Ajax bekert verder na zege bij Telstar: 3-4
VELSEN (ANP) - Ajax strijdt na de winterstop nog op drie fronten mee. Het elftal van trainer Erik ten Hag bereikte op bezoek bij Telstar de derde ronde van de KNVB-beker: 3-4. Winst van dat toernooi staat op de derde plaats van het prioriteitenlijstje van de club uit Amsterdam, achter de landstitel en eindzege van de Europa League.
Overtuigend was het allemaal niet wat Ajax tegen de nummer elf van de eerste divisie liet zien. De club uit de hoofdstad sluit zondag een memorabel kalenderjaar af met een competitiewedstrijd tegen ADO Den Haag in de Johan Cruijff ArenA. Daarna mogen de spelers van de koploper van de eredivisie eindelijk even bijkomen.
Het is te hopen voor coach Ten Hag dat hij bij de hervatting van het seizoen weer een zo goed als fitte selectie heeft. Tegen Telstar ontbraken Daley Blind, Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Nicolás Tagliafico en Hakim Ziyech waren er ook niet bij, maar kunnen zondag wellicht weer tegen ADO spelen.
Noodtribunes
Telstar had geen betere loting kunnen treffen. Met dank aan noodtribunes konden niet 3300 maar 5200 toeschouwers het duel bijwonen. Ajax startte met talenten als Jurgen Ekkelenkamp, Ryan Gravenberch en Noa Lang. Donny van de Beek, Dusan Tadic en André Onana verschenen na drie nederlagen op rij zonder doelpunten voor alle zekerheid ook aan de aftrap.
Van de Beek en Tadic waren betrokken bij de 0-1 van Lang en 0-2 van Sergiño Dest. Even leek de wedstrijd nog spannend te worden, toen aanvoerder Frank Korpershoek vlak voor rust voor 1-2 zorgde. De doelpuntenmaker is doordeweeks techniektrainer in de jeugd bij Ajax. Maar Ekkelenkamp (48e minuut) en Dest (57e minuut) lieten de score snel oplopen. Ajax mocht zich nog wel aanrekenen dat na Korpershoek ook Benaissa Benamar uit een hoekschop scoorde (2-4). De 3-4 van Reda Kharchouch in de 89e minuut viel te laat voor een serieus slotoffensief.
Meer uit Voetbal
KEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
42 minuten geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
1 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
4 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
7 uur geleden