Ajax bekert verder na zege bij Telstar: 3-4
VELSEN (ANP) - Ajax strijdt na de winterstop nog op drie fronten mee. Het elftal van trainer Erik ten Hag bereikte op bezoek bij Telstar de derde ronde van de KNVB-beker: 3-4. Winst van dat toernooi staat op de derde plaats van het prioriteitenlijstje van de club uit Amsterdam, achter de landstitel en eindzege van de Europa League.
Overtuigend was het allemaal niet wat Ajax tegen de nummer elf van de eerste divisie liet zien. De club uit de hoofdstad sluit zondag een memorabel kalenderjaar af met een competitiewedstrijd tegen ADO Den Haag in de Johan Cruijff ArenA. Daarna mogen de spelers van de koploper van de eredivisie eindelijk even bijkomen.
Het is te hopen voor coach Ten Hag dat hij bij de hervatting van het seizoen weer een zo goed als fitte selectie heeft. Tegen Telstar ontbraken Daley Blind, Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Nicolás Tagliafico en Hakim Ziyech waren er ook niet bij, maar kunnen zondag wellicht weer tegen ADO spelen.
Noodtribunes
Telstar had geen betere loting kunnen treffen. Met dank aan noodtribunes konden niet 3300 maar 5200 toeschouwers het duel bijwonen. Ajax startte met talenten als Jurgen Ekkelenkamp, Ryan Gravenberch en Noa Lang. Donny van de Beek, Dusan Tadic en André Onana verschenen na drie nederlagen op rij zonder doelpunten voor alle zekerheid ook aan de aftrap.
Van de Beek en Tadic waren betrokken bij de 0-1 van Lang en 0-2 van Sergiño Dest. Even leek de wedstrijd nog spannend te worden, toen aanvoerder Frank Korpershoek vlak voor rust voor 1-2 zorgde. De doelpuntenmaker is doordeweeks techniektrainer in de jeugd bij Ajax. Maar Ekkelenkamp (48e minuut) en Dest (57e minuut) lieten de score snel oplopen. Ajax mocht zich nog wel aanrekenen dat na Korpershoek ook Benaissa Benamar uit een hoekschop scoorde (2-4). De 3-4 van Reda Kharchouch in de 89e minuut viel te laat voor een serieus slotoffensief.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
8 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
37 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
19 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
22 uur geleden