Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax betaalt zeker 16 miljoen voor 22-jarige Georgiër Mikautadze

Ajax betaalt zeker 16 miljoen voor 22-jarige Georgiër Mikautadze

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met de Georgische aanvaller Georges Mikautadze nog een nieuwe speler binnengehaald. De Amsterdamse nummer 3 van het afgelopen seizoen betaalt zeker ruim 16 miljoen euro aan het Franse FC Metz, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen tot meer dan 19 miljoen euro. De 22-jarige Mikautadze is de tiende versterking voor de ploeg van trainer Maurice Steijn

Mikautadze, geboren in Frankrijk, maar international van Georgië, heeft vooral naam gemaakt als spits. Hij had vorig seizoen met 23 doelpunten een groot aandeel in de promotie van FC Metz naar Ligue 1. Hij scoorde dit seizoen twee keer in drie duels op het hoogste Franse niveau.

De aanvaller heeft in Amsterdam een contract voor vijf jaar getekend. "Ik heb geen seconde getwijfeld om naar Ajax te komen. Iedereen weet wat de naam Ajax betekent in het voetbal", reageert een trotse Mikautadze. "Ik ben technisch, snel en heb een neusje voor de goal", zo omschrijft de aankoop zichzelf. "En ik ben tweebenig."

Afscheid

Directeur voetbalzaken Sven Mislintat looft de veelzijdigheid van Mikautadze. "Na het vertrek van Dusan Tadic en Mohammed Kudus waren we hard op zoek naar iemand die kan scoren en assists kan geven. Georges kan net als Dusan op verschillende posities in de aanval spelen."

Ajax heeft met Brian Brobbey en de nieuwe Brit Chuba Akpom al twee kandidaten voor de positie van centrumspits. De club nam zondag afscheid van Kudus, die vaak op de rechterflank speelde.

Jorge Sánches

Ajax versterkte zich de afgelopen maanden met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Akpom en Gastón Ávila.

De club nam voor ruim 120 miljoen euro afscheid van belangrijke spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Edson Álvarez en Kudus. Ajax liet ook Calvin Bassey (22 miljoen euro) en Mohamed Daramy (12 miljoen euro) voor veel geld vertrekken. Lorenzo Lucca en Florian Grillitsch keerden terug naar Pisa en Hoffenheim. Rechtsback Jorge Sánchez is verhuurd aan FC Porto.

Meer uit Voetbal

PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

2 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

5 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

7 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

8 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

13 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

13 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

14 uur geleden