Ajax besluit onzekere dagen met uitzege op Mydtjylland
HERNING (ANP) - Na twee hectische dagen van positieve en toch weer negatieve coronatesten is Ajax weer helemaal terug in de strijd om een plaats in de achtste finales van de Champions League. De koploper van de eredivisie won, met matig spel, het uitduel met Midtjytlland met dank aan een flitsende openingsfase (1-2).
Halverwege de groepsfase leidt Liverpool met negen punten, gevolgd door Ajax en Atalanta met vier punten en Midtjylland met nul punten. De nummers 1 en 2 overwinteren in de Champions League, de nummer 3 mag verder in de Europa League.
Allee in de openingsfase was nauwelijks te zien dat Ajax wel een heel rommelige voorbereiding op het uitduel met de kampioen van Denemarken had beleefd. Dusan Tadic, André Onana, Davy Klaassen, Ryan Gravenberch, Zakaria Labyad en Maarten Stekelenburg testten maandag stuk voor stuk positief op corona. En uiteindelijk waren ze er allemaal bij in Herning, waar het koud was, regende en soms hagelde. Over het hoe en waarom van positieve en vervolgens weer negatieve testen hoopt Ajax snel duidelijkheid te krijgen. "Want zo kan je geen beleid maken", zei directeur Edwin van der Sar.
Klaassen
Klaassen kreeg zo laat te horen dat hij toch inzetbaar was dat de middenvelder niet eens meer tijd had om naar het spelershotel te komen. Hij reisde direct naar het stadion waar een basisplaats geen optie bleek na zo'n rommelige voorbereiding. Tadic, Onana en Gravenberch arriveerden maandagavond laat in Denemarken en verschenen wel aan de aftrap.
Trainer Erik ten Hag verraste enigszins met zijn basisformatie, met Jurgen Ekkelenkamp voor Klaassen en Tadic in plaats van Lassina Traoré in de spits. Quincy Promes kreeg de voorkeur boven David Neres op de linkerflank en Lisandro Martínez kwam erbij achterin. Al na 13 minuten leidden de bezoekers met 0-2 na een treffers van Antony en Dusan Tadic. De Serviër mocht zo'n vijf meter vanaf de doellijn een vrije trap nemen nadat verdediger Paulinho zijn keeper Mikkel Andersen in de problemen had gebracht.
In alle coronaperikelen was Ajax kennelijk vergeten hoe het vorige week bij Atalanta een voorsprong van 0-2 had weggegeven. Anders Dreyer profiteerde al in de 18e minuut van de ruimte die Ajax weggaf (1-2). De oud-speler van sc Heerenveen had even later ook zo maar 2-2 kunnen maken. Met Klaassen voor Ekkelenkamp kreeg een slordig spelend Ajax na rust iets meer controle over de wedstrijd. Maar het bleef tot het einde spannend, ook omdat een treffer van Antony na tussenkomst van de videoscheidsrechter vanwege buitenspel werd afgekeurd.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."
5 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
17 uur geleden