Ajax bekert verder na zege bij Telstar: 3-4
VELSEN (ANP) - Ajax strijdt na de winterstop nog op drie fronten mee. Het elftal van trainer Erik ten Hag bereikte op bezoek bij Telstar de derde ronde van de KNVB-beker: 3-4. Winst van dat toernooi staat op de derde plaats van het prioriteitenlijstje van de club uit Amsterdam, achter de landstitel en eindzege van de Europa League.
Overtuigend was het allemaal niet wat Ajax tegen de nummer elf van de eerste divisie liet zien. De club uit de hoofdstad sluit zondag een memorabel kalenderjaar af met een competitiewedstrijd tegen ADO Den Haag in de Johan Cruijff ArenA. Daarna mogen de spelers van de koploper van de eredivisie eindelijk even bijkomen.
Het is te hopen voor coach Ten Hag dat hij bij de hervatting van het seizoen weer een zo goed als fitte selectie heeft. Tegen Telstar ontbraken Daley Blind, Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Nicolás Tagliafico en Hakim Ziyech waren er ook niet bij, maar kunnen zondag wellicht weer tegen ADO spelen.
Noodtribunes
Telstar had geen betere loting kunnen treffen. Met dank aan noodtribunes konden niet 3300 maar 5200 toeschouwers het duel bijwonen. Ajax startte met talenten als Jurgen Ekkelenkamp, Ryan Gravenberch en Noa Lang. Donny van de Beek, Dusan Tadic en André Onana verschenen na drie nederlagen op rij zonder doelpunten voor alle zekerheid ook aan de aftrap.
Van de Beek en Tadic waren betrokken bij de 0-1 van Lang en 0-2 van Sergiño Dest. Even leek de wedstrijd nog spannend te worden, toen aanvoerder Frank Korpershoek vlak voor rust voor 1-2 zorgde. De doelpuntenmaker is doordeweeks techniektrainer in de jeugd bij Ajax. Maar Ekkelenkamp (48e minuut) en Dest (57e minuut) lieten de score snel oplopen. Ajax mocht zich nog wel aanrekenen dat na Korpershoek ook Benaissa Benamar uit een hoekschop scoorde (2-4). De 3-4 van Reda Kharchouch in de 89e minuut viel te laat voor een serieus slotoffensief.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
6 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
15 uur geleden