Ajax behoudt 3-2-voorsprong in restant uitduel met RKC
WAALWIJK (ANP) - Ajax heeft in het restant van het eerder gestaakte uitduel met RKC Waalwijk de 3-2-voorsprong vastgehouden. Via de Serviër Filip Stevanovic kreeg de thuisploeg in de laatste 10 minuten nog een goede kans op de gelijkmaker, maar zijn kopbal ging over. De wedstrijd werd eind september in de 84e minuut gestaakt door een hoofdblessure bij RKC-doelman Etienne Vaessen.
Ajax voerde alleen noodgedwongen wijzigingen door aan het begin van de hervatting. Doelman Jay Gorter en de jongelingen Amourricho van Axel Dongen en Silvano Vos ontbraken door een blessure en werden vervangen. Bij RKC is Vaessen sinds enkele weken weer fit genoeg om te keepen, nadat hij op 30 september buiten bewustzijn was geraakt na een harde botsing met Ajax-spits Brian Brobbey.
Het stadion in Waalwijk was redelijk gevuld voor het restant. Verder dan de kopkans voor Stevanovic kwam de thuisploeg niet. Ajax liet zich in aanvallend opzicht niet echt zien. Na afloop ontmoetten Vaessen en Brobbey elkaar nog even. De Ajax-spits gaf zijn shirt aan de keeper van RKC.
Zesde plek
Op 30 september verspeelde Ajax tot twee keer toe een voorsprong. Brian Brobbey opende de score, Michiel Kramer maakte gelijk. Steven Bergwijn bezorgde Ajax in de 43e minuut de voorsprong vanaf de strafschopstip. Vlak na rust maakte Yassin Oukili weer gelijk, voordat Steven Berghuis de 3-2 maakte.
Ajax stijgt door de tweede uitzege van het seizoen naar de zesde plek. RKC verliest de veertiende plek op doelsaldo aan FC Utrecht.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
21 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
23 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
23 uur geleden