Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax besluit mislukt seizoen met nederlaag tegen FC Twente

Ajax besluit mislukt seizoen met nederlaag tegen FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Ajax heeft een mislukt seizoen met een ruime nederlaag afgesloten. De club verloor de uitwedstrijd tegen FC Twente (3-1) maar handhaafde zich nog wel op de derde plaats omdat AZ er niet in slaagde om van PSV te winnen (1-2).

Niet Ajax maar het als tweede geëindigde PSV speelt volgend seizoen in de voorronden van de Champions League. De formatie uit Amsterdam begint het Europese avontuur in de play-offs van de Europa League en AZ mag aan de derde voorronde van de Conference League deelnemen.

De voetballers van Ajax mogen op vakantie. De beleidsmakers staan voor een aantal belangrijke beslissingen. Ajax zal snel bekendmaken of John Heitinga hoofdtrainer blijft. Daarna moet de nieuwe directeur voetbalzaken Sven Mislintat een selectie samenstellen die een stuk beter in balans is dan de huidige spelersgroep.

Kansen

Het was nauwelijks te zien dat Ajax in Enschede nog streed voor de tweede plaats in de Eredivisie. De bezoekers moesten daarvoor zelf winnen en hopen dat PSV in Alkmaar onderuit zou gaan. FC Twente was al voor het duel zeker van de vijfde plaats in de eindstand. Toch besloot de club zich niet te sparen in de aanloop naar de play-offs voor Europees voetbal. De thuisploeg zette Ajax onder druk en kreeg ook kansen in de openingsfase. Michal Sadílek was heel dicht bij de openingstreffer. De middenvelder schoot op de lat.

FC Twente domineerde, maar Ajax kwam op voorsprong. Dusan Tadic scoorde beheerst op aangeven van Brian Brobbey. De aanvoerder vierde zijn treffer ingetogen, uit respect voor de club waar hij twee jaar voor speelde. Vlak na de openingstreffer verzuimde Brobbey zelf te scoren. De spits werd in de rust gewisseld voor Davy Klaassen.

FC Twente had in de tweede helft slechts 20 seconden nodig voor de gelijkmaker. Edson Álvarez verloor knullig de bal, niet voor de eerste keer in de wedstrijd. Vervolgens kreeg Manfred Ugalde alle ruimte om raak te koppen (1-1). FC Twente kreeg in de 51e minuut ook de tweede treffer cadeau. Julio Pleguezuelo stond helemaal vrij na een vrije trap van Václav Cerny. Ook de Spaanse verdediger liet doelman Gerónimo Rulli kansloos met een kopbal. In de 75e minuut kreeg Cerny alle ruimte om het derde doelpunt van de thuisploeg te maken.

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

6 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

8 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

8 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

9 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

10 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

12 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

14 uur geleden