Ajax betaalt zeker 16 miljoen voor 22-jarige Georgiër Mikautadze
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft met de Georgische aanvaller Georges Mikautadze nog een nieuwe speler binnengehaald. De Amsterdamse nummer 3 van het afgelopen seizoen betaalt zeker ruim 16 miljoen euro aan het Franse FC Metz, een bedrag dat via bonussen nog kan oplopen tot meer dan 19 miljoen euro. De 22-jarige Mikautadze is de tiende versterking voor de ploeg van trainer Maurice Steijn
Mikautadze, geboren in Frankrijk, maar international van Georgië, heeft vooral naam gemaakt als spits. Hij had vorig seizoen met 23 doelpunten een groot aandeel in de promotie van FC Metz naar Ligue 1. Hij scoorde dit seizoen twee keer in drie duels op het hoogste Franse niveau.
De aanvaller heeft in Amsterdam een contract voor vijf jaar getekend. "Ik heb geen seconde getwijfeld om naar Ajax te komen. Iedereen weet wat de naam Ajax betekent in het voetbal", reageert een trotse Mikautadze. "Ik ben technisch, snel en heb een neusje voor de goal", zo omschrijft de aankoop zichzelf. "En ik ben tweebenig."
Afscheid
Directeur voetbalzaken Sven Mislintat looft de veelzijdigheid van Mikautadze. "Na het vertrek van Dusan Tadic en Mohammed Kudus waren we hard op zoek naar iemand die kan scoren en assists kan geven. Georges kan net als Dusan op verschillende posities in de aanval spelen."
Ajax heeft met Brian Brobbey en de nieuwe Brit Chuba Akpom al twee kandidaten voor de positie van centrumspits. De club nam zondag afscheid van Kudus, die vaak op de rechterflank speelde.
Jorge Sánches
Ajax versterkte zich de afgelopen maanden met Branco van den Boomen, Benjamin Tahirovic, Diant Ramaj, Carlos Forbs, Jakov Medic, Anton Gaaei, Josip Sutalo, Akpom en Gastón Ávila.
De club nam voor ruim 120 miljoen euro afscheid van belangrijke spelers als Dusan Tadic, Jurriën Timber, Edson Álvarez en Kudus. Ajax liet ook Calvin Bassey (22 miljoen euro) en Mohamed Daramy (12 miljoen euro) voor veel geld vertrekken. Lorenzo Lucca en Florian Grillitsch keerden terug naar Pisa en Hoffenheim. Rechtsback Jorge Sánchez is verhuurd aan FC Porto.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
8 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
10 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
10 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
11 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
13 uur geleden