Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax besluit doelpuntrijke week met vijf treffers in Sittard

Ajax besluit doelpuntrijke week met vijf treffers in Sittard

SITTARD (ANP) - Met groot gemak heeft Ajax de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard gewonnen. De koploper van de Eredivisie besloot een doelpuntrijke week met een zege van 5-0. Dusan Tadic scoorde eenmaal en bereidde twee doelpunten voor.

Ajax vergrootte het verschil op PSV tot 4 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Eindhoven komt woensdag nog in actie tijdens de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Doelpuntenmachine Ajax draaide afgelopen week op volle toeren. De uitzege van vorige week woensdag op Sporting (1-5) in de Champions League ging Europa over. De monsterscore tegen SC Cambuur van zaterdag (9-0) betekende een evenaring van de grootste zege ooit in de Johan Cruijff ArenA. En Ajax maakte tegen Fortuna weer vijf doelpunten.

Ajax kreeg in Limburg vooral in de eerste helft mogelijkheden om de zege op Cambuur te evenaren of zelfs te verbeteren. Al in de eerste 5 minuten miste de kampioen drie grote kansen. Lisandro Martínez schoot naast. Verdediger George Cox keerde op de doellijn een inzet van Antony. En Dusan Tadic had zelf moeten schieten in plaats van Antony nog eens aan te spelen.

Berghuis

Ajax kwam in de 11e minuut alsnog op voorsprong door Steven Berghuis. Noussair Mazraoui en Tadic lieten de score voor rust verder oplopen. Ajax speelde geconcentreerd, zonder de geblesseerde Maarten Stekelenburg, Davy Klaassen en Devyne Rensch. Jurriën Timber haakte in de warming-up geblesseerd af en werd vervangen door Perr Schuurs.

Directeur voetbalzaken Marc Overmars had Nicolás Taglaifico en David Neres deze zomer graag verkocht. Maar trainer Erik ten Hag hoor je niet klagen. Zijn basisspelers voelen dat ze moeten presteren, anders staan er vervangers voor hen klaar. En de wisselspelers weten dat ze iedere kans moeten aangrijpen om te mogen beginnen.

Met het oog op de komende duels met FC Groningen en Besiktas moest Berghuis in de rust plaatsmaken voor Mohammed Kudus. De Ghanees miste bijna het hele vorige seizoen wegens een knieblessure en stond de afgelopen maanden aan de kant met een enkelblessure. Kudus heeft speeltijd nodig om zijn beste niveau te halen en dat besefte kennelijk ook aanvoerder Tadic die hem de 0-4 gunde. Nicolás Tagliafico, eveneens ingevallen, bepaalde de eindstand. Opnieuw op aangeven van Tadic.

Meer uit Voetbal

Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

5 minuten geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

29 minuten geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

2 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

4 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

5 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

15 uur geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

18 uur geleden