Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax besluit doelpuntrijke week met vijf treffers in Sittard

Ajax besluit doelpuntrijke week met vijf treffers in Sittard

SITTARD (ANP) - Met groot gemak heeft Ajax de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard gewonnen. De koploper van de Eredivisie besloot een doelpuntrijke week met een zege van 5-0. Dusan Tadic scoorde eenmaal en bereidde twee doelpunten voor.

Ajax vergrootte het verschil op PSV tot 4 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Eindhoven komt woensdag nog in actie tijdens de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Doelpuntenmachine Ajax draaide afgelopen week op volle toeren. De uitzege van vorige week woensdag op Sporting (1-5) in de Champions League ging Europa over. De monsterscore tegen SC Cambuur van zaterdag (9-0) betekende een evenaring van de grootste zege ooit in de Johan Cruijff ArenA. En Ajax maakte tegen Fortuna weer vijf doelpunten.

Ajax kreeg in Limburg vooral in de eerste helft mogelijkheden om de zege op Cambuur te evenaren of zelfs te verbeteren. Al in de eerste 5 minuten miste de kampioen drie grote kansen. Lisandro Martínez schoot naast. Verdediger George Cox keerde op de doellijn een inzet van Antony. En Dusan Tadic had zelf moeten schieten in plaats van Antony nog eens aan te spelen.

Berghuis

Ajax kwam in de 11e minuut alsnog op voorsprong door Steven Berghuis. Noussair Mazraoui en Tadic lieten de score voor rust verder oplopen. Ajax speelde geconcentreerd, zonder de geblesseerde Maarten Stekelenburg, Davy Klaassen en Devyne Rensch. Jurriën Timber haakte in de warming-up geblesseerd af en werd vervangen door Perr Schuurs.

Directeur voetbalzaken Marc Overmars had Nicolás Taglaifico en David Neres deze zomer graag verkocht. Maar trainer Erik ten Hag hoor je niet klagen. Zijn basisspelers voelen dat ze moeten presteren, anders staan er vervangers voor hen klaar. En de wisselspelers weten dat ze iedere kans moeten aangrijpen om te mogen beginnen.

Met het oog op de komende duels met FC Groningen en Besiktas moest Berghuis in de rust plaatsmaken voor Mohammed Kudus. De Ghanees miste bijna het hele vorige seizoen wegens een knieblessure en stond de afgelopen maanden aan de kant met een enkelblessure. Kudus heeft speeltijd nodig om zijn beste niveau te halen en dat besefte kennelijk ook aanvoerder Tadic die hem de 0-4 gunde. Nicolás Tagliafico, eveneens ingevallen, bepaalde de eindstand. Opnieuw op aangeven van Tadic.

Meer uit Voetbal

Ontslagen Slot neemt in open brief afscheid van Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.

30 minuten geleden
Duitse voetballers nemen in oefenduel na rust afstand van Finland

MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.

10 uur geleden
VAR kan op WK ingrijpen bij corners en verkeerd gegeven kaarten

ZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.

10 uur geleden
Jurriën Timber sluit donderdag aan bij het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.

11 uur geleden
Dembélé belooft PSG-fans derde eindzege in Champions League

PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.

13 uur geleden
Verdediger Konaté na vijf jaar weg bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.

13 uur geleden
Miedema scoort in finale FA Cup voor winnend Manchester City

LONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.

14 uur geleden