Ajax besluit onzekere dagen met uitzege op Mydtjylland
HERNING (ANP) - Na twee hectische dagen van positieve en toch weer negatieve coronatesten is Ajax weer helemaal terug in de strijd om een plaats in de achtste finales van de Champions League. De koploper van de eredivisie won, met matig spel, het uitduel met Midtjytlland met dank aan een flitsende openingsfase (1-2).
Halverwege de groepsfase leidt Liverpool met negen punten, gevolgd door Ajax en Atalanta met vier punten en Midtjylland met nul punten. De nummers 1 en 2 overwinteren in de Champions League, de nummer 3 mag verder in de Europa League.
Allee in de openingsfase was nauwelijks te zien dat Ajax wel een heel rommelige voorbereiding op het uitduel met de kampioen van Denemarken had beleefd. Dusan Tadic, André Onana, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch, Zakaria Labyad en Maarten Stekelenburg testten maandag stuk voor stuk positief op corona. En uiteindelijk waren ze er allemaal bij in Herning, waar het koud was, regende en soms hagelde. Over het hoe en waarom van positieve en vervolgens weer negatieve testen hoopt Ajax snel duidelijkheid te krijgen. "Want zo kan je geen beleid maken", zei directeur Edwin van der Sar.
Klaassen
Klaassen kreeg zo laat te horen dat hij toch inzetbaar was dat de middenvelder niet eens meer tijd had om naar het spelershotel te komen. Hij reisde direct naar het stadion waar een basisplaats geen optie bleek na zo'n rommelige voorbereiding. Tadic, Onana en Gravenberch arriveerden maandagavond laat in Denemarken en verschenen wel aan de aftrap.
Trainer Erik ten Hag verraste enigszins met zijn basisformatie, met Jurgen Ekkelenkamp voor Klaassen en Tadic in plaats van Lassina Traoré in de spits. Quincy Promes kreeg de voorkeur boven David Neres op de linkerflank en Lisandro Martínez kwam erbij achterin. Al na 13 minuten leidden de bezoekers met 0-2 na een treffers van Antony en Dusan Tadic. De Serviër mocht zo'n vijf meter vanaf de doellijn een vrije trap nemen nadat verdediger Paulinho zijn keeper Mikkel Andersen in de problemen had gebracht.
In alle coronaperikelen was Ajax kennelijk vergeten hoe het vorige week bij Atalanta een voorsprong van 0-2 had weggegeven. Anders Dreyer profiteerde al in de 18e minuut van de ruimte die Ajax weggaf (1-2). De oud-speler van sc Heerenveen had even later ook zo maar 2-2 kunnen maken. Met Klaassen voor Ekkelenkamp kreeg een slordig spelend Ajax na rust iets meer controle over de wedstrijd. Maar het bleef tot het einde spannend, ook omdat een treffer van Antony na tussenkomst van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel werd afgekeurd.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - AZ heeft zijn eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Europa League nipt verloren van Sunderland. De formatie van trainer Leeroy Echteld ging in het Stadium of Light met 1-0 onderuit tegen de ploeg van de Nederlandse WK-gangers Brian Brobbey en Robin Roefs.
22 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het contract van Dies Janse verlengd met een jaar. Dat maakte de Amsterdamse club woensdag bekend. Het contract van de 20-jarige centrale verdediger loopt nu tot en met 2030.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid steunt de spelers die dinsdagavond weigerden mee te doen aan het geven van een boodschap als steun voor de inwoners van Ceuta, de Spaanse exclave in Marokko. Dat zei een vertegenwoordiger van de voetbalclub woensdag tegen persbureau Reuters. Dinsdag droegen de spelers voorafgaand aan de wedstrijd tussen Elche en Real (2-3) een shirt met een boodschap voor de inwoners van de exclave waar eind juli meer dan 70.000 migranten via Marokko binnenkwamen. Kylian Mbappé en Vinícius Júnior maakten de boodschap onleesbaar door hun shirt op te rollen.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Bologna heeft na vier speelronden in de Italiaanse Serie A trainer Domenico Tedesco ontslagen. De club maakte het nieuws bekend op zijn website. Een opvolger is er al: Raffaele Palladino heeft een contract getekend tot medio 2029.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De nieuwe bondscoach Jürgen Klopp van het Duitse voetbalelftal laat zeer waarschijnlijk een opvallende speler uit zijn eerste selectie. Hij zal aanvaller Deniz Undav niet oproepen voor de interlands in de Nations League tegen Nederland, Griekenland en Servië. Dat meldt de Duitse tv-zender Sky, zonder een reden te noemen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de selectie per direct versterkt met Yves Bissouma. De 30-jarige Malinese middenvelder was transfervrij nadat zijn contract bij Tottenham Hotspur na vorig seizoen was afgelopen. Hij heeft een contract getekend dat loopt tot medio 2027, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bartina Koeman, de vrouw van Ronald Koeman, is op 65-jarige leeftijd overleden. De voormalig bondscoach maakte het nieuws bekend op zijn Instagram-account. De echtgenote van Koeman leed aan chronische borstkanker. "Met intens verdriet, maar ook met grote trots en liefde, nemen wij afscheid van mijn prachtige vrouw, onze allerliefste mama en oma", schrijft Koeman.
13 uur geleden