Ajax besluit onzekere dagen met uitzege op Mydtjylland
HERNING (ANP) - Na twee hectische dagen van positieve en toch weer negatieve coronatesten is Ajax weer helemaal terug in de strijd om een plaats in de achtste finales van de Champions League. De koploper van de eredivisie won, met matig spel, het uitduel met Midtjytlland met dank aan een flitsende openingsfase (1-2).
Halverwege de groepsfase leidt Liverpool met negen punten, gevolgd door Ajax en Atalanta met vier punten en Midtjylland met nul punten. De nummers 1 en 2 overwinteren in de Champions League, de nummer 3 mag verder in de Europa League.
Allee in de openingsfase was nauwelijks te zien dat Ajax wel een heel rommelige voorbereiding op het uitduel met de kampioen van Denemarken had beleefd. Dusan Tadic, André Onana, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch, Zakaria Labyad en Maarten Stekelenburg testten maandag stuk voor stuk positief op corona. En uiteindelijk waren ze er allemaal bij in Herning, waar het koud was, regende en soms hagelde. Over het hoe en waarom van positieve en vervolgens weer negatieve testen hoopt Ajax snel duidelijkheid te krijgen. "Want zo kan je geen beleid maken", zei directeur Edwin van der Sar.
Klaassen
Klaassen kreeg zo laat te horen dat hij toch inzetbaar was dat de middenvelder niet eens meer tijd had om naar het spelershotel te komen. Hij reisde direct naar het stadion waar een basisplaats geen optie bleek na zo'n rommelige voorbereiding. Tadic, Onana en Gravenberch arriveerden maandagavond laat in Denemarken en verschenen wel aan de aftrap.
Trainer Erik ten Hag verraste enigszins met zijn basisformatie, met Jurgen Ekkelenkamp voor Klaassen en Tadic in plaats van Lassina Traoré in de spits. Quincy Promes kreeg de voorkeur boven David Neres op de linkerflank en Lisandro Martínez kwam erbij achterin. Al na 13 minuten leidden de bezoekers met 0-2 na een treffers van Antony en Dusan Tadic. De Serviër mocht zo'n vijf meter vanaf de doellijn een vrije trap nemen nadat verdediger Paulinho zijn keeper Mikkel Andersen in de problemen had gebracht.
In alle coronaperikelen was Ajax kennelijk vergeten hoe het vorige week bij Atalanta een voorsprong van 0-2 had weggegeven. Anders Dreyer profiteerde al in de 18e minuut van de ruimte die Ajax weggaf (1-2). De oud-speler van sc Heerenveen had even later ook zo maar 2-2 kunnen maken. Met Klaassen voor Ekkelenkamp kreeg een slordig spelend Ajax na rust iets meer controle over de wedstrijd. Maar het bleef tot het einde spannend, ook omdat een treffer van Antony na tussenkomst van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel werd afgekeurd.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
7 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
11 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
11 uur geleden