Ajax besluit doelpuntrijke week met vijf treffers in Sittard
SITTARD (ANP) - Met groot gemak heeft Ajax de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard gewonnen. De koploper van de Eredivisie besloot een doelpuntrijke week met een zege van 5-0. Dusan Tadic scoorde eenmaal en bereidde twee doelpunten voor.
Ajax vergrootte het verschil op PSV tot 4 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Eindhoven komt woensdag nog in actie tijdens de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Doelpuntenmachine Ajax draaide afgelopen week op volle toeren. De uitzege van vorige week woensdag op Sporting (1-5) in de Champions League ging Europa over. De monsterscore tegen SC Cambuur van zaterdag (9-0) betekende een evenaring van de grootste zege ooit in de Johan Cruijff ArenA. En Ajax maakte tegen Fortuna weer vijf doelpunten.
Ajax kreeg in Limburg vooral in de eerste helft mogelijkheden om de zege op Cambuur te evenaren of zelfs te verbeteren. Al in de eerste 5 minuten miste de kampioen drie grote kansen. Lisandro Martínez schoot naast. Verdediger George Cox keerde op de doellijn een inzet van Antony. En Dusan Tadic had zelf moeten schieten in plaats van Antony nog eens aan te spelen.
Berghuis
Ajax kwam in de 11e minuut alsnog op voorsprong door Steven Berghuis. Noussair Mazraoui en Tadic lieten de score voor rust verder oplopen. Ajax speelde geconcentreerd, zonder de geblesseerde Maarten Stekelenburg, Davy Klaassen en Devyne Rensch. Jurriën Timber haakte in de warming-up geblesseerd af en werd vervangen door Perr Schuurs.
Directeur voetbalzaken Marc Overmars had Nicolás Taglaifico en David Neres deze zomer graag verkocht. Maar trainer Erik ten Hag hoor je niet klagen. Zijn basisspelers voelen dat ze moeten presteren, anders staan er vervangers voor hen klaar. En de wisselspelers weten dat ze iedere kans moeten aangrijpen om te mogen beginnen.
Met het oog op de komende duels met FC Groningen en Besiktas moest Berghuis in de rust plaatsmaken voor Mohammed Kudus. De Ghanees miste bijna het hele vorige seizoen wegens een knieblessure en stond de afgelopen maanden aan de kant met een enkelblessure. Kudus heeft speeltijd nodig om zijn beste niveau te halen en dat besefte kennelijk ook aanvoerder Tadic die hem de 0-4 gunde. Nicolás Tagliafico, eveneens ingevallen, bepaalde de eindstand. Opnieuw op aangeven van Tadic.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
22 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 dag geleden