Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax besluit doelpuntrijke week met vijf treffers in Sittard

Ajax besluit doelpuntrijke week met vijf treffers in Sittard

SITTARD (ANP) - Met groot gemak heeft Ajax de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard gewonnen. De koploper van de Eredivisie besloot een doelpuntrijke week met een zege van 5-0. Dusan Tadic scoorde eenmaal en bereidde twee doelpunten voor.

Ajax vergrootte het verschil op PSV tot 4 punten. De nummer 2 van de ranglijst uit Eindhoven komt woensdag nog in actie tijdens de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Doelpuntenmachine Ajax draaide afgelopen week op volle toeren. De uitzege van vorige week woensdag op Sporting (1-5) in de Champions League ging Europa over. De monsterscore tegen SC Cambuur van zaterdag (9-0) betekende een evenaring van de grootste zege ooit in de Johan Cruijff ArenA. En Ajax maakte tegen Fortuna weer vijf doelpunten.

Ajax kreeg in Limburg vooral in de eerste helft mogelijkheden om de zege op Cambuur te evenaren of zelfs te verbeteren. Al in de eerste 5 minuten miste de kampioen drie grote kansen. Lisandro Martínez schoot naast. Verdediger George Cox keerde op de doellijn een inzet van Antony. En Dusan Tadic had zelf moeten schieten in plaats van Antony nog eens aan te spelen.

Berghuis

Ajax kwam in de 11e minuut alsnog op voorsprong door Steven Berghuis. Noussair Mazraoui en Tadic lieten de score voor rust verder oplopen. Ajax speelde geconcentreerd, zonder de geblesseerde Maarten Stekelenburg, Davy Klaassen en Devyne Rensch. Jurriën Timber haakte in de warming-up geblesseerd af en werd vervangen door Perr Schuurs.

Directeur voetbalzaken Marc Overmars had Nicolás Taglaifico en David Neres deze zomer graag verkocht. Maar trainer Erik ten Hag hoor je niet klagen. Zijn basisspelers voelen dat ze moeten presteren, anders staan er vervangers voor hen klaar. En de wisselspelers weten dat ze iedere kans moeten aangrijpen om te mogen beginnen.

Met het oog op de komende duels met FC Groningen en Besiktas moest Berghuis in de rust plaatsmaken voor Mohammed Kudus. De Ghanees miste bijna het hele vorige seizoen wegens een knieblessure en stond de afgelopen maanden aan de kant met een enkelblessure. Kudus heeft speeltijd nodig om zijn beste niveau te halen en dat besefte kennelijk ook aanvoerder Tadic die hem de 0-4 gunde. Nicolás Tagliafico, eveneens ingevallen, bepaalde de eindstand. Opnieuw op aangeven van Tadic.

Meer uit Voetbal

Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

1 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

2 uur geleden
Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

4 uur geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

7 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

9 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

14 uur geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

15 uur geleden