Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax benoemt Van Halst en gaat commissarissen belonen

Ajax benoemt Van Halst en gaat commissarissen belonen

AMSTERDAM (ANP) - Jan van Halst is toegetreden tot de raad van commissarissen van Ajax. Hij is op een buitengewone aandeelhoudersvergadering voor 3,5 jaar benoemd. De oud-voetballer is de opvolger van Danny Blind, die na zijn periode als assistent-bondscoach bij Oranje niet meer wilde terugkeren als toezichthouder.

De 54-jarige Van Halst voetbalde voor Ajax, FC Twente, Vitesse en FC Utrecht. In Amsterdamse dienst won hij in het seizoen 1999-2000 de landstitel en de KNVB-beker.

Voorzitter Pier Eringa, Annette Mosman, Cees van Oevelen en Georgette Schlick zijn de andere commissarissen van Ajax. Zij hoeven hun rol als toezichthouders niet meer als vrijwilliger uit te voeren. Na een voorstel van de bestuursraad krijgen ze voor het eerst geld voor hun werkzaamheden. Van Halst gaat jaarlijks 45.000 euro bruto ontvangen. Eringa 35.000 euro en de overige commissarissen 25.000 euro.

Verdiensten

De bestuursraad wilde aanvankelijk jaarlijks 50.000 euro uitkeren aan Eringa en Van Halst. De andere commissarissen zouden 35.000 euro krijgen. Dat zijn volgens de bestuursraad redelijke beloningen bij een club waar de beste voetballers jaarsalarissen van ruim 4 miljoen euro krijgen en directieleden tonnen verdienen.

Onder druk van prominente leden als Sjaak Swart, Keje Molenaar, Arie van Os en Arie van Eijden werden die voorgenomen beloningen echter verlaagd. De coryfeeën zien de rol van toezichthouder als een erebaan die je uitvoert uit clubliefde. Maar uiteindelijk stemde 95 procent van de aandeelhouders voor de beloning van de commissarissen en de benoeming van Van Halst.

Aftreden huidige bestuursraad

De bestuursraad van Ajax treedt uiterlijk 1 september af. Voorzitter Eijken, Wendy Nagel, Sander Mallie en Marc Stuut voelen geen vertrouwen meer van een aantal prominente leden, zo bleek afgelopen woensdag tijdens een ledenvergadering. Ze hebben ereleden opgeroepen een nieuw bestuur te formeren.

Een aantal leden vindt het niet netjes dat de huidige bestuursraad vrijdag toch nog voor de beloningen van de commissarissen heeft gestemd. De bestuursraad vertegenwoordigt alle leden van Ajax in aandeelhoudersvergaderingen. Als grootaandeelhouder (73 procent van de aandelen) heeft de bestuursraad daarin een doorslaggevende stem.

Nieuwe benoemingen

Het zou heel goed kunnen dat de nieuwe bestuursraad, die uiteindelijk ook alle commissarissen benoemt, uit leden gaat bestaan die ontevreden zijn over de huidige gang van zaken bij Ajax, dat dit seizoen geen prijs heeft gewonnen. Volgens hen zitten er in de leiding van Ajax te weinig mensen die zich Ajacied mogen noemen. Johan Cruijff vond in 2010 ook dat de toenmalige leiding 'Ajax-dna' miste. Hij zocht een confrontatie waarin de beleidsbepalers van destijds sneuvelden.

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

16 uur geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

16 uur geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

19 uur geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

19 uur geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

20 uur geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

20 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

20 uur geleden