Ajax besluit onzekere dagen met uitzege op Mydtjylland
HERNING (ANP) - Na twee hectische dagen van positieve en toch weer negatieve coronatesten is Ajax weer helemaal terug in de strijd om een plaats in de achtste finales van de Champions League. De koploper van de eredivisie won, met matig spel, het uitduel met Midtjytlland met dank aan een flitsende openingsfase (1-2).
Halverwege de groepsfase leidt Liverpool met negen punten, gevolgd door Ajax en Atalanta met vier punten en Midtjylland met nul punten. De nummers 1 en 2 overwinteren in de Champions League, de nummer 3 mag verder in de Europa League.
Allee in de openingsfase was nauwelijks te zien dat Ajax wel een heel rommelige voorbereiding op het uitduel met de kampioen van Denemarken had beleefd. Dusan Tadic, André Onana, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch, Zakaria Labyad en Maarten Stekelenburg testten maandag stuk voor stuk positief op corona. En uiteindelijk waren ze er allemaal bij in Herning, waar het koud was, regende en soms hagelde. Over het hoe en waarom van positieve en vervolgens weer negatieve testen hoopt Ajax snel duidelijkheid te krijgen. "Want zo kan je geen beleid maken", zei directeur Edwin van der Sar.
Klaassen
Klaassen kreeg zo laat te horen dat hij toch inzetbaar was dat de middenvelder niet eens meer tijd had om naar het spelershotel te komen. Hij reisde direct naar het stadion waar een basisplaats geen optie bleek na zo'n rommelige voorbereiding. Tadic, Onana en Gravenberch arriveerden maandagavond laat in Denemarken en verschenen wel aan de aftrap.
Trainer Erik ten Hag verraste enigszins met zijn basisformatie, met Jurgen Ekkelenkamp voor Klaassen en Tadic in plaats van Lassina Traoré in de spits. Quincy Promes kreeg de voorkeur boven David Neres op de linkerflank en Lisandro Martínez kwam erbij achterin. Al na 13 minuten leidden de bezoekers met 0-2 na een treffers van Antony en Dusan Tadic. De Serviër mocht zo'n vijf meter vanaf de doellijn een vrije trap nemen nadat verdediger Paulinho zijn keeper Mikkel Andersen in de problemen had gebracht.
In alle coronaperikelen was Ajax kennelijk vergeten hoe het vorige week bij Atalanta een voorsprong van 0-2 had weggegeven. Anders Dreyer profiteerde al in de 18e minuut van de ruimte die Ajax weggaf (1-2). De oud-speler van sc Heerenveen had even later ook zo maar 2-2 kunnen maken. Met Klaassen voor Ekkelenkamp kreeg een slordig spelend Ajax na rust iets meer controle over de wedstrijd. Maar het bleef tot het einde spannend, ook omdat een treffer van Antony na tussenkomst van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel werd afgekeurd.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
53 minuten geledenANTALYA (ANP/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino claimt dat Iran definitief meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Iran zal deelnemen. Daarvoor zijn we hier", zei de Zwitser in de rust van de oefenwedstrijd tussen het land en Costa Rica in Turkije, waarbij hij aanwezig is. "We zijn hier blij mee, want het is een heel, heel sterk team."
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
5 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
20 uur geleden