Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ajax behoudt 3-2-voorsprong in restant uitduel met RKC

Ajax behoudt 3-2-voorsprong in restant uitduel met RKC

WAALWIJK (ANP) - Ajax heeft in het restant van het eerder gestaakte uitduel met RKC Waalwijk de 3-2-voorsprong vastgehouden. Via de Serviër Filip Stevanovic kreeg de thuisploeg in de laatste 10 minuten nog een goede kans op de gelijkmaker, maar zijn kopbal ging over. De wedstrijd werd eind september in de 84e minuut gestaakt door een hoofdblessure bij RKC-doelman Etienne Vaessen.

Ajax voerde alleen noodgedwongen wijzigingen door aan het begin van de hervatting. Doelman Jay Gorter en de jongelingen Amourricho van Axel Dongen en Silvano Vos ontbraken door een blessure en werden vervangen. Bij RKC is Vaessen sinds enkele weken weer fit genoeg om te keepen, nadat hij op 30 september buiten bewustzijn was geraakt na een harde botsing met Ajax-spits Brian Brobbey.

Het stadion in Waalwijk was redelijk gevuld voor het restant. Verder dan de kopkans voor Stevanovic kwam de thuisploeg niet. Ajax liet zich in aanvallend opzicht niet echt zien. Na afloop ontmoetten Vaessen en Brobbey elkaar nog even. De Ajax-spits gaf zijn shirt aan de keeper van RKC.

Zesde plek

Op 30 september verspeelde Ajax tot twee keer toe een voorsprong. Brian Brobbey opende de score, Michiel Kramer maakte gelijk. Steven Bergwijn bezorgde Ajax in de 43e minuut de voorsprong vanaf de strafschopstip. Vlak na rust maakte Yassin Oukili weer gelijk, voordat Steven Berghuis de 3-2 maakte.

Ajax stijgt door de tweede uitzege van het seizoen naar de zesde plek. RKC verliest de veertiende plek op doelsaldo aan FC Utrecht.

Meer uit Voetbal

Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

24 minuten geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

2 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

3 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

4 uur geleden
KNVB richt zich na zaak tegen NAC op verloop competitie

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.

5 uur geleden
Rechter: Go Ahead Eagles - NAC wordt niet overgespeeld

UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.

6 uur geleden
Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

19 uur geleden