen euro aan het Franse FC Metz, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen tot meer dan 19 miljoen euro. De 22-jarige Mikautadze is de tiende versterking voor de ploeg van trainer Maurice Steijn
Mikautadze, geboren in Frankrijk, maar international van Georgië, heeft vooral naam gemaakt als spits. Hij had vorig seizoen met 23 doelpunten een groot aandeel in de promotie van FC Metz naar Ligue 1. Hij scoorde dit seizoen twee keer in drie duels op het hoogste Franse niveau.
De aanvaller heeft in Amsterdam een contract voor vijf jaar getekend. "Ik heb geen seconde getwijfeld om naar Ajax te komen. Iedereen weet wat de naam Ajax betekent in het voetbal", reageert een trotse Mikautadze. "Ik ben technisch, snel en heb een neusje voor de goal", zo omschrijft de aankoop zichzelf. "En ik ben tweebenig."
Afscheid
Directeur voetbalzaken Sven Mislintat looft de veelzijdigheid van Mikautadze. "Na het vertrek van Dusan Tadic en Mohammed Kudus waren we hard op zoek naar iemand die kan scoren en assists kan geven. Georges kan net als Dusan op verschillende posities in de aanval spelen."
Ajax heeft met Brian Brobbey en de nieuwe Brit Chuba Akpom al twee kandidaten voor de positie van centrumspits. De club nam zondag afscheid van Kudus, die vaak op de rechterflank speelde.
Jorge Sánches
Ajax versterkte zich de afgelopen maanden met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Akpom en Gastón Ávila.
De club nam voor ruim 120 miljoen euro afscheid van belangrijke spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Edson Álvarez en Kudus. Ajax liet ook Calvin Bassey (22 miljoen euro) en Mohamed Daramy (12 miljoen euro) voor veel geld vertrekken. Lorenzo Lucca en Florian Grillitsch keerden terug naar Pisa en Hoffenheim. Rechtsback Jorge Sánchez is verhuurd aan FC Porto.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Pawel Bochniewicz verlaat sc Heerenveen en keert terug naar Polen. De 29-jarige verdediger heeft een contract getekend bij Górnik Zabrze, de huidige nummer 2 van de hoogste Poolse competitie.
5 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari en Sergiño Dest keren terug in de basis bij PSV voor de thuiswedstrijd tegen NAC Breda. Saibari speelt voor het eerst sinds hij met Marokko de finale van de Afrika Cup verloor. Hij vult de positie van spits in, die vacant is door blessures. Dest keert terug na een lichte blessure.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Baas was de grote man bij Ajax in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam (2-0). "Dit is echt de eerste keer dat ik twee keer in een wedstrijd heb gescoord", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "Dat is mij zelfs als jeugdspeler nooit gelukt."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de transfer van Mats Deijl afgerond. De 28-jarige rechtsback komt over van Go Ahead Eagles en tekende in Rotterdam een contract tot medio 2028, met een optie voor nog een seizoen. Deijl is al speelgerechtigd voor het thuisduel van Feyenoord met Heracles Almelo op zondag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de druk op Feyenoord opgevoerd. De club uit de hoofdstad won van FC Volendam (2-0) en staat voor minimaal een dag tweede achter PSV in de Eredivisie. Youri Baas maakte voor rust beide doelpunten op aangeven van Rayane Bounida.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft zijn eerste competitiezege van 2026 geboekt. De nummer 2 van de ranglijst was thuis met 2-0 te sterk voor Wolverhampton Wanderers, de laagstgeklasseerde ploeg in de Premier League.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor het eerst dit seizoen verloren in de Duitse Bundesliga. De ploeg van trainer Vincent Kompany werd in eigen huis met 2-1 verslagen door FC Augsburg, dat voorafgaand aan deze speelronde op de 15e plaats stond. De voorsprong van Bayern op nummer 2 Borussia Dortmund is 11 punten. Dortmund komt later nog in actie.
2 uur geleden