Ajax besluit doelpuntrijke week met vijf treffers in Sittard
SITTARD (ANP) - Met groot gemak heeft Ajax de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard gewonnen. De koploper van de Eredivisie besloot een doelpuntrijke week met een zege van 5-0. Dusan Tadic scoorde eenmaal en bereidde twee doelpunten voor.
Ajax vergrootte het verschil op PSV tot 4 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Eindhoven komt woensdag nog in actie tijdens de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Doelpuntenmachine Ajax draaide afgelopen week op volle toeren. De uitzege van vorige week woensdag op Sporting (1-5) in de Champions League ging Europa over. De monsterscore tegen SC Cambuur van zaterdag (9-0) betekende een evenaring van de grootste zege ooit in de Johan Cruijff ArenA. En Ajax maakte tegen Fortuna weer vijf doelpunten.
Ajax kreeg in Limburg vooral in de eerste helft mogelijkheden om de zege op Cambuur te evenaren of zelfs te verbeteren. Al in de eerste 5 minuten miste de kampioen drie grote kansen. Lisandro Martínez schoot naast. Verdediger George Cox keerde op de doellijn een inzet van Antony. En Dusan Tadic had zelf moeten schieten in plaats van Antony nog eens aan te spelen.
Berghuis
Ajax kwam in de 11e minuut alsnog op voorsprong door Steven Berghuis. Noussair Mazraoui en Tadic lieten de score voor rust verder oplopen. Ajax speelde geconcentreerd, zonder de geblesseerde Maarten Stekelenburg, Davy Klaassen en Devyne Rensch. Jurriën Timber haakte in de warming-up geblesseerd af en werd vervangen door Perr Schuurs.
Directeur voetbalzaken Marc Overmars had Nicolás Taglaifico en David Neres deze zomer graag verkocht. Maar trainer Erik ten Hag hoor je niet klagen. Zijn basisspelers voelen dat ze moeten presteren, anders staan er vervangers voor hen klaar. En de wisselspelers weten dat ze iedere kans moeten aangrijpen om te mogen beginnen.
Met het oog op de komende duels met FC Groningen en Besiktas moest Berghuis in de rust plaatsmaken voor Mohammed Kudus. De Ghanees miste bijna het hele vorige seizoen wegens een knieblessure en stond de afgelopen maanden aan de kant met een enkelblessure. Kudus heeft speeltijd nodig om zijn beste niveau te halen en dat besefte kennelijk ook aanvoerder Tadic die hem de 0-4 gunde. Nicolás Tagliafico, eveneens ingevallen, bepaalde de eindstand. Opnieuw op aangeven van Tadic.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale volgt met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
7 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
18 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Aston Villa blijft in de Premier League bovenin meedoen. Het elftal van trainer Unai Emery won dankzij invaller Ollie Watkins bij Chelsea: 1-2. Voor Aston Villa betekende het de elfde achtereenvolgende zege, alle competities en toernooien meegerekend. Dat is een evenaring van het clubrecord uit 1914.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Mikel Arteta blijft koploper van de Premier League, met een voorsprong van 2 punten op Manchester City, dat eerder op zaterdag zegevierde bij Nottingham Forest (1-2).
22 uur geleden